Sayfa 15/48 İlkİlk ... 5131415161725 ... SonSon
Arama sonucu : 382 madde; 113 - 120 arası.

Konu: borsa mağdurları-çeaş-kepez elektirik

1. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2.  Alıntı Originally Posted by alper tunga Yazıyı Oku
    Ben Cem Uzan Kadar Ahlak Erezyonuna Ugramış Bir Adam Daha Görmedim ... Adam Ülkeden Kaçtıgından Beri Degişti Evrime Ugradı Sürekli Yalan Sürekli Bir Belirsizlik İnsan Olup da Bir Açıklaması Yok ..... Ya Gülerek Spor Başkanı Oluyor Ya Gülerek Siyasi Parti Başkanı Oluyor .... Islak Fransız Gö.... ne Vurdugu Yetmiyor Bide Şimdi Sıla ya Sarmış.... Kimim ? Neyim ? Ben NeYaptım ? Bunca Magdur Yarattım Demiyor..... Kaldıkı Siyasi Hırsı Yüzünden Ailesini Bile Magdur Etti .... Ve Maalesef ki Biiz Bu Arsız Ahlaksız Adamdan Medet Umuyoruz....!!! Hani Süreç Bir Yıl Kısalmıştı Hani ÇEAŞ KEPEZ Hakları Alınacaktı ? Ya SUS Yalanlarla ŞOW Yapma Ya Çık Adam Gibi De Ki Ben Bittim Benden Bu Kadar Bakın Başınızın Çaresine .... Popüler Kalabılmek İçin Umut Kapısı Olabılmek İçin SUSUYOR ..... 17 Bin Magdur ÇEAŞ Aileside Umutla Hergün İnternet Sayfalarını Karıstırıyor Okudukları Haberlerı Yenıden Okuyor... Bir Ümit Belki Yeni Bir Haber Diye ... Ama Ortada Sadece Cem Uzanın Şa şa Lı Renkli Hayatı Var Utanmasa Gö... Açıp Bakın Buda Benim Gö... m Diyecek .. Biz 17 Bin ÇEAŞ Küçük Yatırımcının Hali Nice Olacak Kimse Umursamıyor
    sayın alper tunga, cem uzan kim? devlet kim? bu bir alıntı british nikli arkadaş geçmişte yazmıştı..

sıradan insanlar (ki buna cem uzan da dahil) herşeyi yapabilirler.. hırsızlık yapar bedelini öder, devlet anayasa ve yasalara bağlıdır.. devletin işi hırsızlık, gasp değil tam tersine hırsızlık , gasp yapma potansiyeli olanları engellemek, yaptıkları takdir de gereğini yapmaktır.

cem uzan , devletten zihniyet olarak çok daha doğru, çok daha ahlaklı ve en önemlisi çok daha halkı düşünen noktada durmuştur! peki neden?

cem uzan devletin(devleti yönetenlerin) hortumcularla iş birliği yaptığı ve bu zararları 70 milyon halkın üstüne yıkmayı düşündüğü dönemde pekala imar bankası aracılığı ile topladığı paraları türkiye ye yatırım yapmadan yurtdışına çıkarabilir DEVLETİ YÖNETENLERE batan diğer 24 banka da olduğu gibi rüşvet,prim, hibe (adına ne derseniz) verebilir.

ve devletin bu zararı 70 milyon insanın üstüne yıkmasını sağlayabilirdi.. AMA GÖZLEMLEDİĞİMİZ CEM UZAN BUNU YAPMADI..

topladığı paraların tamamına yakını yurtiçinde kaldı (hatta offshore tasarruflar) şirketleri büyüttü , yeni şirketler kurdu.. imar bankasından önce ve sonrasını incelerseniz uzanların ciddi derece de büyüğünü rahatlıkla görürsünüz..

CEM UZAN DEVLET ARTNİYETLİ, KASITLI, BİLİNÇLİ VE PLANLI OLARAK SENARYO YAZARAK ZORLA BATIRDIĞIN DA VE GERİYE DÖNÜK YASA ÇIKARIP UZANLARIN TÜM SERVETİNE EL KOYMAK İSTEDĞİNDE AYNEN ŞUNU DEMİŞTİ..

MALLARIMI VE TASARRUF SAHİPLERİNİ GERİ VER. HEPSİNİ ÖDEYEYİMMMM...

uzanın iyi adam, doğru adam olduğunu söylemek istemiyorum o dönem hangi holding sahibi iyiydi, doğruydu ve halen dahi öyle..

bu olaydan mağdur olan birçok insanın UZANIN DEVLETTEN DAHA DOĞRU, YASALARA DAHA DUYARLI, DAHA AHLAKLI, VS olması gerektiğini düşünmeleri beni ciddi derece de rahatsız ediyor zira bu akıl almaz bir ALGI BOZUKLUĞUDUR..

bu ülke de doğru olması gereken, yasalara, anayasa ya uyması gereken kesin ve kat-i olarak DEVLETTİR.. zira devletin görevi budur... bddk bu yüzden vardır,, spk bu yüzden vardır.. bddk bankaların tüm para hareketlerini kontrol eder.. herşeyden haberi vardır.. uzanların devletin haberi olmadan birşey yapmaları mümkün değildi ve zaten de yapmadılar.

yani devlet imar bankası özelinde tüm tasarrufları kendi şirketlerine kredi olarak kullandırdığı ve/veya aktardığını biliyordu. buna izin veriyordu, böyle yapmasını istiyordu..

çeaş-kepez de tasarruf sahiplerinin haklarını bilinçli, art niyetli, kasıtlı, planlı ve senaryo gereği GASP ETTİ..

DEVLETİ MASUM GÖRMEK, ÜSTÜN GÖRMEK, YARI TANRI GİBİ GÖRMENİZİ GERÇEKTEN AKLIM ALMIYOR.. DEVLET DEDİĞİNİZ, SAMİMİ OLARAK SÖYLÜYORUM 3-5 AŞAĞILIK ŞEREFSİZ, HIRSIZ, GASPÇININ ELİNDEDİR..

tüm bankaların ususluz işlem yapma potansiyeli vardır zaten o yüzden denetleme ve düzenleme kuruluşları vardır ve her 1tl lik para hareketini takip ederler..

uzan devlet kadar dürüsüt, namuslu, yasalara uygun hareket edecekse, diğer banka sahipleri de böyle olacaksa BDDK ZATEN OLMAMALI O KADAR İNSAN ORADA ÇALIŞMAMALI VE İNSANLARIN VERGİLERİ GEREEKSİZ OLARAK ÇALIŞANLARA ÖDENMEMELİ..

bence düşüncelerinizi defalarca tektar tekrar ele alın daha iyi muhakeme etmeye çalışın.. yorumlamanızın değişeceğine inanıyorum.

en basiti hemen herkes hemfikir DEVLET ÖDEDİĞİNİ İDDAA ETTİĞİ TASARRUFLARIN ÇOK ÜSTÜNDE BİR SERVETE EL KOYDU.. peki neden insanların haklarını ödemiyor? devletin el koymaları DEVLETİN HAKSIZ OLARAK SIRADAN (EN ÇOK SÖMÜRÜ DÜZENİNDEN ZARAR GÖREN) İNSANLARIN HAKLARINA ÇÖKMEK İÇİNMİ?

devlet ekonominin çarklarının daha iyi dönmesi (kapitalistlerin daha iyi sömürmesi için) 300 milyar tl karşılığı olmayan para bastı.

bu enflasyona neden oldu.. yani birileri faizi ile bu paraları ödemek zorunda yada ödemeyecek yine 80 milyon halka bu fatura edilecek.. (hatta ediliyor)

bunlar kimsenin emek sarfetmeden, hak etmeden devletin birilerinin cebine koyduğu paralar, sözüm ona faiziyle devlet geri alacağını düşünüyor..

siz düşünün siz yıllarca çalıştınız emek /zaman harcadınız belki hayati birikimleriniz ve devlet karşılığını almasına rağmen bu paranıza çöktü..

ALGI MÜHENDİSLİĞİNDEN, YÖNETİMİNDEN, OYUNUNDAN KENDİNİZİ KURTARIN TAVSİYEM NACİZANE BUDUR...

ÇOK AÇIK KANDIRILIYORSUNUZ. DEVLET TARAFINDAN.. PARANIZA ÇÖKEN, KAHKAHA ATAN DEVLETTİR..

3. ben bimer üzerinden recep tayyip erdoğan a "allahsız" dedim.. benimle iletişime geçme gereği bile duymadılar.. acaba aşağılık t.c devletinin haksız-hukuksuz 3 milyon tl paramı gasp etmesinden dolayımı böyle davrandılar.

yoksa beni ciddiye mi almadılar? aslında üniversite mezunu, iş yeri sahibi biriydim

4. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5. hocam bu adamlar devlet iç borçlanma senetlerini "mahkeme kararına rağmen" ödememek için yasa çıkarmış insanlar.. bilindiği gibi yurtbank ve bir bankanın offshore hesaplarını ödediler. o bankaları devlet batırmadı, imar bankası planlı, organize ve kasıtlı şekilde devlet tarafından batırıldı buna rağmen offshore hesaplar ödenmedi.

devletin uzanlara para yatıranlara akıl ve mantıkla açıklanamayacak bir düşmanlığı var.. nedenini anlamak mümkün değil.

yurtbank ın batışı ile imar bankasının batırılışı arasında 2 yıl bir süre var yurtbank offshrozedelere ödenen para yatırdıklarının 6-8 katı arasında yani yüzde ile %600-%800 fark ödendi.. imar bankası tasarruf sahiplerine ödenen fark %25 (5 yıl için)

yurtbank battığında faizler yüksekti denebilir ama aradaki fark yenilir yutulur cinsten değil .. söyledğim gibi mahkeme kararını yok saymak için yasa çıkardılar

imar bankasındaki yatırım aracının devlet iç borçlanma senedi yurtbank taki yatırım aracı offshore hesap buna yine dikkat çekeyim..

dahası yurtbank sahibinden nasıl bir tahsilat yapıldı? uzanların el koydukları mal varlığı inanılmaz düzeydeydi..

yorum tabiki siizin...

6. borsa başkanından Allah razı olsun,en azından aradan 15 sene geçmesine rağmen ortada bir haksızlık yapıldığını dile getirebiliyor,
    ancak mağduriyetlerin nasıl giderileceği ve YETERLİMİ noktasında haksızlıklığın devam edeceği adaletin sağlanamıyacağı görülüyor.
    çeaş-kepez açık olsaydı bugün en az bir lotu 100 tl idi.çeaşın ve kepezin dağıtım kısmının özelleştirmesinden elde edilen gelir bile göz önünde bulundurulsa dünya kadar para yapar.
    şu anda devletin elinde bulunan üretim ve iletim kısmından,dağıtım olmadan bizlere pay verilse yine bizlere ödenmesi düşünülen rakamların çok üzerinde bir rakam,değer ortaya çıkar.
    herşey hükümete bağlı,Allah çözümde bulunacak hükümet temsilci ve üyelerine vicdan,merhamet versin demekten başka yapacak bişey yok.
    bizlere ölümü gösterip sıtmaya razı olacağımızı söylüyorlar.ne diyelim Allah bildiği gibi yapsın..
    yine de bunca uzun bir aradan sonra çeaş ve kepezi ve haksızlığı dile getiren borsa başkanı himmet karadağ bey'e şükranlarımı sunuyorum,ALLAH razı olsun.

7. Hadi inşallah inşallah.allah devletimize güç versin."zaman kısa düşman çok."

Sayfa 15/48 İlkİlk ... 5131415161725 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •