Sayfa 342/454 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 2,729 - 2,736 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Alıntı Originally Posted by M3RT85 Yazıyı Oku
    Cevap yazdığınız için teşekkür ederim.

Verdiğim örneği illa ki devlet katkısına birşey olur anlamında yazmamıştım, sistemden önce çıkıp sonra tekrar girersem devletimiz bana bir sürpriz yapar mı var mı duyan diye sormak istemiştim. Hani "benim amcaoğlunun başına şu şu geldi" diyen var mı diye bakınıyordum
    Sayin M3RT85,

Benim yilalr once boyle bir tecrubem oldu. Sistemden ciktim. 1 yil icinde tekrar girdim yanlis hatirlamiyorsam. Devlet katkisini belirli bir sure hakedemedim. Kurali hatirlayamiyorum, arastirmak lazim. Ama bir sure sonra devlet katkisini almaya basladim.

Asagidaki maili aldim.:

Değerli Müşterimiz,

“Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. Sürdürülebilirlik Hisse Senedi Emeklilik Yatırım Fonu (APG)†nin unvanı, 21.02.2022 tarihi itibariyle “Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. Sürdürülebilirlik Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu (APG)†olarak güncellenecektir. Yeni düzenlemeye ait yatırım stratejisine link üzerinden erişebilirsiniz. Birikiminize ait detayları web sitemizdeki online islemlerden ya da mobil uygulamamizdan görüntüleyebilirsiniz. Bol birikimler dileriz.

Saygılarımızla,

link: https://allianz-emea-prd.adobecqms.n...18.01.2022.pdf

ozetle apg fonu doviz cinsi enstrumanlara da yatirim yapabilecek.

3. Hocam Allıanzın yenı ıkıncı fon sepetı fonu yzd fonunun strajesını bıraz ınceledımde hosuma gıttı befas cıdden cok guzel yenılıklere yol actı. https://www.kap.org.tr/tr/fon-bilgil...k-yatirim-fonu

4. Yapabilirsiniz..Ben de kısmetse 2023 Ekim'de 10 yıl ve 56 yaş koşullarını sağlamış olacağım fakat 2024 yılı devlet katkısını da almak için 2024 Şubat ayında ayrılmayı planlıyorum.
     Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Ben şunu merak ediyorum. 10 yıl doldu. %60 devlet katkısına hak kazanıldı. Ben diyelim ki 50 bin yatırdım. 1 ay sonra ben çıkıyorum dediğimde. 50 binin %30’u 15 bin onunda %60 9 bini alabiliyor muyum ? Yoksa üzerinden süre geçmesi gerekiyor mu ?

Mantıken olmaması gerekir ama yinede sorayım dedim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    Yapabilirsiniz..Ben de kısmetse 2023 Ekim'de 10 yıl ve 56 yaş koşullarını sağlamış olacağım fakat 2024 yılı devlet katkısını da almak için 2024 Şubat ayında ayrılmayı planlıyorum.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ne güzel, Allah keyifle harcamayı nasip etsin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Aslında henüz devlet bunun farkında değil ama mesela bir kişi 5 farklı Bes açsa 3 er ay ara ile, ilk hesabın 9. Yıl ve 10. Yıl full yatırsa ve yüzde 30ları alsa, sonra sırası ile diğer hesaplara da yapsa bunu baya karlı bir işlem olur.
    İlk 7-8 yıl hesapları en düşükten yatırır. Son 2 yılı fullden yapabilir.

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. " Devlet katkısını aldıgınız yıl içerisinde çıkıp yeniden girerseniz o yıl yeniden devlet katkısı alamazsınız doğal olarak. Zaten bir kez yararlanmışsınız" şeklinde düşünülmüştür.

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Değerli dostlar Agesa BES kullananlar AVR teknoloji endexi düşüşe geçti. Rusya durumu takip ve NTTR ABD endexi takip. Dönüşün nerden olacağını bilmediğimiz için herkes kendine göre bir seviye belirleyip oradan bu fonun alınması gerekiği düşüncesindeyim.. Yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 342/454 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •