Sayfa 4/24 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
Arama sonucu : 188 madde; 25 - 32 arası.

Konu: ORMA - Orma Orman Mamulleri

1. bilanço dipnotlarına biraz baktım. hiçte fena değil 2019 da kısa vadeli borçları epeyce azalıyor. satışları artmış. benim hesabım kağıdın ilk etapta 2bin liradan aşağı olmaması gerek. tabi yüzeysel bakıp 28milyon zararı varmış diyenlerin satışları olup kısa süreli düşüş yaşarsa bilemem. ben gerekli pozumu aldım ve yıl sonuna 2bin den aşağı bir fiyat olmaz diye bekliyorum

***ORMA* *CEMAS* *AVHOL* *EKGYO* *ALBRK*** MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş.( Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Duyurusu

***ORMA******CEMAS******AVHOL******EKGYO******ALBR K*** MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş.( Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Duyurusu )

Özet Bilgi DÖNÜŞÜM
    İlgili Şirketler ALBRK, AVHOL, CEMAS, EKGYO, ORMA

Sermaye Piyasası Kurulu'nun VII-128.1 sayılı "Pay Tebliği"'nin 15'nci maddesi gereğince, pay senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde pay senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu'na yapılan başvurulara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.
    Borsa Kodu Sıra No Satışa Konu Pay Ünvanı Grubu Yatırımcının Adı-Soyadı Ünvanı Nominal Tutar (TL)* Tsp İşlemi ** Satış Kısıtı **
    ALBRK 1 ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI A.S. E LATIFE TUGBA ÇÖRDÜK 60.208,162
    AVHOL 2 AVRUPA YATIRIM HOLDING A.S. E MIRAY KARACAN ALPASLAN 500,000
    CEMAS 3 ÇEMAS DÖKÜM SANAYI A.S. E MIRAY KARACAN ALPASLAN 10.000,000
    EKGYO 4 EMLAK KONUT GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIGI A.S. E MIRAY KARACAN ALPASLAN 100,000
    ORMA 5 ORMA ORMAN MAHSULLERI INTEGRE SAN. VE TIC. A.S. E AZIME EMEK 3.208,051

(*) Nominal Tutar(TL): Bakiye alanlarında binlik ayracı olarak nokta (.), küsürat ayracı olarak ise virgül (,) kullanılmaktadır. (**) İlgili veriler üye bildirimi doğrultusunda yayınlanmaktadır. Borsa tarafından satış işleminin Toptan Alış Satış İşlemi olarak (TAS) yapılacağı duyurulduktan sonra TAS işlem tarihinde paylar borsada işlem gören tipe dönüştürülecek olup, aksi taktirde dönüşüm işlemi mevzuatta öngörülen sürede tamamlanacaktır.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/714103

BIST

(15/10/2018 - 16:27:40)

3. 17500000 TL lik ihracat için
    7521000 TL lik ithalat için dahili işlemde izin belgesi almış Ekim ayında . Hissede olan arkadaşlara bilgi vereyim dedim
    Elimde yok.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

4.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    17500000 TL lik ihracat için
    7521000 TL lik ithalat için dahili işlemde izin belgesi almış Ekim ayında . Hissede olan arkadaşlara bilgi vereyim dedim
    Elimde yok.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ne anlama geliyor?

5. Arkadaşlar bu senetle ilgili bu sabah güzel bir yazı başlamıştım,ama ne hikmetse senet hareketlendi bugün,kısmet bu yazıyı son rutüşlarıyla bugün akşam yayınlıyorum,bol kazançlar...
    Arkadaşlar bugün size hayatımızda karşımıza nadir çıkabilecek bir hisse senedi fırsatından bahsetmek istiyorum.Hisse senedimiz: ORMA; Nedenleri (Lütfen bundan sonrasını çok dikkatli okuyunuz!!!!!!Akıl süzgecinden geçiriniz,araştırınız,ona göre karar veriniz)
    ORMA
    Şirket Isparta da 1970 de kuruldu.Mobilya sektörüne ağırlıklı yonga levha üretiyor.Şirketin ağırlıklı yatırımları 2013 de bitti ve şu anda o borçlar hala ödeniyor.Geçen sene yonga levha (mobilyanın ana girdisi) fiyatları hızla yukarı çıkmaya başladı ve geçen sene yani 2017 den itibaren şirket çok karlı bir duruma gelmeye başladı.
    ORMA:
    1- Şirketin sermayesi 27,2 milyon TL, piyasada şu an 2,78 milyon lot yani (2,8 milyon TL lik piyasa ederi olan hisse senedi var!!!!!!!!)(maximum piyasaya gelebilecek senet sayısı 4.1 milyon (piyasadaki küçük ortakların elindeki)
    Çok önemli bir konu: şirkette imtiyazlı pay yok!!!!!!!!
    2- Şirketin bu sene vergi dairesine bildirdiği 9 aylık tabloda net satışları 314 milyon TL !!! (SUMAŞ firmasının satışlarının yaklaşık 10 katını satıyor!!!)(Bunun 234 milyonu iç piyasaya şimdi sıkı durun 79 milyonuda dış piyasaya)!!! Vedeee
    BRÜT SATIŞ KARI 77 MİLYON TL!!!! (Sermaye 27 milyon)
    9 ayda 19 milyon zarar etme sebebi ise dövizdeki çıkıştan dolayı kambiyo zararı :50 milyon civarı (kambiyo kar 37 milyon,kambiyo zararı 87 milyon yaklaşık kambiyo zararı 50 milyon TL) 9 AYLIK BİLANÇODA 6 TL OLAN DÖVİZ şayet böyle devam ederse 25 milyon TL ye yakın bir pozitif kambiyo karı olur belkide bu sene kara bile geçebilir,çünkü Brüt satış karıda yaklaşık 100 MİLYON Tl OLURSA VEDE SON ÇEYREKTE KAMBİYO ZARARI İYİCE AZALIRSA BELKİDE SERMAYESİ VEYA FAZLASI KARDA GELEBİLİR TABİ Kİ ZARARDA OLABİLİR.
    ŞİRKET 2017 de bütün çeyreklerde zarar gösteriyor,ama ince ayrıntılar gözden kaçırılıyor.Şirket 2017 den itibaren iyiden iyiye brüt kar ve esas karını giderek arttırıyor.vergi dairesi verilerine göre 2017 de 31 milyon net kar var (ama genel sonuç zarar),fakat 2018 de müthiş bir faaliyet karı artışı oluyor ilk 3 ayda 12 milyon, ikinci 3 ayda (6 aylıkda) 20 milyon, üçüncü 3 ayda (9 aylıkta) 28 milyon olmak üzere toplam 60 milyon faaliyet karı var ve bu MÜTHİŞ BİR SONUÇ!!!!
    Söyleyeceğim şey şu: Şayet böyle satış ve kara devam ederse ve dövizdeki dalgalanma iyice azalırsa 12 aylık bilançoda ve önümüzdeki yıllarda sürpriz bir karlar gelebilir,belki zararda olabilir; şayet bu kar sermayeden fazla olursa senedin nerelere gidebileceğine SİZ karar verin (sermaye kadar kar ortalama 8-10 TL değer biçtirir) Şu andaki fiyatı 0,90 TL ÇOK KOMİK BİR FİYATTA ( yataşında böyle 2-3 yılda) 0,90 tllerden 30-40 TL fiyatlara çıktığını biliyorsunuz.)
    Çok önemli bir şey daha söylemek istiyorum.Şirketin ıspartada merkeze yakın bir yerde 450 dönüm arsası var (eğirdir yolu üzeri) üzerinde 81 dönümde fabrikası alanında Türkiyenin en modern ve en büyük en gelişmiş entegre şirketi.
    Orma üretim kompleksi, 81.200 m2'si kapalı olmak üzere, 454.000 m2 lik bir sahanın üzerinde yükselmektedir ve şu fabrikalardan oluşmaktadır:
    Toplam 734.800 m3/yıl kapasiteli 3 adet yonga levha fabrikası
    Toplam 90.235.000 m2/yıl kapasiteli 3 adet dekor kağıdı emprenye tesisi
    14.280 Plaka/Gün kapasiteli melamin kaplı yonga levha fabrikası
    50.000 kg/yıl kapasiteli metal imalat fabrikası
    Komple ebatlama ünitesi

Orma şirketinin Defter Değeri 6 AYLIK BİLANÇODA SIKI duruuun 6 TL !!!!!!!!!!! Şu anki fiyatı 1 TL Siz önümüzdeki dönem şirket faaliyetleri ile yeni değerlemeler ve bu defter değeriyle nerelere gidebileceğini tahmin edin!!!!!
    Tüm bu yazılanların yanında şirketin bu günkü değeri 25 milyon TL dir.!!!!!!!!!!!!!!!!
    Yıllık satışlarından 100 milyon TL ye yakın faaliyet karı olabilecek bir şirket dövizin yavaş yavaş dengeye girmesiyle kambiyo zararlarının iyice azalması vede borçlarının azalması ile nerelere gidebileceğini tahmin edin 5-10-20-30 TL (Önümüzdeki günler-aylar-yıllarda bu performans devam ederse müthiş bir ivme yakalayacaktır. (PİYASADA TOPU TOPU 2,7 MİLYON senet var!!!!!!!!!!!!!!!!!YANİ 2,7 milyon TL LİK PİYASA EDERİ OLAN SENET VAR.En fazla olabilecek senet sayısı 4,1 milyon oda şu anda 3,7 milyon ediyor.Senette İMTİYAZ YOK.Bu miktar bir senette spekülasyon ve manüplasyonun rahatça yapılabileceğini gösteriyor,örnek en yakın zamanda %1000 yani 10 kat civarı 15-20 günde çıkan kalkınma bankası (senet sayısı az olunca anormal hareketler olabiliyor,beklentide birleşince varın gerisini siz düşünün)
    KISACASI: SON 1 YILDIR şirketin satışlarında BAŞLAYAN VE BUNDAN SONRADA DEVAM E DEBİLECEK MÜTHİŞ SATIŞ SONRASI KAR vede piyasada senet sayısı 2,7 milyon daha ne olsun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Şirketin imtiyazlı senedi yok. Belli bir süre sonra Piyasa öncesi pazarındanda çıkma başvuru olursa o zaman seyredin manzarayı!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Bu sene son çeyrekte hükümetin mobilya sektöründe KDV yi düşürmesi vede yıl sonu nedeniyle satış patlaması yaşanacağından bu yıl sonu bilançosunda yada önümüzdeki dönem bilançolarında güzel bir kar sürprizi olabilir!!!!!!!!

6. 23 Kasım 2018 Orma Hisse senedi derinlik-takas-grafik verileri:

7. ORMA 5 aralık 2018 derinlik-takas-grafik verileri (lütfen 2 önceki gönderide yazdıklarımı okuyunuz-29 nolu gönderi-)

8. ORMA 6 aralık 2018 derinlik-takas-grafik verileri (lütfen 3 önceki gönderide yazdıklarımı okuyunuz-29 nolu gönderi-)

Sayfa 4/24 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •