Sayfa 326/405 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376 ... SonSon
Arama sonucu : 3239 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

PSülfat işi çözülse iyi olur.
    Dükkan boş durmasa

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

2.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    PSülfat işi çözülse iyi olur.
    Dükkan boş durmasa

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    dükkan çalışıyor ama kapasitenin çok altında. Sebebi talep mi yoksa hammadde mi yatırımcı ilişkilerine mail attım. cevap gelirse yazarım..

2021 4Ç faaliyet raporundaki aynı şeyleri yazmışlar, şaka mı yapıyor bunlar?

Pandemi koşullarına rağmen gerek yurtdışından yapılan makine ve techizat tedariklerinde, gerekse yurtiçinde yapılan işlerde çok sayıda ekibin çalıştığı son derece komplike bir tesisin montajı tamamlanmış, 11 Kasım 2021 tarihi itibariyle tesisin test çalışmaları başlamış ve ilk potasyum sülfat üretimi gerçekleştirilmiştir. Elde edilen ürün son derece kalitelidir, K2O oranı %53 civarındadır. Global ölçekte %52 ve üzeri üstün kalite kabul edilmektedir. Tesiste son düzenlemelerin 2022 ilk çeyreğinde tamamlanarak, HPD Veolia’dan geçici kabul işleminin yapılması beklenmektedir.

Potasyum üretiminde, ithal potasyum klorür ve kendi ham maddemiz olan kristal sodyum sülfat kullanılmaktadır. Rusya ve Belarus küresel potasyum klorür piyasasının yaklaşık %40’ını temin etmektedir ve bize lojistik olarak en yakın ülkelerdir. İlk parti olarak 6.600 ton potasyum klorürün ithalatı bu nedenle Belarus'tan uygun şartlarda yapılmıştı.

İkinci parti olarak Belarus'tan tedarik edilip, Ukrayna'nın Nikolaev Limanı'ndan yüklenecek olan potasyum klorür ithalatımız savaş sebebiyle limanlar aniden kapandığı için mümkün olamamaktadır. Bu sebeple mevcut ham maddemiz tükenince SOP üretimimiz de geçici olarak durmuştur. Satışlarımız stoklarımızdan yapılmaktadır.

2021 yılı sonunda Rusya – Ukrayna arasında ilk gerginlikler başladığında potasyum klorür tedariki için alternatif kaynaklara hızla yönelinmişti. En büyük üreticilerden Alman K+S firması yetkilileriyle toplantılar yapılmış, ayrıca İsrail DSW ve Ürdün Arab Potash Company firmalarıyla görüşmelere de başlanmıştır. Ancak savaşın hızlı bir biçimde başlaması sonucu küresel ölçekte tüm emtialarda (ve de potasyum klorürde) arz - talep dengesi kaymalarına, bunun sonucu olarak hem büyük fiyat dalgalanmalarına hem de tedarik sıkıntılarına yol açmaktadır.

Savaşın bitmesi veya ateşkes sağlanması durumunda Belarus'ta hazır vaziyette bekleyen malımızın ithalatı ivedi şekilde yapılacaktır. Savaşın devamı halinde tedarikimiz yukarıda belirtilen alternatif kaynaklardan sağlanacaktır. Şirketimiz bu konuda tüm piyasa hareketlerini dikkatle takip etmektedir.

4. 118 milyon kar hayırlı olsun,

2021 ilk çeyrek 48 milyon yaklaşık %145 lik artış,

esas faaliyet karinda %210 artış,

satışlarda %178 artış...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,968
    Potasyum klorür temin edemeyen üst akil
    bakalim tahtaya ne yapacak
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

6.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Potasyum klorür temin edemeyen üst akil
    bakalim tahtaya ne yapacak
    satında görün e be nizinkini hadi toplayan topluyor ytd.

sat mayın diyorum hala satıyorsunuz kağıdın ederi 70-80 aralığı farkında değilsiniz.ytd.

TRADE yapanda mal sahibidir.ytd azıcık sabır be ky azıcık sabır

korkak yatırımcı olmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,968
     Alıntı Originally Posted by kral2330 Yazıyı Oku
    satında görün e be nizinkini hadi toplayan topluyor ytd.

sat mayın diyorum hala satıyorsunuz kağıdın ederi 70-80 aralığı farkında değilsiniz.ytd.

TRADE yapanda mal sahibidir.ytd azıcık sabır be ky azıcık sabır

korkak yatırımcı olmaz
    sen gör ebeninkinini kral2020

sabırmis benim bu hisseyi kac yil tasidigimi , kaç adet olduğunu maliyetimin
    ne olduğunu sen ve agababan çok iyi biliyorsunuz

yazacak çok seyim var da senin gibi fake nick kullanip arkasina saklananlara degmez

zaten investingde hakkinizda yazilanlari büyük bir keyifle okuyorum.

git birazda servette yaz simdi uzaaa
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

8.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    sen gör ebeninkinini kral2020

sabırmis benim bu hisseyi kac yil tasidigimi , kaç adet olduğunu maliyetimin
    ne olduğunu sen ve agababan çok iyi biliyorsunuz

yazacak çok seyim var da senin gibi fake nick kullanip arkasina saklananlara degmez

zaten investingde hakkinizda yazilanlari büyük bir keyifle okuyorum.

git birazda servette yaz simdi uzaaa
    Cevap bile verme Üstad. Salla gitsin.

Başlığı iç ediyorlar.
    Yukarıda yazdıklarım sesiz düşüncemin klavyeye dökülmüş halidir. Kesinlikle, al sat tut tavsiyesi niteliğinde değildir. Kelin ilacı olsa kendi başına sürer.

Sayfa 326/405 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •