Sayfa 310/350 İlkİlk ... 210260300308309310311312320 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,473 - 2,480 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Benim icinde ihtiyac gun sonu liste temizleniyor.
    Eskiden ideali kapatana kadar silinmezdi.

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    aslında ben ideale mail attım ama tek benim kişisel talebim gibi düşünüp dikkate almadılar. halbuki bunun oto silinmesi yerine isteğe bağlı silinmesi silmek isteye olumsuz bi etkisi yok ancak silinmesini istemyene olumsuz etkisi var. neden ısrarla yapmıyorlar anlamış değilim. Çok kişi talep gelirse düzelir belki

2. 5 6 ay once bende mail atmistim.
     Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    aslında ben ideale mail attım ama tek benim kişisel talebim gibi düşünüp dikkate almadılar. halbuki bunun oto silinmesi yerine isteğe bağlı silinmesi silmek isteye olumsuz bi etkisi yok ancak silinmesini istemyene olumsuz etkisi var. neden ısrarla yapmıyorlar anlamış değilim. Çok kişi talep gelirse düzelir belki

ikinciyeni forumdaşın ilk ekstresini gördüğümde zaten geceye poz taşımadığını anlamıştım.

aslında herifin sistemi diye bir sistem yok.

algo denen konu tamamen para yönetimi ilintili.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

4.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    5 6 ay once bende mail atmistim.

kaybolmayanını şöyle yapabilirsiniz aslında.
    EmirGonder kodu sonrasına aşağıdaki kodu eklerseniz txt dosyada sabit boşluklu iyi görünen bir log elde edilebilir.
    (csv yada excele değil çünkü excel açık kaldığından log yazmaz fakat notepadde açık kaldığında log atmaya devam edebilir.)

PHP Code:
    //İşlem Logu Yaz
    string LogSistem.Name.PadRight(20' ');
    Log+=DateTime.Now.ToString("dd.MM.yyyy HH:mm:ss").PadRight(20' ');
    Log+=Sistem.EmirSembol.PadRight(20' ');
    Log+=Sistem.EmirIslem.PadRight(20' ');
    Log+=Sistem.EmirMiktari.ToString().PadRight(20' ');
    Log+=Sistem.EmirFiyati.ToString().PadRight(20' ');
    using (FileStream fs = new FileStream( @"D:\Emirler.txt"FileMode.AppendFileAccess.Write))
    using (StreamWriter sw = new StreamWriter(fs)) { sw.WriteLine(Log); } 

5.  Alıntı Originally Posted by Hector Salamanca Yazıyı Oku
    kaybolmayanını şöyle yapabilirsiniz aslında.
    EmirGonder kodu sonrasına aşağıdaki kodu eklerseniz txt dosyada sabit boşluklu iyi görünen bir log elde edilebilir.
    (csv yada excele değil çünkü excel açık kaldığından log yazmaz fakat notepadde açık kaldığında log atmaya devam edebilir.)

PHP Code:
    //İşlem Logu Yaz
    string LogSistem.Name.PadRight(20' ');
    Log+=DateTime.Now.ToString("dd.MM.yyyy HH:mm:ss").PadRight(20' ');
    Log+=Sistem.EmirSembol.PadRight(20' ');
    Log+=Sistem.EmirIslem.PadRight(20' ');
    Log+=Sistem.EmirMiktari.ToString().PadRight(20' ');
    Log+=Sistem.EmirFiyati.ToString().PadRight(20' ');
    using (FileStream fs = new FileStream( @"D:\Emirler.txt"FileMode.AppendFileAccess.Write))
    using (StreamWriter sw = new StreamWriter(fs)) { sw.WriteLine(Log); } 
    teşekkürler...

6.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Hocam bize artısı eksisi yok tabiki hisse tarafını deneyebilirsin. Zaman kaybetmemen için tecrübelerimizi paylaştık.

Paylaşmaya da devam ederiz. Sor istediğini tabiki.

Bana göre hisse tarafında algoritmalar dolu diye sizinde illaki algorıtma kurmanız şart değil. abd nin %50 si algorıtmalardan olusuyor bizde daha bu sayı %5 dir belkide. Birde bizim algorıtmalarımızla diğer algorıtmalar arasında ucurum var onlar gunluk kademelık sevıyelere fılan oynuyorlar bizimki ise daha yavas orta vade 2 3 gunde bır al sat veren daha klasık tarzdakı algorıtmalar. Hisse piyasasında trade amaclı yatırım yaıyorsa evet işin zorlaştıgını soyleyebiliriz. Ancak temel bazlı orta vadeci takılıyorsa bence algorıtmasızda para kazanabılırsın. Kurdugumuz Algorıtmalar ne yapıyor kı sadece trende bakıp alıyor trende bakıp satıyor yani çok özel birşey yapmıyorlar o sebeple gözünüzde büyütmeyin kurdugumuz algoları.
    Uzun bir aradan sonra selamlar, hem Erhan Beye hem de diğer arkadaşlara... Epey bir iş yoğunluğundan sonra şu virüsten dolayı biraz da olsa sistemlerle uğraşacak vakit bulabildim. Hala yeni başlıyor sayılırım. :D Daha önce ufak ufak bişeyler yazmıştım ama onları çok anlamlı bulmadım. Fakat en azından sanalda denemelere başlamadan önce kafama çok temel bazı şeyler takılıyor onları sormak istiyorum.

1. Oluşturduğum sistemin verimli çalışıp çalışmama ihtimalini en güzel acaba nasıl anlayabilirim? Yani bir şekilde backtest / optimizasyon yapmam gerekiyor, ama bunun belli bir sistematiği var mı? Sistemi optimize etmem gerekiyor ki bunu en mantıklı nasıl yaparım?

2. Sistemi optimize ettim, ediyorum farzedelim. Ben o sistemin iyi olup olmadığını illa ki gerçekte deneyerek anlarım, fakat denemeye değer olup olmayacağını anlamanın bir yolu yok mudur ki? Örneğin gelecek vadedebilecek bir sistemde PF şu kadar olabilmeli, max dd şu kadar olmalı, karlı işlem yüzdesi şu kadar olabilmeli gibi tahminlerle alakalı siz de, tecrübeli diğer arkadaşlar da ne der acaba?

3. Bu soru belki çok genel olacak ama iyi dediğimiz bi sistemde -atıyorum aylık olsun- en fazla kaç işlem yapması mantıklı veya böyle bi yaklaşım gereksiz midir?

Bu arada Erhan bey en başta söylemiştiniz zaten sistem kurmak vadelilerle uğraşacaksan mantıklı diye. Bunları o çerçevede soruyorum.

Bunlar bu forum için çok klasik sorular olabilir, içime öyle geliyor. Forumu en baştan okumaya başladım bu yüzden. Ama aklıma takıldı, sormadan da duramayacam. Cevap verirseniz çok mutlu olurum

7. Emir listesinin silinmesi ile ilgili güncelleme yapıldı.
    Sezai bey ile irtibata geçebilirsiniz.

vahap beyaz, ahmet çakar ....

8.  Alıntı Originally Posted by mk4588 Yazıyı Oku
    Uzun bir aradan sonra selamlar, hem Erhan Beye hem de diğer arkadaşlara... Epey bir iş yoğunluğundan sonra şu virüsten dolayı biraz da olsa sistemlerle uğraşacak vakit bulabildim. Hala yeni başlıyor sayılırım. :D Daha önce ufak ufak bişeyler yazmıştım ama onları çok anlamlı bulmadım. Fakat en azından sanalda denemelere başlamadan önce kafama çok temel bazı şeyler takılıyor onları sormak istiyorum.

1. Oluşturduğum sistemin verimli çalışıp çalışmama ihtimalini en güzel acaba nasıl anlayabilirim? Yani bir şekilde backtest / optimizasyon yapmam gerekiyor, ama bunun belli bir sistematiği var mı? Sistemi optimize etmem gerekiyor ki bunu en mantıklı nasıl yaparım?

2. Sistemi optimize ettim, ediyorum farzedelim. Ben o sistemin iyi olup olmadığını illa ki gerçekte deneyerek anlarım, fakat denemeye değer olup olmayacağını anlamanın bir yolu yok mudur ki? Örneğin gelecek vadedebilecek bir sistemde PF şu kadar olabilmeli, max dd şu kadar olmalı, karlı işlem yüzdesi şu kadar olabilmeli gibi tahminlerle alakalı siz de, tecrübeli diğer arkadaşlar da ne der acaba?

3. Bu soru belki çok genel olacak ama iyi dediğimiz bi sistemde -atıyorum aylık olsun- en fazla kaç işlem yapması mantıklı veya böyle bi yaklaşım gereksiz midir?

Bu arada Erhan bey en başta söylemiştiniz zaten sistem kurmak vadelilerle uğraşacaksan mantıklı diye. Bunları o çerçevede soruyorum.

Bunlar bu forum için çok klasik sorular olabilir, içime öyle geliyor. Forumu en baştan okumaya başladım bu yüzden. Ama aklıma takıldı, sormadan da duramayacam. Cevap verirseniz çok mutlu olurum

giriş tavsiyesi; hiç bulaşmayın, zamanınıza yazık.
    eğer zamanım çok, paramda çok, canım da sıkılıyor birşeylerle meşgul olsam fena olmaz aslında diyorsanız, niye olmasın.

Niye olmasın diyenler için ilk tavsiyem poker gibi at yarışı gibi daha faydalı işlerle uğraşmak.
    ikinci tavsiyem ise; sürekli sinyalde olan robotlara daha basit sistemlerde başarılı olmadığınız sürece bulaşmayın. basit başlayın.nasıl basit?
    yapmanız gereken ilk robot türü çoğunlukla FLAT da duran robot türüdür. en emin olduğunuz koşulda pozisyon açan ve bu pozisyon için kar-alan yada zarar kesen bir robot yapın.
    bunda başarılı olamıyorsanız robotu bırakın pokere başlayın.

sizin sorduklarınız;

1-
    repaint nasıl yapılır, nasıl yapılmaz öğrenin. repaint maç bittikten sonra kupondaki tahmini tükenmez kalemle değiştirmek demektir.o lanet olası son bara bulaşmayın.forumu okuyun.
    brüt karın(komisyon ve kayma hariç) hayal kırıklığı olduğunu ve performans ekranının brüt kar gösterdiğini bir kağıda yazıp monütöre yapıştırın. her kahve yudumunda o kağıda bakıp derin derin düşünün.

2-
    para, para, para. ne kadar parayla başladığınızı, ne kadar sürede ve ne kadar "NET" TL elde ettiğinizi sisteminizde hesaplayın. tatmin ediyor mu? güzel demektir. hesaplayamıyorsanız giriş tavsiyesini dikkate alın robotu bırakın pokere başlayın.

3- işlem sayısının bir önemi yok aslında, eğer kayma-komisyon dahil kar hesabı yapıyorsanız.eğer kayma-komisyon dahil kar hesabı yapıyorsanız.eğer kayma-komisyon dahil kar hesabı yapıyorsanız.

Sayfa 310/350 İlkİlk ... 210260300308309310311312320 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •