Sayfa 111/444 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon
Arama sonucu : 3547 madde; 881 - 888 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

1. Cemtaş 6 Nisanda 4.40'ı gördü.O tarihte alıp bekleyen iyi kazandı.Peki bu fiyat seviyeleri ucuz mu?Normalde Cemtaş 193 milyon dolar piyasa değeriyle tarihi yüksek seviyesinde.Ancak,bana göre Cemtaş'ın yeniden kurulma değeri 300 milyon dolar.Ama hangi şirket gerçek değerini buşabilmiş ki? dandik şirketleri kasdetmiyorum tabi.
    Cemtaş'ın cazip tarafı; savunma sanayiine üretim yapıyor olmasıdır.Patentini aldığını düşündüğüm 4 adet kendi üretimi çelik azımsanacak bir gelişme değil.Hele ki,rulman çeliği üretiyor olması gurur verici.
    Şimdi Cemtaş; yok Man'a,yok Mercedes'e denge çubuğu üretim hattı kurdu bilgileri beni o kadar heyecanlandırmıyor.Neden? çünkü şu an cirosunun %3 küsurunu kaplayan denge çubuğu üretimi Man ve Mercedes hatlarının tam kapasiteyle devreye girmesiyle cironun %10'una çıkacak ki bana göre çok da heyecan verici değil.Tabiii ki katma değeri daha yüksek üretim olduğu için yine de olumlu düşünüyotum.
    Açıkça söylemem gerekirse; şu pandemi meselesi olmasaydı Cemtaş'ı bu noktalardan daha yukarılarda elbette görürdük.Şu sıra dünyada çeliğe ve diğer emtialara olan talep çok iyi.Ama pandemiden dolayı sokağa çıkma yasakları başlarsa bu talep de azalacaktır.
    Ayrıca para piyasalarındaki belirsizlikler can sıkıcı.Bu sebeplerle Cemtaş speki senedi daha yukarılara kalıcı olarak getirmekten korkuyor.Haklı da belki.Kofti Efe gibi tüm malı bana yıkarlar diye korkuyor.
    Diyeceğim o ki,hep yüksekten uçmak şu sıra iyi olmayabilir.

Asla yatırım tavsiyesi söz konusu değildir.

2. @behzat altina imza atarim. mukemel bir şirket iyi yönetiliyor. temettü veriyor. ama öyle 100 olacak 500 olacak degil.

3. Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

4. Sayın Kürşad, mümkünse grafiği yorumlayabilir misiniz acaba 🙂

5.  Alıntı Originally Posted by yolcuuu Yazıyı Oku
    Sayın Kürşad, mümkünse grafiği yorumlayabilir misiniz acaba ��
    O grafik otomatik elliot sayımı yapan bir program tarafından etiketlenmiş. O grafiğe göre oldukça şiddetli bir yukarı dalga başlaması gerekiyor.

Ben de elliot ile ilgilenen bir Çemtaş yatırımcısı olarak o grafiğe katılmadığımı belirtmek isterim.

6. Arkadaşlar, yerli oto tedarikçileri ekim ayında açıklanacak haberleri vardı. Bildiğim kadarıyla açıklanmadı. Hissede acayip bir baskı var. Belki de o haber açıklanana kadar baskı devam edecek ve o haberde bize de ciddi bir pay düşerse o zaman harekete başlayabilir.

7. döviz düştü ? + bucim bedellisi ? nasıl etkiler aceba yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 111/444 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •