Sayfa 160/290 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon
Arama sonucu : 2314 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: KATMR - Katmerciler Ekipman

1. Geldi üstadların ustadı eküri tamam

2. Favok super mi ?
    Uyari: Bu yazacaklarim yalnizca 4 islem icerir ve matematik bilen herkes bu sonuclara elbette ulasabilir. Fakat algi ile yorumun pozitif veya negatif olarak lanse edilmesi ise tecrube gerektirir
    2017-12 : 62m faaliyet kari, 177m ciro (%35)
    2018-12 : 79m f., 270m ciro (%29)
    2019-12 : 79m f., 278m ciro (%28)
    2020-3 (gecici vergi b.) : 25m f., 74m ciro (%33)

Bu gozler %57 brut karlar gordu bu kagitta (bu donem %44). Her donem ayri bahane, ayri umutlar pompalaniyor ama sonuc hep ayni. Koskoca bir zarar. Kar acikladigi senelerde de %5 i gecmesinin pek mumkunati yok . Boyle her sene husran sonuclarla yatirimci kagidi degil bir cok bist kagidi gibi yalnizca vur kac kagidi olur.

Savunani da anca bunun gibi parali askerleri olur .

Ytd

3.  Alıntı Originally Posted by creed345 Yazıyı Oku
    Favok super mi ?
    Uyari: Bu yazacaklarim yalnizca 4 islem icerir ve matematik bilen herkes bu sonuclara elbette ulasabilir. Fakat algi ile yorumun pozitif veya negatif olarak lanse edilmesi ise tecrube gerektirir
    2017-12 : 62m faaliyet kari, 177m ciro (%35)
    2018-12 : 79m f., 270m ciro (%29)
    2019-12 : 79m f., 278m ciro (%28)
    2020-3 (gecici vergi b.) : 25m f., 74m ciro (%33)

Bu gozler %57 brut karlar gordu bu kagitta (bu donem %44). Her donem ayri bahane, ayri umutlar pompalaniyor ama sonuc hep ayni. Koskoca bir zarar. Kar acikladigi senelerde de %5 i gecmesinin pek mumkunati yok . Boyle her sene husran sonuclarla yatirimci kagidi degil bir cok bist kagidi gibi yalnizca vur kac kagidi olur.

Savunani da anca bunun gibi parali askerleri olur .

Ytd
    Türkçe yazayım son kez.. ben olanı yazıyorum. Al/sat ömrümde yazmadım. Durum böyleyken neyimden rahatsız oldun ? Ciro 177milyonken yapmış favökü yazıyırsun. Ciro arttıkça o favök korunacağıını mı sandın? Neyini düzeltsem bilemedim. Heryerin yanlış. Ytd

4.  Alıntı Originally Posted by trmcleod Yazıyı Oku
    Türkçe yazayım son kez.. ben olanı yazıyorum. Al/sat ömrümde yazmadım. Durum böyleyken neyimden rahatsız oldun ? Ciro 177milyonken yapmış favökü yazıyırsun. Ciro arttıkça o favök korunacağıını mı sandın? Neyini düzeltsem bilemedim. Heryerin yanlış. Ytd
    2020/3 ciro 68 diye hesap yapılır bunu bile görmüyorsun ama üstad gibi geziniyorsun. Dibe bak geç sonra borsada yatıyorum diye gezin.. bakkalda çırakta bukadarını yapar mrk etme ytd

5. Aslında yorumdaşların hepsi şirkete olan güvensizliği anlatıyor. İsterse beş tavan yapsın. Üç günde zınk diye dibi boyluyorsa o kağıtta hep masa kazanıyor. Bize yansıtılan rakamlar patronun görmemizi istediği rakamlar. Bu rakamlar üzerinden tartışmaya gerek yok. Herkesin fikri değerlidir.

6. Birde şu fikre katılıyorum. Yüz sene de geçse eğer trader değilse bu kağıt yatırımcısına kazandırmayacak. Algıyla çok iyi oynuyorlar. Ne zaman hangi haberi göndereceklerini hesaplıyorlar. Bu kağıdı bmeks kağıdına çok benzetiyorum. Onun da sonu ortada. Be zaman can çekişse bir haber... resmî kurumlarla yapılan anlaşmalar... yurtdışı ortak alacak spekülasyonları... falan filan. Sonuç olarak dediğim gibi kağıdı tanımayan yem oluyor. Tanıyan da güven duymuyor.

7.  Alıntı Originally Posted by hisseli Yazıyı Oku
    Birde şu fikre katılıyorum. Yüz sene de geçse eğer trader değilse bu kağıt yatırımcısına kazandırmayacak. Algıyla çok iyi oynuyorlar. Ne zaman hangi haberi göndereceklerini hesaplıyorlar. Bu kağıdı bmeks kağıdına çok benzetiyorum. Onun da sonu ortada. Be zaman can çekişse bir haber... resmî kurumlarla yapılan anlaşmalar... yurtdışı ortak alacak spekülasyonları... falan filan. Sonuç olarak dediğim gibi kağıdı tanımayan yem oluyor. Tanıyan da güven duymuyor.
    Bu fikirlere saygım var. Durum böyleyken neden bu kağıtta kalınır? Riskleri bilip ona göre davranmak gerekmez mi? Uymuyorsa kriterlere durup durup kendi fkrinin aksini düşünenlere neden saldırılıyor? Ytd

8. Bulaştık bir kere satamıyoruz zarar çok mecburen buradayız....

Sayfa 160/290 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •