Sayfa 50/455 İlkİlk ... 40484950515260100150 ... SonSon
Arama sonucu : 3633 madde; 393 - 400 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Yetkisiz hocam..sirketiniz anadolu bes mi..i

2. Şahsen bu aktarım konusunda 2 ayrı müracaatım oldu Hazine Müsteşarlığına ancak talepler çok cılız kaldığında devletin refleks göstermediğini de gayet iyi bilirim 27 yıl bu devletin içinde çalışmış biri olarak...Çünkü temel olarak stratejisi şudur devletin: Sistemi kur, makul bir süre izle, gelen talep ve şikayetleri değerlendir, buna göre yeni bir aksiyon al...Baştan sona hantal...Ki, bu mevzuatı hazırlayıp ta fon nedir bilmeyenlere anlatacaksın derdini...Asıl zorluk burada...

Şimdi diyeceksiniz ki, madem 4 günde gerçekleşiyor, derdin ne ?...Şirkette muhatap olduğum çocukların ayrılırken beni yuvadan uçmak üzere olan bir kuş gibi hissederek muamele yapması...Yani vazgeçirmek için benim gibi birine bile neler yaptılar arkadaş anlatsam gülersiniz...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

3.  Alıntı Originally Posted by avcı Yazıyı Oku
    Şu anda altın fon var sn yetkisiz.Saygılar,selamlar.
    Ben altın fonları hisse fondan ettiğim zararı çıkarır çıkarmaz sattım korkudan...2 ay daha beklesem gayet güzel kar elde etmiş olacaktım ama nedenlerini de yazdım geride...Ons altın fiyatlaması şaşırttı beni hocam...Sonuçta yeni bir şey tecrübe etmiş olduk, her türlü zararda değiliz yani...Geçenlerde Katkı Fon endeksi diplerdeyken ekstra para koymuştum...Gelen devlet katkısı ile alınan fonlar an itibariyle çok güzel kazandırdı, total kazancımı da olumlu yönde etkiledi bu hamle...

Saygılar benden olsun...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

4.  Alıntı Originally Posted by unsal Yazıyı Oku
    Yetkisiz hocam..sirketiniz anadolu bes mi..i
    Hayır hocam...Vakıf Emeklilikteyim ve Nisan ayında 2 yılım doluyor...Şimdilik bir şikayetim yok, görüş ve önerilerime çok güzel, naif cevaplar veriyorlar ama icraat yok henüz...Sırf portföylerinde altın fon ve kurumsal anlamda arkasında devlet olduğu için seçim yapmıştım...Bu yıl en güzel portföy yönetimini -altın fon özelinde- hiç tereddütsüz ICBCT yaptı...Tebrik ediyorum kendilerini...

Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Merhaba

Allianz emeklilik ve yaşam karma fon (Alr) hakkında ne düşünüyorsunuz . ?
    ALR'de 2013 yilindan 2018 basina kadar durdum. cok guzel getirisi oldu. Fon dolar basinda %90'in uzerinde getirdi bu donemde. 2018 icin korktum acikcasi global anlamda. Trump vs seklinde dusunerek AMZ'ye gectim ve hala ordayim. AMZ'de %4 zararim var bu yil. Su an ALR icerisinde

Portföy Dağılımı
    % 14.61 - Ortaklik Paylari
    % 2.03 - Vadeli̇ Tl Mevduat
    % 0.02 - Vadeli̇ Dövi̇z Mevduat
    % 32.22 - Eurobond
    % 0.2 - Usd Özel Sektör Bonosu
    % 43.97 - Yabanci Hi̇sse Senedi̇
    % 5.48 - Takasbank Para Pi̇yasasi İşlemleri̇
    % 0.73 - Özel Sektör Borçlanma Araçlari
    % 0.74 - Vi̇op Naki̇t Temi̇nat

bunlar var. 2017 yili sonunda yabanci hisse orani %70 civarindaydi yanlis hatirlamiyorsam. Yabanci hisse oranini dusurmusler yil icinde. Eurobond ve TR hisse senedini artirmislar. Beklentileri hisse senedi piyasasinin ve eurobond fiyatlarinin artmasi sanirim. Bu beklentiyle ayni goruste isen ve NASDAQ endeksinin de artacagini dusunuyorsan bence ideal. Sana kalmis bir sey.

Ben AMZ den memnun olamasam da daha guvenli bir liman bulamadim simdilik. Kisisel olarak minumum %80 vadeli doviz iceren fon arayisim var emeklilik sirketlerinde ama hic denk gelmedim.

Yatirim tavsiyesi degildir.

6.  Alıntı Originally Posted by klasse Yazıyı Oku
    Bes ile ilgili bu basliktaki genel bilgi seviyesi yuksek. Bes kotudur demek, musteri almak icin korna calip duran minibuscuye benziyor. Fikrimi degistirip o minibuse binmeyecegim, kendi yolumdayim. Beslenmisim aynen devam. Ne zaman ne kesinti olur herkes de biliyor. Zaten uzun vadeli kalalim diye girdik, farketmeden buyusun bir kenarda, coluk cocuk icin toplu para olsun diye 45 yas ustu buyuklerimizin uzerine yaptik. Olabilecek senaryolar calisildi. Bir de zorunlu bes e girdim, ama orasi cok yeni, istedigim fon seciliyor mu anlayacagim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zorunlu Bes de fon degisikligi cayma suresi bitince yapiliyormus

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. arkadaşlar,
    yaklaşık 1 yıldır 60% altın 40% dolar olarak fonlarıma devam etmekteyim.
    dolarda yönün yukarı olduğunu düşünüyorum ama altın ın 20% sini faiz bazlı bir fona geçirmeyi düşünüyorum.

sizin bu konuda yorumunuz ne olur

BES sisteminden ancak 3 yıldan sonra çıkılabilecekmiş bu yazıya göre..

http://www.hurriyet.com.tr/amp/yazar...luyor-40965509

haftalık ekonomi dergisi alanlar ya da gazeteleri kagıt formattan takip edenler bu tür bir tasarının sektör temsilcileri tarafından uzun süredir dile getirildiğini hatırlayacaktır..son 2 yılda otomatik katılımda iptal oranı %60 mertebesinde.. sigorta sektörü direkt bakanla görüşme imkanına sahip ve uzun süredir lobi yapıyorlar bu konuda..

anlaşılan o ki bu konuda başarılı olmuşlar..

ana argumanları "halk bu sistemin ne kadar SÜPER olduğunu anlamıyor..onun için uzun süre dursun ki anlasın" tarzı oldukça absürt bir arguman.. .hakikaten bunu resmen söylüyor adamlar.. kibirli..nobran.. vicdansız.

bizler ssk sistemi varken bu sistemin zorla dayatılmasının tamamen akp hukumetlerini fonlamak için uydurulduğunu çok iyi biliyoruz..durum normalleştirilerek ssk sisteminde yapılan israfın ve harcamaların da gözden kaçırılması sağlanıyor.. sigorta şirketleri de akp hukumetleri yanında sistemden nemalanan diğer bir taraf.. başkalarının gözyaşı (isteği dışında sistemde tutulma) üzerine kurulu bir sistem vicdan sahibi insanlar tarafından protesto edilmeli..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 50/455 İlkİlk ... 40484950515260100150 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •