Sayfa 795/1024 İlkİlk ... 295695745785793794795796797805845895 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 6,353 - 6,360 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    NTV, Paksoy: 5.50'nin üzeri köpük. Hedef doları 5.50'nin altına düşürmek olmalı.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    6.70 Köpük partisi oluyor o zaman.

2.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Hım altınları çekip evde mi saklasak nedir.Bu ihracat tebliğinden çok kıllandım,bu bacaga kurşun sıkmak değil,resmen karna bıçak saplamak gibi,japon mu olduk nedir.))))))Bu zihni sinir projesinin 2 level üstü cidden bankalardaki dolarlara sulanmak olabilir,bak hala dolarlar diyorum altınlar kimsenin aklına gelmez değil mi forumdaşlar o 5 level üstü zihni sinir projesi,daha dünyada o levela gelen ekonomi yönetimi yok diyorlar,gurusu nepalde yaşıyormuş ,yanına gidebilen gidip de dönebilen olmadığından hakkında bilgiler kısıtlı )))))))))
    Sayın Hakem, bankadaki altınlarınızın zaten karşılığı olmadığı için kimse dokunmaz, merak etmeyin. Yarı şaka, yarı ciddi. İstediğinizde fiziki olarak çekemiyorsanız o gramlarda kağıttır.

3. Tengri hocam dolar mb.toplantısına kadar yataya baglarsa bu adamlar faiz maiz artırmaz zaten niyetleri yok doları götürebildikleri kadar götürecekler onun için benide artirmaza kaydedin.

4. Bende değişiklik yok faiz artmazda devammmm
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    İhracat geliri döviz alım belgesine bağlanacak gibi bir laf duydum. Ama şu an işleyişi bu tebliğ kapsamında tam anlamlandıramıyorum. Döviz alım belgesine bağlamak teknik olarak ne anlama geliyor?

Tamamen zihin fırtınası yapıyorum, örneğin ithalatçıyı da döviz satım belgesine bağlaıyıp , bu belgeleri belirli bir kota içinde eşleştirecekler mi?. Yani Döviz alım belgesi ile eşleşmeyen döviz satım belgesi olmayan ithalatçı ithalat yapamayacak gibi. Tamamen zihin egzersizi yapıyorum.
    Kambiyo mevzuatında 2008 öncesi duruma dönüş yapılmakta...

O dönemde de ihracattan sonra 180 gün içerisinde dövizi getirme zorunluluğu vardı.

2008 den sonra (sanırım bugüne kadar) o hüküm değişmiş ve 180 gün içinde dövizin yurda getirilmesi zorunluluğu ortadan kaldırılmıştı.

Bakınız eski durum için...

http://www.oaib.gov.tr/tr/bilgi-merk...-tutanagi.html

6. Çocukların fazla eşyası var, oyuncaklar vs iki balkonu kapattıralım dedik, adamlar fiyat vermedi, al sana reel kriz.

7.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Kambiyo mevzuatında 2008 öncesi duruma dönüş yapılmakta...

O dönemde de ihracattan sonra 180 gün içerisinde dövizi getirme zorunluluğu vardı.

2008 den sonra (sanırım bugüne kadar) o hüküm değişmiş ve 180 gün içinde dövizin yurda getirilmesi zorunluluğu ortadan kaldırılmıştı.

Bakınız eski durum için...

http://www.oaib.gov.tr/tr/bilgi-merk...-tutanagi.html
    Bilgi için teşekkürler. 2008 yılında hem yaşça epey genç, hem de piyasayada yeni tutunmaya çalıştığımdan bu tür tecrübelere sahip değildim.
    Peki tebliğde belirtilen ihracat gelirinin minimum %80'ini bankaya *satma* cümlesini nasıl yorumlamalıyız?
    Sanırım geçmişteki uygulamada bu tür bir detay yoktu. Buradaki amaç ve hedef sizce nedir?

Bugün resmi gazetede (4.9.2018) yayınlanan tebliğin linki aşağıda. 3. Maddede ihracat gelirinin %80'inin bankaya *satılması*, *zorunludur* şeklinde bir cümle geçiyor.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20180904-2.htm
    Son düzenleme : rxpu; 04-09-2018 saat: 14:10.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8. H. Bank'tan satılan ucuz dolar olayı ne oldu, geri dönüş yapılmadı sanırım, yine yapanın yanına kar mı kaldı?

Türkiye'de gündem çok yoğun, neler unutulmadı ki dolarlar unutulmasın.

Diğer bir şey de Telekom'un özelleştirmesiyle, özelleştirmede yeni bir döneme geçiş yaptık, yabancıyı teşvik ediyoruz, bundan daha iyi bir özelleştirme modeli olabilir mi, Katarlıların da iştahı kabarmıştır şimdi

Sayfa 795/1024 İlkİlk ... 295695745785793794795796797805845895 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •