Sayfa 997/1000 İlkİlk ... 497897947987995996997998999 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 7,969 - 7,976 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. stoploss lari çalıştırdı robotlar heralde
    5.31 de gidicem diyo

16.96 Since 27 Aralık 2023

2. Bu günlük bu kadar sabah açması gerektiği yerde kapatacaklar..
    Yarın ola hayrola..
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

3.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Üstad enflasyon düşer ya da artmazsa ve faizler yüksek kalmaya devam ederse. Yerli istedği kadar dolar alsın, sıcak para ile dolar düşebilir mi
    Uzun süre devam eden sıkı para politikası da bence doları ciddi oranda baskılar. Ama Türkiye bugüne kadar böyle bir süreç yaşamadı. Hiçbir zaman uzun süreli sıkı para politikası ile müdahale etmedi. Daha çok sıcak para girişine güvenip sıkı para politikasını erken gevşetme stratejisi uyguladı. Ancak geçmişte uygulanan bu strateji için yeterli rezerv vardı. Artık yok.
    O nedenledir ki tcmb geçmişten farklı olarak daha uzun süre sıkı para politikası uygulayacağını söylüyor. Ama bu söyleme karşı piyasa oyuncuları hala güven duymuyor zira şu anda dahi negatif reel faiz var.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4. 8 senedir çıkarken çok ocak söndürdüler.. Şimdi de düşerken çok ocak söndürüyorlar..arada tek ezilen kuru bahane edip yaptıkları zam neticesinde 8 senede alım gücü yüzde 70 75 düşen halka oldu...
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    stoploss lari çalıştırdı robotlar heralde
    5.31 de gidicem diyo
    4.9x kasım sonu olmas ise
    aralık sonu olabilüu reiz.

Limon da %30 ucuzlamış. Ordan da zararda ahali.... bea...!
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

6.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Aslında şirketler ve şahıslar yarından itibaren dolarının %10 nu bankalardan fiziki olarak çekip 2 ay bekleseler dolar 7 TL yine bile geçer.
    Arada bir uyarıyorsunuz lakin, insanlar kendi başına gelmediği sürece hiç bir melanetle ilgilenmezler. Kendi başına geldiğinde ise, -nerede bu devlet, nerede bu millet diye bağırır. Ben kendi bacağımdan asılacağımı bilerek , tüm yabancı yatırım raporlarında bankalarla ilgili okuduklarımdan etkilenerek , faizden vazgeçtim. Böylece faiz haram diyenlere de uygun davranmış oldum. Gerisi de artık beni ilgilendirmiyor. Dolar denen şey zaten enflasyondan korunma aracıdır benim için.

7. Şimdi soruyorum 5.30a düştü.
    Elinde doları olan zararı yazdı.Olmayan için soruyorum.Enflasyon bugün girdimi ?
    Etraf kan ağlıyor.İş yok hiçbiryerde.
    5.30a sevinen arkadaşlar, 5 olsa ne olur 4 olsa ne olur.?
    Muafiyet mi düşürdü bu kadar doları.
    Yoksa anlaşmalar mı düşürdü.Papaz çıktı karşılığı bence dolardı. Muafiyet yada yaptırım olamaz kanımca.

8.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Usd/try 6,3460

topik kapanışı inşallah 5 altında olur.
    nasıl beddua ettiyse dolara.

Sayfa 997/1000 İlkİlk ... 497897947987995996997998999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz