Sayfa 704/1006 İlkİlk ... 204604654694702703704705706714754804 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 5,625 - 5,632 arası.

Konu: Viop - XXII

1.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Çimentodan olması makul diyebiliriz.
    İlk çimentonun foseptik artıkları ile yapıldığını mühendis bir abimden duymuştum.
    Yerdeki bir blok taşın dibinde çıkıntı kalmış, bir nevi kalıp izi. Gözden kaçmış yoksa dikkat etmişler doğal gözüksün diye. Esas o zaman benim saygım arttı, bunca yıl kimse çözememiş.

Ali Ağaoğlu betonda en ufak bir pürüz olsun söktürüp tekrar döktürürüm diyordu. insanların takıntılı olmaları normal. Ben de uyduruk betonu sevmem şimdi güzel ve dengeli sıkıştırıyorlar. Hatta şeffaf beton çıkmış moda olabilir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. İyi sohbetler....

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Yerdeki bir blok taşın dibinde çıkıntı kalmış, bir nevi kalıp izi. Gözden kaçmış yoksa dikkat etmişler doğal gözüksün diye. Esas o zaman benim saygım arttı, bunca yıl kimse çözememiş.

Ali Ağaoğlu betonda en ufak bir pürüz olsun söktürüp tekrar döktürürüm diyordu. insanların takıntılı olmaları normal. Ben de uyduruk betonu sevmem şimdi güzel ve dengeli sıkıştırıyorlar. Hatta şeffaf beton çıkmış moda olabilir.
    Beton ve demirin prizlenmesi en önemli konu, bu genelde demirin hemen oksitlenmesinden dolayı tam gerçekleşmiyor.
    Sadece beton ve sadece demir malzemelerden inşaat yapmak daha sağlıklı veya yeni bir malzemeden,mesela Karbon elyaf gibi.

https://www.chryso.com.tr/news_download/205/tu

4.  Alıntı Originally Posted by akresta Yazıyı Oku
    Bu saatte başta ariston ve haziruna sormak isterim. Cevaplarsanız sevinirim. Genelde lüks yaşama ve özelde lüx araba alımına ne diyorsunuz. Misal orta gelir düzeyi vatandaşın 400 bin liralık araç alması nasıldır sizin gözünüzden. Ultra lüx ve çok zenginler bahsimizden hariç.
    İnsan esasen başarı ile mutlu oluyor. Öte yandan gösterge ile başarının kendisi karıştırılıyor. Mesela Kupa bir başarı kazandığının göstergesidir ama hak ederek şampiyon olmak esas başarıdır. İnsanlar kolay başarı peşinde ve kendini kandırmaktan mutlu oluyor. Başarının göstergesi 400 bin liralık araba olarak görülebilir. Öte yandan kişi kendini bir başarıdan dolayı ödüllendirmek isteyebilir orada üst limit koyamıyorum.

İkinci konu da insanlar saygı ve sevgi istiyor, zenginler saygı ve sevgiye mazhar oluyor diye o kılığa girmek istiyor olabilirler.

Gerçekte ise insan bir şeyi sevince mutlu oluyor ve onun ötesinde bir şeye mazallah aşık filan olmuş ise artık mecnun filan oluyor.
    Bir kedi alıp mutlu olmak çok kolay, bana göre 1 milyon dolarlık arabadan değerli, ben de alacağım ama kedi mutsuz olur diye korkuyorum, bir de ben bir şeyi sever isem mutlaka onun başına bir şey geliyor, sevgiyi sildim defterden, zayıfa merhamet, güzele ilgi, ilginç bir şeye hayranlık benim için sevgiden farklı. Her insan yeterince ilginç, hayranlık ve merhameti hak ediyor, o anlamda sevgim ve saygım var.

Güzel bir şarkı var, sevgi anlaşmak değildir nedensiz de sevilir, bazen bir an için ömür bile verilir diye. Kendime güzellik geçicidir diyorum yoksa bir güzele kurban olmamak çok zor.

https://www.youtube.com/watch?v=joOzEkOIors
    Cem Karaca - Deniz Üstü Köpürür

Alıntı Originally Posted by akresta Yazıyı Oku
    İyi sohbetler....
    Zenginlik görecelidir,esas olan yaşamda mutlu olabilmektir.

Bana müsaade,herkese iyi uykular,uyumayanlara iyi sabahlar diliyorum.

7. Teşekkürler abi. Dün tiktokta gördüm. Adam sıfır arabasının naylonlarını sökerken bir yandan da söyleniyor. Bir tane kendime, iki tane devlete, bir tane de bankaya aldım, diye.Bilerek aptallık gibi.. Meğerse moda olmuş sıfır araba alıp jilatinleri sökme videosu atmak. Arabanın özellikleriyle övünmek. Vs. Pek bakmazdım tiktoka. Bu şımarıklıkları görünce virüs bize az dedim. Daha beteri de olmalı.

8. Teorik olarak insan başkalarını çok takar ise mutlu olması imkansız.

Ben de acaba tüm insanların neyi var neyi yok donuna kadar alıp herkesi köle yapsam rahat eder miyim diye düşünmedim değil. Bunu yaparsın bir kişi gelip takdir etmez ne İsa'ya ne Musa'ya yaranırsın.

Kişi ancak kendini kurtarabilir, başkasını kurtarma diye bir şey malesef yok, o imkan kimseye verilmemiş.

Bir de insanlık öğretilebilir mi diye çok düşündüm malesef insanlık doğuştan gelen bir şey ya da kişi ancak kendi kendine şansı var ise öğrenir, ama iblis olmak isteyen üstad-ı muazzam olabilir.

Sayfa 704/1006 İlkİlk ... 204604654694702703704705706714754804 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •