Sayfa 858/981 İlkİlk ... 358758808848856857858859860868908958 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 6,857 - 6,864 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Rakı, sigara out mantar in...
    Oh ne ala.
    Selamlar.
    İrakı çekiyom ara sıra...Mantar yemem, 10 senede böbreği bitiren mantar var. 15 senede karaciğeri bitirir. Kültür mantarı hariç tabi...
    Mantarın o kadar çok çeşidi var ki, zehirlidir, ertesi gün öldürür,onlar bilinebilir ama yukarıdaki gibi uzun vadede zarar verenleri de var.

Selamlar...
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    İrakı çekiyom ara sıra...Mantar yemem, 10 senede böbreği bitiren mantar var. 15 senede karaciğeri bitirir. Kültür mantarı hariç tabi...
    Mantarın o kadar çok çeşidi var ki, zehirlidir, ertesi gün öldürür,onlar bilinebilir ama yukarıdaki gibi uzun vadede zarar verenleri de var.

Selamlar...
    Mantar out...
    Selamlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

3. Benim merak ettiğim bir diğer husus ta misal konut faizi 1 e düşecek kadar faiz indirimi olsa bile bankalar kredi vermeye yanaşır mı eskisi gibi ? Hele ki inşaatı devam eden projelere?

4.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, göçmen meselesine ilişkin yaptığı açıklamada "Türkiye bu işi kararlılıkla yürütmezse Avrupa'daki hiçbir hükümet 6 ay dayanamaz. İsterlerse deneyelim" diye konuştu..
    Sana Avrupalılarla dans yarışması yap diyen yok,
    senden istenen Suriyelileri arabalara doldurup ülkelerine göndermendir...

5.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Sana Avrupalılarla dans yarışması yap diyen yok,
    senden istenen Suriyelileri arabalara doldurup ülkelerine göndermendir...
    O değil de, bizim halkımız tepkisiz olduğu için iktidarda rahatlıkla kalabiliyoruz. Sizin halkınız bilinçli olduğu için 6 ayda iktidar değiştirirler demiş de olmuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Benim merak ettiğim bir diğer husus ta misal konut faizi 1 e düşecek kadar faiz indirimi olsa bile bankalar kredi vermeye yanaşır mı eskisi gibi ? Hele ki inşaatı devam eden projelere?
    Bence konut satışları ile konut kredi oranlarının pek bi alakası yok.

Konut fiyatı olmuş anasının nikahı, bu fiyatlarda alıcı yok.

Önümüzdeki 10 sene de olmaz.

Bu konu süratle fakirleşme ile ilgili.

De ki en mütevazisi 350.000 TL. sadece peşinatı 87.500 yapar.

Konut kredi faizi aylık 1.50 den 1'e düştü diyelim, 262.500 TL.nin aylık ödemesi en az 2.600 TL.

Hem elinde 87.500 kuru para olacak, hem de 10 sene boyunca ayda 2.600 ödeyecek.

Bugün kü kazançlarla hayal.

7. Ankara Çankaya'da adam gibi ikinci el konut en az 275.000 TL.

Bunun altında bahçe katı, kot 3 gibi, 20-30 yaşında konutlar var.

Bu konutları alsan, içinin masrafı en az 60.000.

270.000 e satışa koymuş 2 yıldır soran yok, ama inmiyor.

Sor, benim evim eder diyor.

Yani aslında satışa filan çıkarmış değil, bir keriz de ben bulabilirmiyim arayışı.

Herkesi hasta etti bu son 17 sene.

8. ben üniversite öğretim üyesiyim, ingilizce uluslararası ilişkiler olmasına rağmen öğrencilerin son bir yıldaki kadar işsizlik ve gelecek kaygısıyla ilgili sorularına muhattap olmamıştım. İngilizcesi toefl seviyesinde olan adamlar dahi özel sektörde staj bile bulamıyorsa krizin derinliğini tahmin edin.Şöyle söyleyeyeyim 2013-15 arası bile bu muhabbeti yapan öğrencim yoktu. Ciddi bir üretim, sanayi ve planlama olmadan burdan çıkış kolay olmayacak.

Sayfa 858/981 İlkİlk ... 358758808848856857858859860868908958 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •