Sayfa 93/996 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon
Arama sonucu : 7963 madde; 737 - 744 arası.

Konu: Viop - XXIII

1. Bu almanlar çok acayip yıllar önce brezilyayada sanırım bunu yapmışlardı.

7 atmışlardı. makina gibiler 6 atmışım durayım yok. 7 olsun 8 olsun.

Viop - XXIII

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Konu uzmanlık gerekiyor ben o kadar bilmiyorum.

TV'deki amiral, Çin kayaların üzerine asker çıkarıp nöbet tutuyor ve hak iddia ediyor demişti. Fransızların da pasifik de küçük adaları var. Adalara geniş hak verilirse dünyada ada savaşları çıkabilir.

ABD adalara hak verilmemesinden yana olduğu için, Rusya da Ege denizinde uluslararası yol kalmayacağı için arka planda Türkiye tezini destekliyor olabilir.

Burada resim var, küçük adada askerler var. Amiral daha ufağını TV'de göstermişti, askerler zor ayakta duruyordu.

https://thediplomat.com/2016/05/sout...-the-spratlys/
    Bir adanın ekonomik bölge hakkı olması için orada yaşam olması gerekiyor. Egede kavga orada zaten

Endonezya'da o kadar çok ada var ki hiç kimse tam sayısını hesaplayamıyor ve tüm adaların isimlerini sayamıyor. Bu haberi bir okuyun isterseniz.

Birleşmiş Milletler Deniz Hukuku Sözleşmesi'ne göre ada, etrafı denizlerle çevrili ve doğal yollardan oluşmuş, deniz yükseldiği zaman bile deniz seviyesinin üstünde kalan toprak parçasına deniyor.

https://www.google.com.tr/amp/s/www....dunya-40184312

Birde not: siz söyleyince merak ettim. Küresel ısınma sonrasında kuzey kutbunda oluşacak adacıklarda bu kavga ciddi şekilde devam edecektir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Subjective Yazıyı Oku
    Bu iki dere kenarında da muazzam mangallar yaptik ve buz gibi suyuna girdik. Ama harbi buz gibi.
    Geçen hafta da gökova körfezi akyaka da azmak ırmağına girdik aman aman mıhlı çayından daha beter soğuk.
    Akçay çivi gibi..
    geçen hafta didimdeyim , sabah 7 de bile ılık su..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Koyu renkli ve açık renkli iki kesim var, çalışanlar genelde koyu renkli oluyor, efendiler pek saraydan çıkıp güneş görmeyince beyaz renkli oluyor gibi.
    Mısırda bana en ilginç gelen tek tanrılı din girişimiydi.

O egeli ben değilim

5. geçende bana sabahın 5' in de samoa adasından bilmediğim bir telefon geldi...açmadım ve engelledim. sonra araştırdım güzel bir ada imiş samoa.
    İnanılmaz Dediğiniz Hisse, Gün Gelir; Dayanılmaz Olur.
    FORMDA YAZDIKLARIM KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

6.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Mısırda bana en ilginç gelen tek tanrılı din girişimiydi.

ABD iç savaşı birlik yanlıları ile konfederasyon yanlıları arasındaydı, Star Wars'da hikaye imparatora karşı federasyon şeklindeydi. Bir şekilde demokrasi yanlıları ile birlik yanlıları, çevre ile merkez hep mücadele içinde gibi.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

7. Bence bir yerin ada sayılabilmesi için A101, ŞOK, BIM gibi bir şeyin olması lazım.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,419
    Reuters: Trump ve Macron telefonda Türkiye ve Yunanistan arasındaki gerginliği görüştü https://t.co/DzdfVfQQtc https://t.co/1ITFPQbPsC

Hiç bir şey göründüğü gibi değildir.

Sayfa 93/996 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •