Sayfa 155/401 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255 ... SonSon
Arama sonucu : 3202 madde; 1,233 - 1,240 arası.

Konu: ALKA - Alkim Kağıt

1. arkadaşlar, marbaştan işlem yapanın tahtada yaptıklarını görseniz ....

2.  Alıntı Originally Posted by hissezede Yazıyı Oku
    arkadaşlar, marbaştan işlem yapanın tahtada yaptıklarını görseniz ....
    Açığamı satiyorlar

SM-G532F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Bimiyorum ki valla he halt ettiklerini

4. Bu hissede kanimca inseider trading var..... Kim ne derse desin gecen yilki tavan bu yil bilanco öncesi satislar.... Iyi para kazandim ama firsat maliyeti yaratmakta....Bugün vedalastim. Uygun fiyatlara gelirse bakariz.Size iyi kazanclar eski ortaklar.

SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fikirlerim beni baglar asla yatirim tavsiyesi degildir.

5. Şirkete ilk çeyrek alınan 52 milyon tllik kredi için mail attım. Verdikleri cevap şöyle.
    Resmen temettü vermek için kredi çekilmiş.
    Paranın çoğu yine alkime gittiği için sorun yok olan yatırımcıya oluyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. arkadaşlar, neresinden bakarsanız bakın büyük kayıptayız. haftalık grafikleri güzelleşmişti bozdular. aylık grafikte de çok güzel görüntü vardı ancak onu da bozmak üzereler. günlük grafiklerin anasını ağlattılar zaten. yazık, gerçekten yazık. şuraya yatırdığımız paralara yazık. 5 günde %12 civarı düşüş. yazık günah kardeşim. insanlar kazandığı üç beş kuruşu buralara bağlıyor ama 24 aydır yatırımcıyı mahvetmişler. temettü veriyormuş. iyi güzel de her temettüde zarar dahada büyüdükten sonra ne anlamı var kardeşim?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,118
     Alıntı Originally Posted by Rixton Yazıyı Oku
    Şirkete ilk çeyrek alınan 52 milyon tllik kredi için mail attım. Verdikleri cevap şöyle.
    Resmen temettü vermek için kredi çekilmiş.
    Paranın çoğu yine alkime gittiği için sorun yok olan yatırımcıya oluyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    ----------------------------------------------------------------------
    Degerli kardeşim. Şirketın bilançosu daha yenı geldi. Kasadakı nakıtı 93,mily.tl. Bankadakı vadeli tl.hesabı 85.mily.tl. olarak
    görüluyor.Tamam cevabında oyle yazıyor ama ne kadarı gerçek.

1--Hammadde alımı için olmaması lazım.Çünkü 31,12,2018,de vesaik karşılıgı kredi kullanıp aldılar.
    Kredinin ekxsimbank kredisi olması lazım. oranı düşük.%.,3,75..süresi azamı 120.gündür.
    2--Kısmen temettü ödemesi için olabilir ki bu durumda da ya tahsillenecek kısa vadeli bir alacak vardır
    veya bankadakı mevduatın vadesi yanaşmıştır.
    3..Sana tavsiyem..Yazılanların nedenını kendince araştır- yorumla ve kolayca inanma./ytd

8.  Alıntı Originally Posted by omerby Yazıyı Oku
    ----------------------------------------------------------------------
    Degerli kardeşim. Şirketın bilançosu daha yenı geldi. Kasadakı nakıtı 93,mily.tl. Bankadakı vadeli tl.hesabı 85.mily.tl. olarak
    görüluyor.Tamam cevabında oyle yazıyor ama ne kadarı gerçek.

1--Hammadde alımı için olmaması lazım.Çünkü 31,12,2018,de vesaik karşılıgı kredi kullanıp aldılar.
    Kredinin ekxsimbank kredisi olması lazım. oranı düşük.%.,3,75..süresi azamı 120.gündür.
    2--Kısmen temettü ödemesi için olabilir ki bu durumda da ya tahsillenecek kısa vadeli bir alacak vardır
    veya bankadakı mevduatın vadesi yanaşmıştır.
    3..Sana tavsiyem..Yazılanların nedenını kendince araştır- yorumla ve kolayca inanma./ytd
    Merhaba cevap için teşekkür ederim. ben şöyle düşünüyorum, şirket nakit ve nakte çevrilebilir varlık açısından sıkıntısı olmayan bir şirket, bunun içinde bu şartlarda 30 milyon tl si dolar, 22 milyon tl si tl bazında (dolar bazlı kredinin faizi 3.75, tl bazlı kredinin faizi %20) bir kredi alımı yapmasını garip karşılıyorum. Çünkü alınan para ile bir yatırım yapılmıyor ve yatırımcı ilişkilerinden de aldığım cevaba göre oradaki 3 farklı yerde kullanıyor olması ilgimi çekti. Ve şirketin sahibi alkime de temettü olarak büyük bir pay gitmesi(yanlış hatırlamıyorsam 25 ml tl idi) şüphelendirdi. Yani bir nevi bana Alkimin nakit için Alkayı kullanabileceği geldi.
    Görüşlerim hatalı veya eksik olabilir teşekkür ederim

Sayfa 155/401 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •