Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 772/1002 İlkİlk ... 272672722762770771772773774782822872 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,169 - 6,176 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. 2011 yılındaki Sansürsüz programında 2023 vizyonu detaylı olarak konuşulmuştu. :-) Sizin gibi çömezler işi daha yeni çözüyorlar.

Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Sayın Tarantula , 6 seneden beri X Belediyesi ' nde çalışıyorum. Belediyede 2800 kişi çalışıyor . Yaşları 25-29 arası olanları saymıyorum bile ! Yaşları 30 ve üstü olmasına rağmen o kadar çok bekâr o kadar çok dul var ki o kadar yani ! Bu durum toplumun ne hale geldiğinin açık göstergesidir.

Toplum olarak özellikle kadınlar biz erkekleri ATM olarak gördüğü sürece bu böyle gelir gider. Kısacası evi , arabası olsun ve dolgun maaşı olsun diyorlar ya hani ! Asgari ücretin 2324 TL olduğu bu güzelim ülkede Allah aşkına 20-30 yaş aralığında olan bir erkeklerin yüzde kaçının evi , arabası ve dolgun maaşı var.

2. Covid19 sürecinde olay bu şekilde çalışmıyor. Ödeyemiyorum ancak bu kadar yarısını verebiliyorum dersin. Hiç vermesen ancak o zaman suç olur. Ama ben ancak bu kadar verebiliyorum işim bozuldu dersen hayatta çıkaramaz. 2 sene idare edersin. 2 sene sonra da az biraz zam yaparsın olur biter. Yarısını 2 sene kırpmış olursun.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Kiracı tuik enflasyonunun bile altında zam ile oturmayı teklif etse mal sahibinin kabul etmiyorum çık ya da tuik enflasyonu kadar öde deme hakkı var mı?

Eğer var ise bu devirse yıllık %25 civarında değer kazanan konutlarda kira geliri olmasa da olur deyip çık başkasına vereyim der.

Tabi bir veri tuik diğer veri kaynağı tcmb.

Bu ülkede boş bulduğunuz evin kilidini kırıp yerleşmek suç değil
    https://tr.euronews.com/2020/09/17/b...smek-suc-degil

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bu ülkede boş bulduğunuz evin kilidini kırıp yerleşmek suç değil
    https://tr.euronews.com/2020/09/17/b...smek-suc-degil

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

benim sürekli bahsettiğim konu tamda bu. Maalesef Türkiye de yasal olarak böyle değil ama uygulama aynı. Hemde köylerde bile oluyor. Dayımın ( rahmetli ) çocukları İstanbulda yaşıyorlar. 2 yıl köye gitmemişler. 3 ncü yıl gittiklerinde Evde uzak akrabalarının büyük oğlunun oturduğunu, tarlaları ektiğini görüyorlar. Çıkarsın çıkmazsın kavgası, jandarma- mahkeme derken 2 yıl geçti. Çocukların işleri düzgün olduğundan kavgayla - gürültüyle ( hapisle ) uğraşmak istemdiklerini karşı tarafta bildiğinden bu durumu kullanmış. Sonunda 3 kabadayı 2 saatte boşalttırdı evi- araziyi.

5. 1998 yılında Ankara da bulunan dairemi kardeşimin arkadaşına kiralamıştım. Kirayı kardeşim alıyordu. Aynı iş yerinde çalıştığı arkadaşı ailesinin yanına taşınıyor ve benim evi başkasına kiraya veriyor. kendisi 150 tl. ye kiraladığı evi başkasına 275 tl. ye kiralamış. Ben 1 yıl sonra öğrendim. Kiracıyı yasal olarak çıkaramadım. Mahallede aylak gezen uzun bıyıklılara '' bu komünistler eve kapak atmışlar , çıkmıyorlar. Mahallede siyasi keşif yapıyorlar '' dedim. 1 haftada kiracı kaçmış gitmiş.

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    1998 yılında Ankara da bulunan dairemi kardeşimin arkadaşına kiralamıştım. Kirayı kardeşim alıyordu. Aynı iş yerinde çalıştığı arkadaşı ailesinin yanına taşınıyor ve benim evi başkasına kiraya veriyor. kendisi 150 tl. ye kiraladığı evi başkasına 275 tl. ye kiralamış. Ben 1 yıl sonra öğrendim. Kiracıyı yasal olarak çıkaramadım. Mahallede aylak gezen uzun bıyıklılara '' bu komünistler eve kapak atmışlar , çıkmıyorlar. Mahallede siyasi keşif yapıyorlar '' dedim. 1 haftada kiracı kaçmış gitmiş.
    Hahahah;)
    Cozum yonteminiz hoşmuş;)

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

7.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ben olsam kesinlikle ev almam bu havada. Evi kiraya tutardım 1 sonraki ay pandemiden dolayı işim bozuldu deyip kirayı bu sene %50 indirimli ödemek zorundayım derdim. Mahkemeye gitse bile birşey elde edemez. Eşşek gibi kabul etmek zorunda ev sahibi. Mahkemeler adam en azından ödüyor razı ol deyip kestirip atar.

Bunu yapan tonla insan vardır eminim. Etraftan duyuyoruz. Ev sahipleri de aman en azından yarısını da olsa kiramı düzenli alıyorum diye mutlu oluyorlar.

Yani ev almak akıllıca değil. Toplu Parayı götür TEFAS taki risksiz Eurobond fonlarına yatır. Fonların Karı ile kiran bedavaya gelir. Bir de dediğim taktik ile %50 indirimli öde kralsın!

Fakirlere ücretsiz zengin olmanın sırlarını öğretiyorum! Yerli Robert Kiyosaki olabilirim! :-)
    Ankara'da memur olmayana zor ev verilir. (benim de kiracım memur mesela ama ben özellikle memur aradığımdan değil, bu günlerde ilan açın zaten başvuran 10 kişiden 8'i memur oluyor Ankara'da.)

Dahası, su, doğalgaz filan kartlı burada, genelde de evsahibinin üstüne.

Doğalgazsız, susuz, memur olduğundan her türlü icra ile de olsa o parayı ödemek zorunda olarak ne kadar oturabilirsiniz bir evde?

8. Yine Ressam bey söylemişti zannedersem. Aslında uyanık ev sahibi en azından faturalardan birini kendi üzerinde tutandır. Kiracıyı çıkarmak istediğinizde bu en büyük kozunuz olabilir diye düşünüyorum.

Sayfa 772/1002 İlkİlk ... 272672722762770771772773774782822872 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •