Sayfa 47/1032 İlkİlk ... 3745464748495797147547 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 369 - 376 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Temettuyle ılgılı ortaklarına teknık bılgıler

Temettumuz yaklasiyor, temettu ile ilgili teknik bilgilerin faydasi olur ortaklarina.

(28-29 Nisan haftasonu)

* 27.Nisan.2018 gunu kapanista elde bulunan hisselerden temettu alinacak.

* Ertesi gun satis yapilsa bile yukardakiler temettu almak icin yeterli.

* 1 lota 0,25 lira. Yani 1000 (bin) lotunuz varsa 250 lira temettu alacaksiniz.

* 3.Mayis.2018'de hesaba gececek temettu parasi.

* Hisse fiyati 27.Nisan.2018 kapanisindan 0,30 lira dusecek. 9.30 kapanmissa, 9.00'dan acilacak 30.Nisan.2018'de.

* Fiyattan dusen brut temettu (0,30), hesaba gecen net temettu (0,25). Aradaki %15 fark stopaj vergisi.

Matematiksel olarak yatirimciya temettunun bir katkisi yok.

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Her ne kadar butun aylari vermis olsam da, inceledigim kisim Nisan'i ilk 15 gunundeki islemler. Yani su 32 Milyon lotluk, "ne oluyor ya" dedirten yabanci cikisindan bahsediyorum sn. TREND.

Tabi ki gercekten yabancilar satis yapmistir da... bu meblag boyle felaket 32 milyon lot degil takaslarda gorunen.

Gunun gunune cikardim Nisan'daki islemleri. Hem takastan, hem tahtadan takip ettim. Yanilma payini neredeyse SIFIR olarak goruyorum, cunku bayagi bir kafa patlattim takip icin.

Nisandaki 32 milyonluk yabanci satisindan, gercek yabanci satisi olan kismi maximum 6 milyon lot. Gerisi tamamem su Londra cetesi denilen grubun islemleri (10 Nisandaki yabancidan 11 Milyon lotun gectigi yerli kurumlar bunun oldukca net bir ornegi).

Hissede uzun suredir hicbir mantiga sigmayan islemlerden (Mesela bizle alakasi olmayan Hakan Atilla'nin ceza suresine %18, terse yatirmalar) yola cikarsak, muhtemelen onceki aylarda da boyle bir kumpasla karsilasiriz. Maalesef, oldukca fazla vakit alan bir sey bu. Ancak Nisan'daki 15 gunu inceleyebildim.

Hemen akabinde gecilen haberle de oldukca baglantili oldugunu dusunuyorum bunlarin.

Keske benim anlatmak istedigimi baska birisi daha guzel bir Turkceyle anlatsa.
    Kısa ve öz yazarsanız daha iyi anlaşılır sanırım. Yani net bir şekilde siz yabancı satışının fazla olmadığını mı ifade ediyosunuz. O zaman beklenti ceza çıkmaması yönünde mi? Ben sadece hulkta değil tüm hisselerde yabancı çıkışının olduğunu görüyorum. Bu çıkışı yaparken de arada yükseliyor imajı vererek yatırımcı avlayınca ellerinden malı çıkıyorlar gibi geldi bana. Bu yüzden kendimce sürekli al sat yapma kararı aldım. Bu ay kolay mal çıkmak için 11 e doğru hızlıca çekip ordan 10 un altına indirip ordan da 9 un altına indirerek başarılı bir şekilde operasyon yaptılar diye düşünüyorum. Amaçlarının tamamiyle pazarlamak olduğunu sonradan farkettim. Hatta iyice bi araştırınca Halkbank ın ceza almamasınin pek mümkün olmadığını bu cezanın da örnekleri ile kıyaslarsak en az 2-3 milyar dolar olabileceğinin mümkün olduğunu anladım. Kısacası Mayıs ayında halkbank benim için artık çok tehlikeli bir hisse oldu. Bu hafta dolar ve bisttin durumuna göre alıp satmayı deneyeceğim ama Mayıs ta uzak duracağım.

Calisma bu, kisa ve ozu ancak bu kadar oluyor verileri desteklemek gerektigi icin. Buyur sana kisasi:

Nisandaki 32 milyon lotluk yabanci satisi, gercek yabanci satisi degil. HIKAYE.

Ayrica bankaya ceza gelmeme ihtimali yok. Benim yazdigim baska sey.

4. ...HİSSEDE OLANLA OLMAYANIN ALGISININ YÖNETİMİ...

...Endonezyada evlilik dışı beraberlik nedeniyle kadının biri kırbaç cezasına uğrarken diğer kadınlar an'ı fotoğraflama derdinde...muhtemelen kırbaç cezasına fotoğraflayanlardan biri ugrayacağında, şuan kırbaç yiyen kadında o an'ı fotolama çabasında olacak...o an'a dair algımız nerde oldugumuz ve nerden baktıgımızla alakalı...hayat kendi çıkmazımıZ...

...Herkese selam merkez faiz arttirmazsa bist secime dek sorunlu ilerler yabanci ve kur baski kurabilir; merkez 50/100 puan arttirirsa faizi muhtemelen bist secime rahat yol alirken dolar 3.92ye gevseme egilimi olabilir...zaten dolarda daha alti artik zor gibi...halkb a dair belirsizlik suregeliyor gibi bizimkiler rahip davasini onlar atilla davasini oteliyor...sanirim secim sonuna dek sonuc almak istenmiyor...gibi..

...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Calisma bu, kisa ve ozu ancak bu kadar oluyor verileri desteklemek gerektigi icin. Buyur sana kisasi:

Nisandaki 32 milyon lotluk yabanci satisi, gercek yabanci satisi degil. HIKAYE.

Ayrica bankaya ceza gelmeme ihtimali yok. Benim yazdigim baska sey.
    halkb in etkili ismi varlik yonetimi kisminda yigit gorunuyor fakat halkb davasiyla ilgili muzakerenin en etkili ismide şimşek gorunuyor gibi...bu ikili son zamanlarda özellikle yigit şimsegi kastederek atak aciklamalarda bulunuyor gibi...yabancidaki el degisiminin ingiliz menseli takasa artması bizim ekonomisterlarin ingilizlerle baglantisi olabilirmi diye dusunmeden edemiyor insan...halkb da buyuk oyun oynanmakta bakalim oyun nasil evrilecek...ilerde...
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

6. Değerli arkadaşlar Halk davası ekonomik veya suç teşkil eden bir dava değil,ABD ve Türkiye nin bir diplomasi savaşıdır...Herşey bu gün yazılan tersine yarın dönebilir....Bütün risk verilecek olan ceza değil belirsizliktedir...Çünkü ne Zarrap ne de Atilla tarafından net bir belge bilgi tutturamadılar...Onlar Halk dedikçe bizde vay rahibin haline diyoruz...

İşin diplomasi tarafında ise özel hayatından ülke yönetimine kadar fiyasko bir Trump var...Mantık dışı herşeyi yapabilen ancak Halkb bu ülkenin değeridir ve bu ülke ABD nin kaprislerine yedirmeyecek kadar güçlü yönetilmektedir...

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Her ne kadar butun aylari vermis olsam da, inceledigim kisim Nisan'i ilk 15 gunundeki islemler. Yani su 32 Milyon lotluk, "ne oluyor ya" dedirten yabanci cikisindan bahsediyorum sn. TREND.

Tabi ki gercekten yabancilar satis yapmistir da... bu meblag boyle felaket 32 milyon lot degil takaslarda gorunen.

Gunun gunune cikardim Nisan'daki islemleri. Hem takastan, hem tahtadan takip ettim. Yanilma payini neredeyse SIFIR olarak goruyorum, cunku bayagi bir kafa patlattim takip icin.

Nisandaki 32 milyonluk yabanci satisindan, gercek yabanci satisi olan kismi maximum 6 milyon lot. Gerisi tamamem su Londra cetesi denilen grubun islemleri (10 Nisandaki yabancidan 11 Milyon lotun gectigi yerli kurumlar bunun oldukca net bir ornegi).

Hissede uzun suredir hicbir mantiga sigmayan islemlerden (Mesela bizle alakasi olmayan Hakan Atilla'nin ceza suresine %18, terse yatirmalar) yola cikarsak, muhtemelen onceki aylarda da boyle bir kumpasla karsilasiriz. Maalesef, oldukca fazla vakit alan bir sey bu. Ancak Nisan'daki 15 gunu inceleyebildim.

Hemen akabinde gecilen haberle de oldukca baglantili oldugunu dusunuyorum bunlarin.

Keske benim anlatmak istedigimi baska birisi daha guzel bir Turkceyle anlatsa.

LINK1: FULL TAKAS CALISMASI
    LINK2: BASINDAKI HABER

Bahsettiğim konu budur kumpaslar, işte bu kumpaslar her yerde.
    MÜMİN, BİR SEFER ISIRILDIĞI DELİKTEN BİR DAHA ISIRILMAZ

8.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Temettumuz yaklasiyor, temettu ile ilgili teknik bilgilerin faydasi olur ortaklarina.

(28-29 Nisan haftasonu)

* 27.Nisan.2018 gunu kapanista elde bulunan hisselerden temettu alinacak.

* Ertesi gun satis yapilsa bile yukardakiler temettu almak icin yeterli.

* 1 lota 0,25 lira. Yani 1000 (bin) lotunuz varsa 250 lira temettu alacaksiniz.

* 3.Mayis.2018'de hesaba gececek temettu parasi.

* Hisse fiyati 27.Nisan.2018 kapanisindan 0,30 lira dusecek. 9.30 kapanmissa, 9.00'dan acilacak 30.Nisan.2018'de.

* Fiyattan dusen brut temettu (0,30), hesaba gecen net temettu (0,25). Aradaki %15 fark stopaj vergisi.

Matematiksel olarak yatirimciya temettunun bir katkisi yok.
    Hisse fiyatı şimdi 30 nisanda mı düşecek. Ben de 3 Mayıs ta biliyordum. Teşekkürler öğrendiğim iyi oldu. Çünkü o gün bi trade yaparım diyordum.

Sayfa 47/1032 İlkİlk ... 3745464748495797147547 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •