Sayfa 196/1000 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296696 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,561 - 1,568 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by zaftolga Yazıyı Oku
    Güzel bir 5/6 yıllık vadeli eurobond önerisi var mı ?
    Evet USD faizler yerlerde.
    Önerilen bir eurobond tavsiyesi olan var mı?

Syg

2. Merhabalar, yaklasik 90000 usd birikimimi aylik 500$ gelir elde edecegim sekilde degerlendirmek istiyorum. Sizce eurobond uygun mudur bunun icin ? Ne tavsiye edersiniz ?

3.  Alıntı Originally Posted by gsk1905 Yazıyı Oku
    Merhabalar, yaklasik 90000 usd birikimimi aylik 500$ gelir elde edecegim sekilde degerlendirmek istiyorum. Sizce eurobond uygun mudur bunun icin ? Ne tavsiye edersiniz ?
    %6.67 getiri oranlı bir eurobond uygundur.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4. Arkadaşlar,
    eurobond yatırımı yapacağım ancak alım-satım için hangi bankayı önerirsiniz.
    hesabımın olduğu birkaç bankaya baktım fiyatlar arasında farklılıklar mevcut.
    Tecrübesi olan arkadaşlar tavsiye verebilir mi rica etsem ?
    Saygılarımla

5.  Alıntı Originally Posted by EXCALIBUR Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,
    Saygılarımla
    marjı en uygun olan hangisidir.

Syg.

6. Borsamizda hem dolar bazli fiyatini koruyup hem de yillik %5-10 temettu veren kac sirket var. Boyle bakimac eurobond kesinlikle portfoyumde olmasini planladigim bir enstruman .

7.  Alıntı Originally Posted by gsk1905 Yazıyı Oku
    Merhabalar, yaklasik 90000 usd birikimimi aylik 500$ gelir elde edecegim sekilde degerlendirmek istiyorum. Sizce eurobond uygun mudur bunun icin ? Ne tavsiye edersiniz ?
    Evet o faizi alabilirsiniz, biraz daha iyisi de olabilir. Uzun vadeli olanların faizi anaparayı da eritmeden bunu karşılar, onlara bakın.
    Beyan edilecek başka geliriniz yoksa vergi de ödemezsiniz o miktara.
    Mesela 2041 vadeli eurobondun kupon ödemesi yıllık 60 dolar, şu an fiyatı işbankasında 904 dolar, onu 900'e bulup yüz tane alabilirsiniz, yılda 6000 dolar yani ayda 500 dolar kupon faizi almış olursunuz. 2041 yılında da 100 bin dolarınız olur.
    O çok uzun derseniz 2034 vadeli olan 1102 dolar, kupon faizi yıllık 80 dolar, 82 tane alıp yılda 6560 dolar faiz, yani ayda 546 dolar alırsınız. Yalnız burada 2034'de 82000 dolar anaparanız olur faizleri yerseniz.
    Daha yakın vadelerde de kupon faizi yüksek olanlardan seçerseniz benzer oranı yakalarsınız.
    Alacağınız faizlerden anaparaya eklemek için %2 gibi birazını ayırmanızı öneririm, dolar enflasyonunu karşılamak için.

8.  Alıntı Originally Posted by EXCALIBUR Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,
    Saygılarımla
    En ucuzundan alın, zaten bankada durmuyor başka yerde saklanıyor (euroclear). Bankaya güvenemiyor, bir katakulli yaparlar diye düşünüyorsanız güvendiğiniz bir bankadan alın, eurobond uzun vadeli bir yatırım.

Sayfa 196/1000 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •