Sayfa 105/326 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon
Arama sonucu : 2608 madde; 833 - 840 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1. Ne kadar doğru düşündüğüm elbet tartışılabilir. Yanılabilirim de...
    Bir kardeşim Sarkuysan'daki beklentim anlamında bir soru sormuş.
    Benim beklentim,gördüğüm olumlu ve olumsuzluklar şunlar;
    Tek olumsuzluk olarak gördüğüm; şirketin çok yüksek finansal gideri olmasıdır. Gerçekte buna gerek var mıdır? çok ayrıntılı incelemek lazım.
    Olumlu görüşlerim ile patronların davranış biçiminden anlamlandırdığım şunlardır;
    Genel kurulun Covid 19 bahanesi ile yapılmaması ve temettünün belirsiz kalmasını gerçekte gereksiz bir hareket olarak görüyorum ve Senet için yanıp tutuşan patronların bundan medet umarak bu kararı aldıklarını düşünüyorum.
    Ben daima alacağım senedi ufak ufak toplarım.Bu senette de perşembe ve cuma günü yaptığım her küçük alışa spek bir kademe aşağıya basarak ne denli sinirlendiğini gösterdi aptal.Sadece bu değil.Tüm speklerin satıştan mal alınca yaptıkları klasik davranış şekli budur.
    Bugün dünya sanayi büyük bir düşüş ve belirsizlik yaşıyor. Ancak,gerek ABD ve gerek AB ve diğer Uzakdoğu ülkeleri sanayilerini canlandırıp işsizliğe çözüm bulmak için hem piyasalara para pompalıyorlar ve hem de fazileri hiç seviyesine düşürüyorlar.Ben virüsün özellikle tedavi amaçlı pek yakında çıkacak olan ilaçlarla daha kolay tedavi edileceğini düşünüyorum.Hatta Hepatit C 'yi tamamıyla ortadan kaldıran ilacı bulan ABD menşeli Gilead firması şimdi de aslında ebola için geliştirilen ama Covid19 tedavisinde büyük başarı sağlayan REMDESİVİR isimli ilaç onay aşamasında.
    Daha başka ilaçlar da yolda.Aşı ise uzun süreli bir mesele.
    Kısacası,tahminime göre 2-3 ay gibi bir süre içinde virüs endişelerinin azalmasıyla herkes ekonomiye odaklanacaktır.
    Bu durumda Bakır ve Çelik sektörü şaha kalkacaktır. Hele ki bakır elektrikli otomobil yapımında başrol oynamaktadır.
    İşte piyasaların satıcılı,ekonomilerin tedirgin olduğu böyle bir dönem gerçekte mal almak için en uygun zamandır. Dolar bazında bile Sarkuysan hiç fiyatına inmiştir.Açgözlü ve doymak bilmeyen patronlar ne kaparsak kar amacındadırlar.Bu zaten açıkça görülmektedir.
    Ayrıca faizlerin bizde de yok seviyesine gelmesi mal almak ve mal taşımak için bulunmaz nimettir.Zira taşıma maliyeti yok hükmüne düşmüştür.
    Daha yazılacak çok olumluluklar var elbet.Ama işin özeti bu.Samimi görüşlerim de bunlar. Hepinizden özür dileyerek belki yararı olur düşüncemle ben yıllarca otomotiv şirketlerinde Elektronik mühendisi olarak çalıştım.Ayrıca 1991 yılından beri de iktisat bitirip diplomalı iktisatçı oldum.Bir yerde beni bu meslekler Sarkuysana daha çok yaklaştırdı belki.
    Hepinize selam,hepinize sevgi.Sağlıklar diliyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=I0tdIKceJzc
    Can copper kill coronavirus?

Fighting bacteria with copper
    https://www.youtube.com/watch?v=yQSIF8xk5w8

Özellikle hastahanelerde bakırdan yapılan ekipman ve teçhizat kullanımında yakın dönemde bakır kullanımında artış mümkün olabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    https://www.youtube.com/watch?v=I0tdIKceJzc
    Can copper kill coronavirus?

Fighting bacteria with copper
    https://www.youtube.com/watch?v=yQSIF8xk5w8
    Özellikle hastahanelerde bakırdan yapılan ekipman ve teçhizat kullanımında yakın dönemde bakır kullanımında artış mümkün olabilir.
    sorun bakırın kullanımı satışı ihracı değil ki. Bu konularda sarku dünyanın sayılı gelenlerinden.
    Sarku bakırı alıyor işliyor ve satıyor. Kar azlığı işletme maliyetindeki pahalılıktan geliyor.
    Şirketler gurubu yaklaşlık 7 milyar tl ciro yapıyor ama kar 100 milyon.
    Yani 1 gram bal için 7 kilo keçiboynuzu yiyen bir şirket görüntüsünde. afiyet olsun.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

4. Bilanço tahmini beklentiniz nedir acaba?hissede tecrübeli arkadaşlar bilgi verirse sevinirim

5. Totem mi yapıyonuz? Cevap vermeye tenezzül etmiyorsunuz.

6.  Alıntı Originally Posted by newroninnea Yazıyı Oku
    Totem mi yapıyonuz? Cevap vermeye tenezzül etmiyorsunuz.
    Totem değil, tenezzül etmeme değil, bilançoyla ilgili şahsi tahminim yok, öngörülebilir bir dönem değil, ama sarky e güven tam
    konuşmak adına konuşmamak için yazmıyorum, diğer müdavinlerde öyledir tahminim. Size bol kazançlar

7.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Totem değil, tenezzül etmeme değil, bilançoyla ilgili şahsi tahminim yok, öngörülebilir bir dönem değil, ama sarky e güven tam
    konuşmak adına konuşmamak için yazmıyorum, diğer müdavinlerde öyledir tahminim. Size bol kazançlar
    Sağol üstad.

8. Kar tahmini konusunda şahsen bir rakam telaffuz etmem olanaksız. Bakır fiyatları epeyi bir zayıf seyretti.Muhtemel satışlar da öyle.Kaldı ki üç aylıklar denetimsiz oduğundan baştaki zevat senedi değersizleştirmek için bilançoda oynamalar yapıp kötü de gösterebilirler.Baksanız ya; hala genel kurul yok.Temettüyü iç ettiler görünüyor.

Sayfa 105/326 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •