Sayfa 100/997 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 793 - 800 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Şimdilik ilk hedef olarak 3.39 görünüyor daha önce dediğim gibi.
    Sonrasına 3.39'a vardıktan sonra bakarız.
    3.39'a varması biraz zaman alırsa 3.39 hedefi aşağı doğru revize edilir.

Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    abla ya ne olacak bu dolar. 3.10 olur mu?

2. Buna bir yolla karşı konulmazsa bu gidişin geriye dönüşü imkansız bence.
    Zaten sistemi kuranlar kuralları kendi lehlerine belirlemiş belirliyorken oyunu tamamen kurallara göre oynamak ölmeyelim ama sürünelim demeye denk bence. Benim dünya anlayışıma ters en azından.
    Eğitimi güçlendirelim ve ileride katma değerli ürün üreten ülke haline gelelim desek nereden baksanız en az 30 yıl var. Bu süreyi kısaltmak için ezberbozan yöntemlere ihtiyaç var bence. O da yapılsın ama bu adımlar da atılsın bence.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Tüm kotalar ve vergiler dünya ticaret örgütünün belirlediği oran aralıklarında olabiliyor. Örneğin DTÖ çelik için %0 ila %40 bir oran belirlemişse Türkiye bu oran aralığından seçimini yapabiliyor. Ama ben %50 vergi koyarım dediği zaman mütekabiliyet ilkesine göre tüm DTÖ üyeleri Türkiye'nin ihracatına ek vergi (ceza) koyuyor. Bu tekstil için de geçerli ABD'nin koyduğu vergi DTÖ'nun tekstil için öngördüğü oran aralıklarının dışına çıkamaz.
    DTÖ teknolojik ürünlerin ticaretini önemsiyor ve bu tür ürünlerin düşük vergilendirilmesi için çeşitli kurallar koyuyor. Bu 170'in üzerinde DTO üyesi tarafından stratejik olarak planlandığı için buna karşı duramazsınız.
    Yani DTÖ katma değerli ve yüksek teknoloji ürünlere pozitif ayrımcılık yapıyor.
    Yani ben düşük teknolojili iş gücü piyasam ile gelişme sağlamadan dünyaya tekstil ürünleri, demir çelik, çimento, meyva suyu gibi düşük teknoloji ürünler satmak istiyorum derseniz daha yüksek gümrük vergileri ile karşılaşabiliyorsunuz.
    Türkiye dünya ekonomik büyüklüğünün kabaca %1'ini oluşturuyor , o nedenle büyük kütlenin kurallarına karşı koymak inat etmek bize bir şey kazandırmaz. Aksine çok ciddi kayıplara yol açabilir. Ayrıca sistem zaten kendini geliştireni ve üretim çıktısını iyileştireni ödüllendiriyor, buna karşı koymaya çalışmak neden, doğanın kurallarına da aykırı.

3. Dolar pozisyonundan ettiğin karı oralarda yiyecek olsan tamam da zarar etmişken gidip oralarda yiycem demenin Türkçesi şu: Benim çok param var Kimin ne kadar parası olduğu üzerinden yarış mı yapalım şimdi burada
    Sen busun işte.
    İyi tamam dolarını da al git.
    ve mümkünse dönme.
    Not: İpsaladan öteye gitmemişlerden kasıt bensem söyleyeyim. Türkiye'ye dönüş yapalı daha 2 yıl oldu. Newyork, California, Berlin, Londra, Malta ve birçok yerde uzun yıllar bulundum. ABD'de gideceğin yeri söyle sana kalacak yer ayarlayayım istersen Dolarcıkların bitmesin oralarda

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    dostum ben zaten 10 gün sonra ABD ye gidiyorum,orada usd lerimi harcayacağım.ben west coast plajlarında günümü gün ederken bunlar burada debelenip dursun,hayatında ipsalanın ötesine geçemeyenler atıp tutuyor ya ben ona gülüyorum. bellide olmaz ABD den hemen gelmeyebilirimde.

4. off amma flood yapıyor haa,zahmet edipte okuyamayacağım.

5. enflasyon %10 muş,YERSEN,tezlerimiz bir bir doğrulanıyor. enflasyon = tüik x 2. denklem budur.

TÜFE madde sepetinde yer alan ortalama fiyatlara göre, Temmuz 2016-Temmuz 2017 döneminde tavuk etinin kilogram fiyatı yüzde 20,5 artarak, 8,3 liradan 10 liraya çıktı.

https://www.dunya.com/sektorler/tari...-haberi-379795

6. @powerpc hocam merhaba.
    Sizin 2016 Aralık ayında 3.42 lerden aldığınız sonrasında da kademeli 3.50 lerden aldığınız dolar duruyor mu? Yoksa 3.80 lerden 90 lardan bozup faize mi geçtiniz?

7.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Buna bir yolla karşı konulmazsa bu gidişin geriye dönüşü imkansız bence.
    Zaten sistemi kuranlar kuralları kendi lehlerine belirlemiş belirliyorken oyunu tamamen kurallara göre oynamak ölmeyelim ama sürünelim demeye denk bence. Benim dünya anlayışıma ters en azından.
    Eğitimi güçlendirelim ve ileride katma değerli ürün üreten ülke haline gelelim desek nereden baksanız en az 30 yıl var. Bu süreyi kısaltmak için ezberbozan yöntemlere ihtiyaç var bence. O da yapılsın ama bu adımlar da atılsın bence.
    Şu anki pisa sonuçlarına göre ne yazık ki 30 yıl sonrası için de bir işaret alamıyoruz. Bu da olumsuz pisa sonuçlarına rağmen çok alışılmışın dışında (örneğin güney kore modeli, 1960 larda insanları açlıkla sınayarak gelişmelerini zorlamıştı) bir yöntem uygulandığında acı reçetenin uygulama süresini 8-10 yıl arasında bir zamana çeker.
    Sonuç olarak hiç bir halktan değil bu süre bunun onda biri kadar bir süre için dahi onay alamazsın. Demokratik veya diktatörlükte dahil olmak üzere böyle bir acı reçeteye hiçbir halk onay vermez, bunu uygulayan politikacı çok kısa ömürlü olur.
    O nedenle bu tür alışılmışın dışında senaryoları fiili imkansızlık durumundan dolayı mümkün görmüyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Ben siZe yolunu Söyleyeyim çekersin 3 yılda USD kurunu 15 tl ye bir daha kimse o cep telefonunu alamaz. Sonrasında eğitime ve AR-GE yatırımlarına ağırlık verirsin. 30 yıl içerisinde bir Güney Kore olabilirsin. Bir çok çözüm üretilebilir ancak her üretilecek reçete çok kötü ve Acıklı bir 30 Yıldır . 2001-2016 yıllarında ise tam tersi sıcak paracılar kolay büyüme tercih edilmiştir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 100/997 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •