Special Days Image
Sayfa 195/350 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,553 - 1,560 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by AlgoTrading_Tr Yazıyı Oku
    11 bin puan civarı maxdd yiyor bu bölgede. Düz trend sistemi o bölgede zarar etmez. Ama sürekli düşükten sat yüksekten al yaptı sistem. Bu bölgeyi diğer bölgeleri bozmadan çözümlemeye çalışıyorum. Zor ama başarabilirsem bu iş bitmiş demektir
    O bolgeyi duzeltmeye calisirken anlayacaksiniz aslinda demek istedigimizi.

Biraz daha tecrube kazanmalisiniz bu iste sanki.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. Geçmişteki senaryolara bakıp gelecekteki hareketlerde ne yapacağımızı çözümlemeye çalışmıyor muyuz ? Zaten yazdığımız her parametre optimize değerler zaten konu optimize değil konu senaryo çözümlemesiydi neyse

3.  Alıntı Originally Posted by AlgoTrading_Tr Yazıyı Oku
    Geçmişteki senaryolara bakıp gelecekteki hareketlerde ne yapacağımızı çözümlemeye çalışmıyor muyuz ? Zaten yazdığımız her parametre optimize değerler zaten konu optimize değil konu senaryo çözümlemesiydi neyse
    var mı çözümünüz ?

o bölgeyi nasıl düzeltebileceksiniz sinyal azaltarak. Sinyal azalttıgında diğer geçmiş sinyallerınde degısecegı için. getiri ve başka bolgelerde bozulmalar ortaya çıkacak.

Atr şöyle ise az işlem aç veya flata geç desen başka bölgelerın hareketlerini bozacaksın.

Kısacası elımızde pek alternatıf oldugu soylenemez. Ben kz eğrisinin hareketiyle kısmen çözdüm bu yataylıkları.

Ykoç başka bir yöntemle ters calısan yapıların sısteme entegrasyonuyla kısmen çözdüğünü düşünüyorum. yada en azından daha lınerar bır yapıya kavuşturdugunu düşünüyorum.

Çözdüğümüzü düşünsek bile sürekli bu rıskle beraber yaşamaya devam edıyoruz.

çok fazla alternatıfımız yok bulunan iki alternatıfı kullanmak ise çok çok daha zor bir iş.

Ya bunu yaşamaya alışacak yada çığır açan yenı bır stratejı turetmek gerekecek.

buna öğrenilmiş çaresizlikte diyebiliriz. Ben risk olmadan kazancın olmayacağını düşünenlerdenim. max ddlerde bizlerin riskini temsil ediyor. takır takır sürekli para basan bir yöntem bulunması bana zormuş yada pek mumkun degılmış gibi geliyor.

Kusursuz dediğimiz HFTler bile crashlar yasıyor. Ykoç'u tebrik etmek lazım cunku para basma makınası gıbı sistemler türetmiş görünüyor. ANcak en iyiler herzman bana yüksek riskli görünmüştür. Kendı yontemımde oldugu gıbı. para basan bır sıstemın aldıgı büyük riskler vardır sız farketmesenız bıle ben bıraz boyle düşünüyorum.

Dedim ya belkide öğrenilmiş caresizliktir benimki.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    var mı çözümünüz ?

o bölgeyi nasıl düzeltebileceksiniz sinyal azaltarak. Sinyal azalttıgında diğer geçmiş sinyallerınde degısecegı için. getiri ve başka bolgelerde bozulmalar ortaya çıkacak.

Atr şöyle ise az işlem aç veya flata geç desen başka bölgelerın hareketlerini bozacaksın.

Kısacası elımızde pek alternatıf oldugu soylenemez. Ben kz eğrisinin hareketiyle kısmen çözdüm bu yataylıkları.

Ykoç başka bir yöntemle ters calısan yapıların sısteme entegrasyonuyla kısmen çözdüğünü düşünüyorum. yada en azından daha lınerar bır yapıya kavuşturdugunu düşünüyorum.

Çözdüğümüzü düşünsek bile sürekli bu rıskle beraber yaşamaya devam edıyoruz.

çok fazla alternatıfımız yok bulunan iki alternatıfı kullanmak ise çok çok daha zor bir iş.

Ya bunu yaşamaya alışacak yada çığır açan yenı bır stratejı turetmek gerekecek.

buna öğrenilmiş çaresizlikte diyebiliriz. Ben risk olmadan kazancın olmayacağını düşünenlerdenim. max ddlerde bizlerin riskini temsil ediyor. takır takır sürekli para basan bir yöntem bulunması bana zormuş yada pek mumkun degılmış gibi geliyor.

Kusursuz dediğimiz HFTler bile crashlar yasıyor. Ykoç'u tebrik etmek lazım cunku para basma makınası gıbı sistemler türetmiş görünüyor. ANcak en iyiler herzman bana yüksek riskli görünmüştür. Kendı yontemımde oldugu gıbı. para basan bır sıstemın aldıgı büyük riskler vardır sız farketmesenız bıle ben bıraz boyle düşünüyorum.

Dedim ya belkide öğrenilmiş caresizliktir benimki.
    Riski dağitmak iyi bir çözüm olabilir belki ? ,

Yillar önce sevgili Eloy , farkli periyotlarda 9 ( yada 6 ) sistem kullandiğini söylemişti. Ben farkli periyot kullanmayi tercih etmedim fakat farkli yöntemlerle sinyal üreten sistemlerle dagittim riski.

5. Saolun hocalar biz acemilerin ufkunu açacak kivilcimlar var şu an hocam yanlismiyim. ..

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791

adx 25 in altında iken trend yok
    gereksiz çarpılmaları engellemek adına adx göstergesini dikkate almak gerek
    kod yazmayı bilen arkadaşların bu durumla ilgili çalışma yaparlarsa çok faydalı olunacağını düşünüyorum

var C = Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");
    var DP = Sistem.DirectionalIndicatorPlus(13);
    var DM = Sistem.DirectionalIndicatorMinus(13);
    var ADX = Sistem.ADX(13);

Sistem.Cizgiler[0].Deger = DP ;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = DM;
    Sistem.Cizgiler[2].Deger = Sistem.ADX(8);
    Sistem.Cizgiler[3].Deger = Sistem.Liste(25F);
    Sistem.Cizgiler[4].Deger = Sistem.Liste(15F);

var SonYon="";
    float Fiyat = 0.0f;
    for (int i = 1; i < Sistem.BarSayisi; i++)
    {
    if (DP[i] > DM[i] && ADX[i] > 25 && SonYon != "A")
    {
    Sistem.Yon[i] = "A";
    SonYon="A";
    Fiyat = C[i];
    //Sistem.Ses();
    //System.Media.SystemSounds.Beep.Play();//Sistem.Ses();
    }
    else if (DM[i] > DP[i] && ADX[i] > 25 && SonYon != "S")
    {
    Sistem.Yon[i] = "S";
    SonYon="S";
    Fiyat = C[i];
    //Sistem.Ses();
    //System.Media.SystemSounds.Beep.Play();//Sistem.Ses();
    }
    }

Sistem.StopVeyaKarFlatYuzde(0.35,0);

8 periyot adx kullanıyorum
    dm +- 13 periyot

adx in daha iyi ve söyle kullanılırsa daha güzel olur gibi görüşlerinizi bekliyorum
    Son düzenleme : alekss; 21-01-2019 saat: 23:49.

7. "Hem canım cennette, hem gözüm oynaşta" olmaz.
    "Sistemim hem yüksek kar else etsin hem de stabil olsun" olmaz...
    Sistemi stabil hale getirmek için eklediğin her kutup kazancı azaltır.
    EMA 1 kutuplu, DEMA 2 kutuplu, TEMA 3 kutuplu filtrelerdir..
    Linear getiri eğrisi için kazançtan feragat etmek zorunluluktur.

Adding a pole is known as compansation but this modifies the gain.
    vahap beyaz, ahmet çakar ....

8. Kod:
       if ( ADX[i]>MA_ADX[i]   && MOMENTUM[i]>MA_MOMENTUM[i] && MA_10[i]>MA_20[i]   )    
       U1[i]=true;

if ( ADX[i]>MA_ADX[i]   && MOMENTUM[i]<MA_MOMENTUM[i] && MA_10[i]<MA_20[i]   )    
       D1[i]=true;
    Yeni sistemciler için küçük bir not ;

Sistem oluştururken bölgesel zararli hareketleri engellemeye uğraşmak yerine kuracağiniz yapinin mantiğina odaklanmaniz daha faydali olur, değiştireceğiniz bir parametre gerideki zarari engellese bile gelecekte kar garantisi vermez, sadece size cesaret verir ki bu da cok tehlikelidir. Sistem yapmaya başlamadan önce grafikteki ne tarz hareketlere tahammül edebileceğinizi bilmek zorundasiniz. Yukaridaki basit örnekte piyasanin trend halinde olmasini ve belirlediğim iki kriterin birlikte sağlanmasi koşulu ile sinyal acmasini istediğimde bu yapinin nerede sinyal üretebileceğini önceden öngörebilirim. Ancak burada bana göre daha önemli konu; bu yapinin nerede sinyal üretemeyeceğine veya piyasada hangi hareketler oluştuğunda zarar ettirebileceğine dair tespitlerim ve bu tespitlere göre ilave önlemler almak olmali diye duşunuyorum. Yani sistemi yazarken grafikte boşluk birakmamaya çalişin, bunu başarma şansiniz yok ( bende dahil) ) ama en azindan mantikli yapilar için büyük bir adim atmiş olursunuz.

Sayfa 195/350 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •