Special Days Image
Sayfa 53/930 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 417 - 424 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by ozn Yazıyı Oku
    peki sevgili ortağım ya tersi olursa..dövizi aşağı basarlarsa ne olur? yada şimdi mevduat oranları %15 buda yıl sonu %12 acıkladı kar payını? o zaman ne olur..istermisiniz yıl sonuda buralarda dolaşsın..
    Sevgili ozn. mev.faizlerini hiç bir zaman bire bir isyat temettusuyle mukayese etmemek lazım.
    Mev.faizlerinden %15 stopaj kesiliyor.oranlar bugün itibariyle brüt %15 lerde..kaldıki %15 oran alan % kaç sermayeyle % kaç kesim var.

Oysaki isyatta 1 lotunuza %12 - %15 ortalama oranda net alıyorsunuz.

Hesap işletim ücreti yok.
    Eft havale derdi yok.
    Kredi kartı alacan derdi yok.
    Fatura otm.öde talimatı yok.
    Vadesi doldu acaba yine aynı orandan yenilerlermi bir ton iş.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by ozn Yazıyı Oku
    peki sevgili ortağım ya tersi olursa..dövizi aşağı basarlarsa ne olur? yada şimdi mevduat oranları %15 buda yıl sonu %12 acıkladı kar payını? o zaman ne olur..istermisiniz yıl sonuda buralarda dolaşsın..
    Sn.Ozn,

Turkiye'nin yillik doviz cinsi dis borc odeme takvimi belli.

Ulkeye her yil 40-45 Milyar doviz girisi olmasi gerekiyor.

Ben, ozellikle ozel sirketlerin 200 Milyari asan dis borclarini nasil odeyeceklerini merak ederim.

Diger taraftan hazine verilerine gore yerlilerin doviz mevdat hesaplari artiyor, bu talep demek.

Hem devlet, hem sirketler hem de vatandas dolar toplayacak ve dolar artmiyacak bu bana pek gercekci gelmiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku

Bu Yo larda durum biraz değişik.Ama atıyorum ilerki yıllarda fon zarar etti ve temettu odeyemedi (varsayım) hisse primde yapmadigindan ana sermayemiz devalue ugrarmi.

Yani 83 bine aldığımız evin depremde hasar görmesi gibi.
    Sn boschyatirim,

ISYAT oldukça sağlamcı bir YO'dır. Zarar etmesi çok çok zor.. Temettü vermez ise, özkaynak artışına paralel olarak piyasada pay başı değeri artar.

Oldu ki; zarar etti/ediyor.. Bu zaten temel değerlerine kısa sürede yansıyacaktır... Her hafta bildirimde bulunduğu için de şeffaftır ve değişimler haftalık bazda görülebilir..

Bir de bildiğim kadarıyla ISYAT'ın her yıl (en az) özkaynaklarının %5'i kadar temettü verir şeklinde bir kararı vardı.. (yanlış hatırlıyor da olabilirim.)

Son 10 yıldır gördüğüme göre, ISYAT rant hissesi değil, yatırım hissesidir..

Syg.

4.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Sn boschyatirim,

ISYAT oldukça sağlamcı bir YO'dır. Zarar etmesi çok çok zor.. Temettü vermez ise, özkaynak artışına paralel olarak piyasada pay başı değeri artar.

Oldu ki; zarar etti/ediyor.. Bu zaten temel değerlerine kısa sürede yansıyacaktır... Her hafta bildirimde bulunduğu için de şeffaftır ve değişimler haftalık bazda görülebilir..

Bir de bildiğim kadarıyla ISYAT'ın her yıl (en az) özkaynaklarının %5'i kadar temettü verir şeklinde bir kararı vardı.. (yanlış hatırlıyor da olabilirim.)

Son 10 yıldır gördüğüme göre, ISYAT rant hissesi değil, yatırım hissesidir..

Syg.
    Ben tedirgin bir isyat yatirimcisi gibi bir profil çizdim galiba.
    (haklıda olabilirim daha ikinci senem Isyatta ilk temettumu aldım daha)

Ama bu işi bilen tecrübeli arkadaşların yorumları ard arda geldikçe, doğru yolda olduğuma inanıyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Ben tedirgin bir isyat yatirimcisi gibi bir profil çizdim galiba.
    (haklıda olabilirim daha ikinci senem Isyatta ilk temettumu aldım daha)

Ama bu işi bilen tecrübeli arkadaşların yorumları ard arda geldikçe, doğru yolda olduğuma inanıyorum.

Teşekkür ederim sn.Delikan

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim sn.Delikan
    Ben de teşekkür ederim.

Ben uzun zamandır bu hisseyi taşırım.. Yer yer de, hisselerin teminatı ile kısa vadeli kredili işlem yaparım/yaptım.. ( çok sağlamcı işlemler.)

Ortalamaya vursak bir temettü geliri de bu işlemlerden kazanırım/kazandım..

Yani, bu hisse şu anda iyi bir güvencedir. (sonrasında ne olur bilemem)

7.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Getirisine bir sözüm yok.

Arastirdigim konu şu.
    Örneğin bir sanayi şirketi ben bu sene yatırım yapacam temettu odemicem derse yapacak birşey varmı.

Bu Yo larda durum biraz değişik.Ama atıyorum ilerki yıllarda fon zarar etti ve temettu odeyemedi (varsayım) hisse primde yapmadigindan ana sermayemiz devalue ugrarmi.

Yani 83 bine aldığımız evin depremde hasar görmesi gibi.

Bu yazdığınız olursa yönetim kapıya kilidi vurur.Bizede pay başı değerinin 3-5 krş altından paramızı öderler.Zarar ettiklerinden değil daha önceden de kendini lav eden yo lar vardı.ondan seviyorum bu hisseyi alırken % 70 e varan iskontolu var..

8. Teşekkür ler sn.demir35

Sayfa 53/930 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •