Sayfa 76/1003 İlkİlk ... 2666747576777886126176576 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 601 - 608 arası.

Konu: Viop - XIX

1. Methotlardan bahsedelim biraz 152 bing de açtın long düştükçe aldın...145 e düştü aldın...140 a düştü aldın...130 a düştü aldın...120 düştü aldın...110 düştü aldın...100 düştü aldın...Alışın kuvvetli metodu...Vade bitti Allah rahmet eylesin diyip gömüyorlar...

Tersi var birde çıktıkça satıyorsun... 100 de başladın satmaya.105 oldu sattın.110 oldu sattın...120 oldu sattın...130 oldu sattın..140 oldu sattın..Amma satıyorsun be arkadaş sattıkça sattın...Bunada satışına zeval gelmesin metodu diyelim...Vade bitti sonu belli...

Paranızla ne alıp veremediginiz var rahat mı batıyor :D Bizler balinanın üstündeki minik mantarlarız balinayı yemekmi ne haddimize.Anca o bizi nereye götürürse oraya gideriz...

Parası kıymetli olanlar için bakınız imza... >>>

2.  Alıntı Originally Posted by VIOPCU Yazıyı Oku
    Ben öyle bir şey demem.

Ben 120 altında long aç poz kapa, long aç poz kapaya oynarım.

120 altında ne kadar çok dalgalanırsa o kadar iyi benim için. Tabi bu arada 10 bin 50 bin neyse kazanırım.

Geçen yıllarda da oldu. (104,500 den dönmüştü o zaman galiba).

Rakamlar yuvarlak

119 (1 long)
    117 (1 long) etti 2
    115 (1 long etti 3
    118 çıktı ( 115 longu ver yani 1 kapat...kaldı 2 long gibi)
    115 e tekrar long için bekle...

Böyle devam eder. (140 üzerinde şort oynarım. Grafik benim için önemli..)

Bu pandemi sürecinde 120.00 de 98.000 (98.200 e) düşüşünde bir hep long aç kapa yaptrım. Her aldığımı 2000-3000 puan üstten verdim. Alttan aldım.

120 üzerinde çıkmaz diyemem. Düşmez de diyemem. Zaten onu bilsem direk ona oynarım.

Yatırım tavsiyesi değildir. Ben bu grafiği uyguluyorum.

Tabi paramın ancak %10-20 en fazla risk alabilirim. Bu şu demektir. 200 kontrat rist alabilecekken en fazla 40 kontrat.

Tabi zararı göze alacaksın. Zarar var diye hoplayıp zıplayacaksın. Psikolojin çok iyi olacak...
    119 long açmışım...98 'e düşmüş. Ama 98 den aldığını 101 den vereceksin 98 den tekrar alacaksın. 3 kez 98 düşse 101'e çıksa o kontrat bana bedavaya geliyor. Ben böyle yapıyorum.

Tabi 98 den 80 lere kadar da düşebilirdi ama ben alsatlarla ortalamayı hep düşürecektim. Asla full girmem. Şimdiye kadar hiç girmedim.

Ben buna yay gerginliği stratejisi diyorum. Yay 120 altında longa geriliyor. Hatta bir kaç kez çek bırak yapıyorsuk ki kolların alışssın. 140 üstünde de şorta geliyor. Ama bu rakamları 2-3 yılda bir güncellemek lazım enflasyon oranı vs.. göre. Mesala daha önce 118 idi.

Ana strateji bu. Herkese mantıklı gelmeyebilir.

Herkesin stratejisine saygım var.
    Mantıklı bişeye benziyor.
    Eksen dışına sert çıkarsa, toparlamak zaman alır ama yine de maliyet iyileştirme ile artıya geçilebilir.
    Çünkü, elinde her daim oyuna aktaracak sermayen olur, düşük poz sayesinde.

lakin ben olsam ağırlıklı ortalama bazlı bir strateci izlerdim.
    Veya parametreleri o aralığı içine alacak bir boilinger bandı mesela.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Eskiden beri dikkatle takip ettiğim bir abimden alıntıdır;

Diyelim ki eşinizi dışarıda bir yemeğe davet ettiniz. O günü, o saati, yemek yeneceğini o da siz de biliyorsunuz. O akşam yemeği saatine kadar bu sürekli gündemdedir artık. Ve o akşam geldiğinde giyinip kuşanmışsınızdır, süslenmişsinizdir ve o akşamın güzel geçmesi için her şey yapılmıştır. Çok güzel bir akşam yemeği yenir, hatta arkasından güzel bir tatlı yenir ve belki de güzel bir müzik eşliğinde bir iki kadeh bir şeyler bile içilir.
    Soru şu bu etkinlikteki beklenti yemek, tatlı, müzik v.s. midir? Yoksa beklenti eve dönüşten sonrada mıdır?

Şimdi siz bunu Fed in yaptığı açıklamalara yorun. Basacağı paradan tutunda, nerelere gideceğine kadar herşeyi anlattı. Şu an piyasa akşam yemeğinde. Ki bence tatlı da yendi ve güzel bir müzik eşliğinde kalkmadan önceki son kadehler içiliyor. Peki sonra?

İyi geceler

4. O değil de burası gene short24 olmuş. Ayıp olmazsa ağabeylere sorabilir miyim yıllardır sort da sort diyorsunuz bu korona dususunde güzel kazandınız mı? 50000 puanın ne kadarını alabildiniz?

Ben cevap vereyim hisse + viop short idim viop da 25000 aldım sonraki 25000 bana öyle bir girdi ki neyse ucuz yırttım diyeyim.

5.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    O değil de burası gene short24 olmuş. Ayıp olmazsa ağabeylere sorabilir miyim yıllardır sort da sort diyorsunuz bu korona dususunde güzel kazandınız mı? 50000 puanın ne kadarını alabildiniz?

Ben cevap vereyim hisse + viop short idim viop da 25000 aldım sonraki 25000 bana öyle bir girdi ki neyse ucuz yırttım diyeyim.
    Size katılıyorum...

Tek yöne şartlananlar sonunda vadesi dolunca mezarlıkta ebedi uykularına dalarlar...Bazen zombi olur tekrar gelirler e tabi daha agresiftirler saga sola saldırırlar...Bir ondan bir bundan ısırırlar ne yaptıkları belli degildir... Yaşam süreleri (zombide olsalar) kısadır....

Burda genel gördügüm bir yöne şartlananların yarattıgı tehlike...Bundan bahsetmeden geçemeyecegim...Viop isterse 180 bin olsun şort diye ısrar edersin 360 bine devam eder gider...1-2 sene sürer bu gidiş belki....Sonunda (sonuda pek uzun sürmez gerçi) batmış olursun...Bu tehlikeli duruma yeni gelenleri sokmamanızda fayda var...Ordan döner burdan teper şurdan bilmem ne olur sonunda belki ama o sen bittikten sonra olur sana faydası olmaz...Testere piyasada 3-5 kazanır kaybedersin..Ama asıl trend başladıgında terste kalmaya başladıgında olur herşey...Bir barajın kapagı düşün su akmaya başlıyor ve sen onun tersine gitmeye çalışıyorsun...

Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Brezilya borsasını çok ahlaksızça almışlar

+4 ün üzerinde idi en son baktığım da
    fdow yapmadı öyle bişey.

7. Herkesin Ramazan Bayramı'nı kutluyorum, foruma geri dönen arkadaşlara da geçmiş olsun, hoş geldiniz, bol kazançlar, az kayıplar dileklerimii iletiyorum.

Yıl dönümü yemeği deyince geçen Discovery Channel'da Morgan Freeman ile Evren'in Sırları programı vardı, bir bilim adamı evrende aslında gelecek günümüzü belirliyor dedi. Bir miktar can sıkıcı bir teori. Örnek olarak da yarın eşi ile evlilik yıl dönümü yemeğinin olması halinde gelecek için seçeneklerinin çok fazla sınırlanmasını, beyzbol maçına iki bilet ile gelen arkadaşını red etmek durumunda kalmasını örnek verdi. İnsan yaşamında da malesef bu prensip olabilir, geçmişde iyilik yapanı arayıp sormak daha zor oluyor ama ilerisi için yardım edebilecek kişi ile ilişkiler daha canlı tutuluyor olabilir. Bir başka yorum olarak da insanın gelecek için hedefleri olması bugün için bir motivasyon sağlayabilir.

Borsada ise geçmiş grafikleri ister istemez kullanıyoruz, uzun vadede (bir de belki seans içinde) fiyatlar ortalamalara geri geliyor, öte yandan kısa vadede de yükselen yükselmeye düşen de düşmeye devam eder şeklinde iki önemli prensip var. Haber ve gelişmeler ile dönüşleri yakalama düşüncesi de ondan kaynaklanıyor olabilir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

ariston abi bugün günlerden ne? valla bilmiyorum. uyu uyan uyu uyan günleride karıştırdım

Sayfa 76/1003 İlkİlk ... 2666747576777886126176576 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •