Sayfa 168/252 İlkİlk ... 68118158166167168169170178218 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,337 - 1,344 arası.

Konu: Matriks Formülleri

Alıntı Originally Posted by apiyigun1 Yazıyı Oku
    Öncelikle herkese iyi akşamlar. Aranıza yeni katıldım sayılır, ilk kez yazıyorum. Matrikste system testerda gördüğüm overallu indikatör haline getirip sistemlerimizde kullanabilir miyiz? şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Geçmişde verildi,kullanabilirsin...
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    uufuk abim,

herhangi bir formül var diyelim elimizde al-sat için.bunun sonuna AND (H+L+C)/3 eklenirse ne anlama geliyor? normalde yüksek+düşük+kapanış / 3 demek bu ama bunu sadece AND bağlacıyla formülün sonuna eklemek ne ifade eder? AND C> / <(H+L+C)/3 demiyoruz sadece AND (H+L+C)/3 diyoruz...bakıyorum çünkü bunu herhangi bir formüle ekleyince işlem sayısı düşüyor ama neyi dikkate alıyor ki işlem sayısı düşüyor?
    Son düzenleme : TÜRKOĞLU; 05-02-2019 saat: 13:07.

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    uufuk abim,

herhangi bir formül var diyelim elimizde al-sat için.bunun sonuna AND (H+L+C)/3 eklenirse ne anlama geliyor? normalde yüksek+düşük+kapanış / 3 demek bu ama bunu sadece AND bağlacıyla formülün sonuna eklemek ne ifade eder? AND C> / <(H+L+C)/3 demiyoruz sadece AND (H+L+C)/3 diyoruz...bakıyorum çünkü bunu herhangi bir formüle ekleyince işlem sayısı düşüyor ama neyi dikkate alıyor ki işlem sayısı düşüyor?
    Hiçbir manası yok,formul dilinde...
    Platformun azizligi....

4. Teşekkürler

5. teşekkür ederim hocam

6. Hocam bir sorum daha olacak. mostun yüzdelik kısmına değişken tanımlayabilir miyiz? Matrikste gömülü halde bulunan mosta değişken tanımladığımda anlamsız sonuçlar üretiyor. Örneğin elle 0.25 girdiğimizde aldığımız değerle değişkenin 0.25 değerini verdiği andaki değer çok alakasız oluyor. Forumda gezerken mostun formülünü de buldum. orada da denedim ama yine çıkan sonuçlar anlamsız oluyor.

Alıntı Originally Posted by apiyigun1 Yazıyı Oku
    Hocam bir sorum daha olacak. mostun yüzdelik kısmına değişken tanımlayabilir miyiz? Matrikste gömülü halde bulunan mosta değişken tanımladığımda anlamsız sonuçlar üretiyor. Örneğin elle 0.25 girdiğimizde aldığımız değerle değişkenin 0.25 değerini verdiği andaki değer çok alakasız oluyor. Forumda gezerken mostun formülünü de buldum. orada da denedim ama yine çıkan sonuçlar anlamsız oluyor.
    Mostun sadece datasını degişken olarak atayabilirsin..
    Forumda verilen most açık formulu ve yapmak istegini yazarsanız yardımcı oluruz...
    Ucu açık soruya,nasıl yardımcı olalım???

8. yuzde:=Input("% stop",0,10,2);
    per:=Input("period",1,100,3);
    a1:=Mov(C,per,E);
    a2:=a1-(a1*yuzde/100);
    a3:=a1+(a1*yuzde/100);
    b1:=If(a1<PREV,a2,if(a2>PREV,a2,PREV));
    b2:=If(a1>PREV,a3,if(a3<PREV,a3,PREV));
    k1:=Cross(a1,Ref(b2,-1));
    k2:=Cross(Ref(b1,-1),a1);
    s1:=BarsSince(k1) < BarsSince(k2);
    s2:=If(s1=-1,b1,b2);
    a1;s2

Bu formülde ;

a1: Matriks içindeki default Most göstergesinde ExMOV yazan değere denk geliyor.
    s2: Matriks içindeki default Most göstergesinde MOST yazan değere denk geliyor.

Forumda bulduğum mostun açık formülü bu hocam. Yapmak istediğim ise volatilite arttıkça küçülen bir yüzdelik değer, volatilite azaldıkça artan bir yüzdelik değer. henüz bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum ancak aklıma ilk gelen hhv(h,30)-llv(l,30)'dan bir ters orantı elde etmeye çalışabilirim.

Sayfa 168/252 İlkİlk ... 68118158166167168169170178218 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •