Sayfa 270/430 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,153 - 2,160 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

3 mart sube basvurularindan biri olmali..

Alıntı Originally Posted by temettuverimi Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun.

Kaç günde sonuçlanmış bu başvuru???
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Benimki burda

SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ EMEKLİLİK İŞLEMLERİ SERVİSİ 1
    (4/A BİRİNCİ KARAR- 1-5 ARASI ))

Gelen Evrak Beklemede

Alıntı Originally Posted by ozzy Yazıyı Oku
    Sizin bağlı olduğunuz SGM hangisi.

Arkadaşlar,
    Askerlik borçlanması yapmadan önce ve sonrası emekli maaşı ne kadar fark ediyor . bu şekilde maaşını yükselten oldu mu?

4.  Alıntı Originally Posted by yoktur Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,
    Askerlik borçlanması yapmadan önce ve sonrası emekli maaşı ne kadar fark ediyor . bu şekilde maaşını yükselten oldu mu?
    Tavandan bile yatırsanız, max 350-400 lira artar. İnanın verdiğiniz paraya değmez. O parayı vadeli mevduata yatırsanız daha çok kazanırsınız.

Genellikle askerlik/doğum borçlanması eksik prim gününü tamamlamak için kullanılır.

Ya da, uzun vade sigorta başlangıcınızdan evvel askerliğinizi yapmışsanız, işe giriş tarihini geriye çekmek için askerlik borçlanması yapılır.

Bunun dışında emekli aylığını yükseltmek için askerlik borçlanması yapmak doğru olmayacaktır.
    Burada yazdıklarım kendi kişisel görüşüm olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Ben sadece o ara donem daha kiymetli diye odeme yapmistim..
    (zaten kalan primlerimi borclanma ile odedim, 2008 sonrasi)

Bakiniz Sinegin yagini cikartmak..

Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku

Bunun dışında emekli aylığını yükseltmek için askerlik borçlanması yapmak doğru olmayacaktır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
    Emekli olanlara hayırlı olsun. Bu deprem olayı beni bitirdi. İstesemde olamıyorum.. Bu günlerede şükür diyelim.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Cevap için teşekkür ederim,
    Herkes emeklilik hayırlı olsun .

8.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Emekli olanlara hayırlı olsun. Bu deprem olayı beni bitirdi. İstesemde olamıyorum.. Bu günlerede şükür diyelim.
    Ateş düştüğü yeri yakıyor. Biz bile 1000 lerce km ötede, doğrudan bir yakınımız etkilenmemiş olsa bile, insani duygularla, çok etkilendik. Ben de kendime gelemedim. Hayattan lezzet alma olayı çok azaldı.

Borsa, piyasa vs artık cazip gelmiyor. Yazları 3-4 y olan köy hayatı modumu, her yıl arttırmayı düşünüyorum. 3-4 yıl sonra memlekete tamamen yerleşmiş olurum. İstteki evi tutarım, istte turistik takılırım 3-4 yıl sonra.

Bu arada, tekrar geçmiş olsun diyeyim, kolay değil, Allah yardımcınız olsun.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 270/430 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •