Sayfa 492/996 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstatlar kare portföy değişken döviz fonunu nasıl bilirsiniz? dövize endeksli fonlardan portföye eklemek istiorum ama cds yükselişlerinde zarar yazmayanlardan olmalı ki aldığımıza değsin. bu kapsamda kub getirileri, inceleyebildiğim kadarıyla en uygunu gibi görünüyor.
    İçinde yabancı hisse senedi de ağırlıklı olarak var.
    En güzel tarafı iç olaylardan etkilenmemesi.O fonu daha çok dış haberler ilgilendirir.
    Ama ABD hisseleri düşüşe girdiyse oda şuan için beklemeye alınmalı gibi.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    En güzel tarafı iç olaylardan etkilenmemesi.O fonu daha çok dış haberler ilgilendirir.
    Katılım tarafına kayalım TPZ, KIS, ZPF Bir sukuk piyasası kalmıştı takip etmediğimiz zaten

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Şu anda bloombergteki yorumcu şu anda borsadan alım yapılmaz diyor.
    112-113 gelebilir dedi.
    Bu kadar karışık bir ortamda borsanın bayram havasında yükselmesi zaten imkansız gibi bir müddet 113-117 arası dalgalanacak gibi görünüyor. 113 altına salmadığı sürece buralar(113-115'ler ) uzun vade için kademeli hisse yoğun için alım fırsatı gibi görünüyor. Hisse yoğunlarımın hepsini boşalttım, 113-115 arası yüzde 30 alım, 113 aşağı kırılırsa 106-107'lere kadar 2.parti alım, 119 üstüne çıkarsa yüzde 40 alım daha stratejimi kurdum bekliyorum..Sabır ve strateji çok önemli, her gün risk almaya çalışmaya, fırsatların kaçtığını düşünüp hayıflanmaya gerek yok, fırsatlar bitmez. YTD

4.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Katılım tarafına kayalım TPZ, KIS, ZPF Bir sukuk piyasası kalmıştı takip etmediğimiz zaten
    Normal kira sukuk vardı bende ama sevmedim.Tahvil faizi artar bu eksi yazar, düşer PPF kadar getirir sıkıldım sattım
    Şu ABD düşüşü dursun yabancı hisse fonu alacağım.Hiç değilse sadece dünyayı takip ederiz.Yarı yarıya tasarruf ederiz gündemden.
    Birde bizim CDS'lerden etkilenmeyen ama getiriside dolar artışı üstü olan bir fon bulursam bir tutamda ondan alacağım

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    üstadım TPZ'yi boş verin. bütün döviz fonlarında satış valörü 3 günken bu fonda 5 gün. geçen yıldan beri uzaktan takip ederim. sukuk döviz fonu olarak kis en iyisi gibi. 5 gün valör çekilir dert değil.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    teşekkürler üstadım. bunu biraz daha izleyelim o halde. aslında benim derdim şu: örnek olarak mps gibi fonlar. tamam yükselişte iyi gidiyor ama düşüşlerde de başı çekiyor. sonuçta burası türkiye ve her an beklenmedik bir olay olabiliyor. gerekirse yükselişlerde fazla uçmasın ama düşüşlerde de çakılıp ta kimyamızı bozmasın. bu ne ya üç günde yüzde 8 düşüp endeksin 2 katı performans sergiliyor. şu saatten sonra füze gibi de fırlasa gözümde yok. hisse fon alırken bir düşünüyorsam bundan sonra bin düşüneceğim ve öyle alım yapacağım

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Normal kira sukuk vardı bende ama sevmedim.Tahvil faizi artar bu eksi yazar, düşer PPF kadar getirir sıkıldım sattım
    Şu ABD düşüşü dursun yabancı hisse fonu alacağım.Hiç değilse sadece dünyayı takip ederiz.Yarı yarıya tasarruf ederiz gündemden.
    Birde bizim CDS'lerden etkilenmeyen ama getiriside dolar artışı üstü olan bir fon bulursam bir tutamda ondan alacağım
    ben yay düşünmüştüm ama gözüm korktu. bizim borsa çok oynak, son günlerde fonlarımız da iyice öngörülemez oldu. tcd'yi bu kapsamda çok seviyordum. dün Veysel beyciğimle yaptığım görüşme de bbeni tatmin etmedi. aslında direk altına geçecektim ama bu sabah mehmetali yıldırımtürk'ü dinleyince ilk defa alım için beklemenin daha uygun olacağına karar verdim. yeni sıtratejiler geliştirmemiz şart oldu gibi. ortalık sütlimanken bazı şeyler göze görünmüyor ama bu tür zamanlar bizi kendimize getiriyor açıkçası

8. Ziraat zsf fon (ZİRAAT PORTFÖY S&P/OIC COMCEC (İSEDAK) 50 SHARİAH ENDEKSİ YABANCI HİSSE SENEDİ FONU) ne zaman alınabilecek, bilen var mı?

Sayfa 492/996 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •