Sayfa 114/130 İlkİlk ... 1464104112113114115116124 ... SonSon
Arama sonucu : 1040 madde; 905 - 912 arası.

Konu: AGHOL - AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Biri aefesin nasıl 22 liradan işlem gördüğünü açıklayabilir mi? Sırf colanın değerine bakıyorum.. Elinde 30 bin dönüm arazisi olan aeteba bakıyorum. 12 milyar nakite bakıyorum.. Bu nasıl iş? Bu şirketin yaptığı işin hiç mi değeri yok
    AEFES elbette çok büyük bir uluslararası bir şirket. Ederi de daha fazla olmalı.
    AGHOL ün Ödenmiş Sermayesi, AEFES in yarısından daha az. AGHOL, AEFES in %43.05 ine sahip. AFES ne kazanırsa, neyi var neyi yoksa AGHOL hisselerinin payı başına %100 yansıyor. AGHOL de ayrıca MH (Migros), 2 ad. HES santralı, AİSUZU, Çelik Motor. ve diğer bağlı ortaklık ve iştirakları var.

Buna ne demeli. ?

2.  Alıntı Originally Posted by agg Yazıyı Oku
    AEFES elbette çok büyük bir uluslararası bir şirket. Ederi de daha fazla olmalı.
    AGHOL ün Ödenmiş Sermayesi, AEFES in yarısından daha az. AGHOL, AEFES in %43.05 ine sahip. AFES ne kazanırsa, neyi var neyi yoksa AGHOL hisselerinin payı başına %100 yansıyor. AGHOL de ayrıca MH (Migros), 2 ad. HES santralı, AİSUZU, Çelik Motor. ve diğer bağlı ortaklık ve iştirakları var.

Buna ne demeli. ?
    Tabi ki değerinin altında ama en azından burda çelik motor, aisuzu borçlu migros var..
    OMAHALI

3.  Alıntı Originally Posted by agg Yazıyı Oku

Buna ne demeli. ?
    Efes uluslararası bir şirket doğru Rusya Ukrayna vs yatırımlar yapıyor ve devam ediyor bu yeterlimi ? Şöyle örnek vereyim 8-10 sene önce yıldız holding Avrupa’nın en büyük bisküvi firması ünited bisküvitsi 3 milyar sterline aldı dünyanın en büyük 3. Bisküvi üreticisi oldu United biskuvits aldığında şirketin net karı 150 milyon sterlindi şuan karı 70 milyon sterlin zaten bu borç Yıldızı patlattı ana fikir firmanın büyüklüğü kadar ürettiği karda önemli Efesi başka firma niye alır ? Kar yapmak için kar yapıyormu ? Hayır peki değerlemesi nasıl olacak ? Efes 1/10 tuborg yaptığı kar ortada peki bira kar etmezken ve yıllardır böyleyken bu bir değermidir ? Aynı mevzu etapta yaşandı yabancı ortak hisselerini bedavaya devretti yabacı ortak niye bedavaya vermiştir ? Demekki gelecekte projeksiyon yaptılar daha fazla sermaye yatırıp kar eldeetmeyecek zarar kes yapmışlar ,kaçtı o devrettikten sonra Efes 300 milyona yakın sermaye artırdı etap bir değermi değer ama yanlış yapılmış yatırımlar Efes bir değer ama büyüme yanlış yere yapılmış ccola çatır çatır kar yapıyor büyüyor Efes ? Kimse mazoşist değil para kaybetmek için şirket almaz

4. etap çeşitli tarihlerde sermaye artırımı yaparak 3.8 milyon olan başlangıç sermayesini bedelli hep arttırıp yaklaşık 880 milyona çıkarmış
    %18 sermaye maliyeti ile bu güne getirisek ortaklar 880 milyon tl ödedikleri sermayenin bu günkü değeri 2.1 milyar tl olmuş,
    yani ag yabancı ortak özgörkey etapa hiç yatıırm yapmasalar parayı faize koysa yada borç ödese borçları toplamda 2.1 milyar tl daha az olacaktı işte buna sermaye maliyeti deniyor etap satılsa 2.1 milyar tl edermi? etse yabancı ortak niye bedavaya bıraktı ?
    2022 sonunda sermaye maliyeti 422 milyon daha artacak etap değeri bu kadar artarmı ?
    işte bu yatırımlara verimsiz yatırım diyoruz
    yatırım yapmak önemli değil önemli olan şirketin para kazanabilmesi
    aslancık,paravani diğer yatırımlarada bu gözle bakılmalı

aslancık için konan 124 milyon sermayenin bugünkü değeri 474 milyon
    aslancık satışlar 160 milyon favök 120 alalım şirket değeri fd/favök 10 alırsak
    120*10=1200 işletme değeri net borç 500 milyon ederi 700 milyon yapıyor %33 pay 250 milyon yapmakta
    sermaye maliyeti 474 milyon eder şuan max 250 milyon 224 milyon zarar etmiş durumda ki bu rakamlar iyimser
    gelecek yıl sermaye maliyeti 85 milyon daha artacak
    aslancık 5 sene sonra temettü dağıtmaya başladı senede 70 milyon ag kar aldı ,şimdi ag kar mı yapmış olacak sermaye maliyeti çıkacak 800 milyona
    800 senelik maliyeti en az 100 milyon tl olacak ag 70 temettü alınca kar olacakmı ?
    aynı şekilde etap bakmak gerekli
    yada efesin hersene milyar harcadığı rusya vs yatırımlarına
    Son düzenleme : tarik1234; 20-08-2021 saat: 13:14.

5. Burada hikayelere gerek yok !
    Önemli olan icraat.
    Hisse ucuz, değerinin altında.Bunu bu hisseye yatırım yapan herkes biliyor.
    O beğenmediğimiz zarar eden Adel bile performans olarak daha iyi.
    Niye acaba?
    Bu hisse niye yükselmiyor sebepleri nelerdir? Bence bunları tartışalım burada.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by adestim Yazıyı Oku
    *iş yatırım, anadolu grubu holding için "al" tavsiyesini korudu, hedef fiyat 30 tl
    O kadar çok (doğrudan veya dolaylı) iştirakleri içinden, belki en kıytırıklarından biri olan özbekistan coca cola nın %52 si 252 milyon dolar üzerinden devr alıyor, daha yeni... sadece efes breweries in sermayesi 2.046.298.552 dolardır...

AGHOL un piyasa değeri ise sadece 700 milyon dolar civarındadır (eski Yazıcılar x 2) olmasına rağmen...

Bir gün gelir, hisse başına 10 tl, 20 tl kar açıklar, açıklayacakta ... Bu 6 ay itibariyle zarar eden hiçbir iştiraki kalmadı,

***İki handikabından biri olan Çelik Motorun (ikinci el araba fiyatlarındaki artış furyasında) 5.600 aracından 4.000 civarını satmış... Getir ile de yol almaya başladı... Bu çok önemli... Migros/Getir işbirliğinin ışığını görüyorum... Ne güzel paslaşırlar... Binlerce mağazanın lojistik imkanı, ürün sinerjisi... Migros Dijital neden Hepsiburada gibi olmasın... 4.5 milyar dolarlık bir değere ulaşmasın? Bence yönetim bu ışığı gördü ve düğmeye basıldı, Getir ile ortaklık kuruldu...

***Diğer handikap ise Aefes nedeniyle dolaylı iştiraki Etap tarım dı, bu da kara geçti... Tarım/Gıda önümüzdeki yılların sektörü ve kendi mülkiyetindeki devasa üretim arazilerinin dışında, yanlış hatırlamıyorsam 10.000 civarında köy (köylü değil köy) ile anlaşmaları var ve üretim yaptırıyorlar... Etap bence parlayan bir yıldız olacak, müthiş ihracat katkısı sunacak yıldan yıla...

2022 de ülkemizde en çok konuşulacak konu ne olacak? Türk otomobili.... Üretime geçti geçecek, ÖTV muafiyeti geldi gelecek, sıra yazılmaya başlandı başlanacak... Belki 500 bin -1 milyon ön talep toplanacak... Tüm bunlar %23 üne sahip olan AGHOL ü hep gündemde tutacak...

Bira ve Cola da birçok ülkede piyasa lideri olan iştiraklerin, Migrosun, Etapın, Babayiğitin ana sahibi şirketin ortağı olmak bana gurur veriyor... (bir gayrimenkulümde Migros kiracımdır, bundan da gurur duyuyoruz ailecek)

AGHOL da her geri geliş, her fiyat düşüşü benim için daha çok kazanç fırsatıdır... Keşke geri gelse fiyatı da biraz daha ekleme imkanı sunsa..

2022 sonu itibariyle dolar bazında bire 2, bire 3 kar edeceğim inşallah...

Dün akşam rüyamda bunları gördüm; yani hayal ))...

Asla al veya sat veya yatırım tavsiyesi değildir, sadece ortaklarımla sohbettir...

bir düzeltme bu kadar güzel olabilir mi.. bir defa elimden kaçtın..haftalıkta 24.22 üzeri güzel..
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

8.  Alıntı Originally Posted by esozcan Yazıyı Oku
    bir düzeltme bu kadar güzel olabilir mi.. bir defa elimden kaçtın..haftalıkta 24.22 üzeri güzel..
    Zaten düzeltmeleri meşhurdur...Düzeltmeye bıkmadı spek....Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Sayfa 114/130 İlkİlk ... 1464104112113114115116124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •