Sayfa 202/1003 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302702 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 1,609 - 1,616 arası.

Konu: Viop - XV

1.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Dow weekend artiya mi gececek ne.

Yuzde 2 kayiptan yuzde 1 e dustu.
    Dün eksi
    Bugün artı
    Şu anda tobo görünümü var
    Bozulmazsa

Alıntı Originally Posted by muratmilan Yazıyı Oku
    https://youtu.be/dTmUe6I6AF8

SP500 Future inceledim.

Keyifli seyirler
    Eğer A-B-C, 2. dalga ise, 1929 grafiğini tekrar masaya yatırırız.

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Sp500 2100 iyi yer gibi duruyor almak icin.

Alıntı Originally Posted by gerekli Yazıyı Oku
    Dün eksi
    Bugün artı
    Şu anda tobo görünümü var
    Bozulmazsa
    Hayirlisi bakalim.

5.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Jas
    1929 finansal krizdi
    Bu virüs
    Banker,banka,emlak,kredi derken
    Virüs resesyonu çıktı bu sefer

Alıntı Originally Posted by gerekli Yazıyı Oku
    Jas
    1929 finansal krizdi
    Bu virüs
    Banker,banka,emlak,kredi derken
    Virüs resesyonu çıktı bu sefer
    1929 buhraninda 50 milyon insan issiz kalmis uretim kapasiteleri yuzde 42 ticaret ise yuzde 65 dusmustur.

Bu baglamda kiyaslamak mumkundur. Virus.nedeniyle uretimler yapilmiyor, ticaret yok. Issizlik had safhaya cikacak. Abd de gecen hafta 3.2 milyon issizlik basvurusu oldu. Daha onceki rekor 1982 de ki 685 bin idi yani 5 kati. Ki bu daha baslangic.

7.  Alıntı Originally Posted by dealer35 Yazıyı Oku
    Yazmayayım diye çok direndim malesef dayanamadım artık.Öncelikle tek yönde yorumların dışında bir fikir beyan ettiği için sayın Seyis e teşekkürler.Arkadaşlar bu delilik daha ne kadar sürecek merak ediyorum.Bakın bu karantina dönemini komplo teorilerine kızanların en önemli argümanı nedir?Tek başına hiç bir komplonun teorikte de pratikte de anlamsız olması.Oysa birde şu şekilde düşünün bu toplum mühendisliği ile birden fazla komployu ve argünanı devreye sokmuş olamazlar mı;

Bireyleri ürkekleştirip otorite karşısında tam teslim hale gelmesi
    Orta gelir gurubunun tamamen yok olup krallar ve köleler şekline dönüşmesinde bir yol ayrımı
    Yaşlı kesimin tıkanmış ekonomilerdeki yükünü hafifletme sistem ve hayat dışına itme
    Tüm dünya insanlarını tek yönelimle yönetme
    Dini hassasiyetleri yok etme (cuma namaz v.b)
    Yıkılmış avrupa birliği ekonomilerini merkez bankaları bol likidite aracılığı ile dopingleme
    Korku paratorluğunun temellerinin atılması
    Sınırların yükselmesi ve kapitalist dünya düzeninin vahşi kominizme dönüştürülmesi

Daha buraya onlarca madde yazabilirim.Bu böyle olmayabilir jesin böyledir demiyorum.Ancak neden bu dönemde muhalif sesler ne medyada nede sosyal mecralarda dile getirilmiyor.Kimsenin buna tahammülü yok.Şüphe etmek bizi doğruya ulastıracak en önemli olgulardan biri.
    Eskiden Tarih derslerinde hatırlarsınız savaşların nedenleri ve sonuçları olurdu yani tek bir neden ve sonuç ilişkisi olmazdı şimdiki durum da öyle cin şuan tüm dünyanın öfkesini kazandı ve tedarik olarak dünyanın ne kadar hazırlıksız olduğu görüldü bu durum ileride değişecektir diğer yandan AB de İtalya baş baş bağırıyor yardıma ihtiyacım var diye ama AB oralı bile değil AB de dağılma süreci başlamış olabilir kimsenin birbirine yardım etmediği bir birliğin kimseye faydası olmaz abd de fed karşılıksız para basmak için çok çok iyi bahane buldu ve bu paralar la dünya ucuzluk pazarından bakalım neleri alacak şirket satın almalar gibi imf e başvuran ülke sayısı 80 i geçmiş yani yine bir şekilde global baronlara boyun egilecek devletlerin sağlık sistemleri çöktü bununla ilgili yeteri önlem alınmadığı görüldü ve nihayetinde dünya şuan oturuyor evinde tüketim durma noktasında salgın beraberinde iflaslari icralari arttıracak mi sonuçta tüketmeyen bir toplum için üretimin bir anlamida kalmadı umarım bu işin tek getirisi kuresel ısınmaya katkı sagliycak

DUB-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Tedbir ler gecikmeli uygulanıyor dünyada ve Türkiye'de kasıt var yaşlı yükünü SGK giderlerini azaltmak para bolluğu da ülkeye sermaye çekmek bu bollukta bir 5 yıl daha hüküm sürmek, özel sektör de batan batar kalanlarla devam.dunyadaki global olacak krizi hükümet ler vebaya suc bulmak insanlar i kendilerine köle etmek

Sayfa 202/1003 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •