Sayfa 392/594 İlkİlk ... 292342382390391392393394402442492 ... SonSon
Arama sonucu : 4750 madde; 3,129 - 3,136 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Pazartesi günü seanslar uzayacak.

Eski viop saatlerine göre robot çalıştırmak isteyen sistemlerine 9:30 - 18:15 de emir göndersin diye sınır koyarak çalıştırmaya devam ederse eskisi gibi oluyor degilmi.

Mesela sistem 21 de yön degiştirdi diyelim onun emrini ertesi günün 09:30 saatinde gönderecek degilmi
    Yada
    Sistem 21 de sat verdi, tekrar 22 de al verdi diyelim böyle durumda ertesi günde emir iletimi nasıl olacak.
    Halihazirdaki tek satir robot "9:30 - 18:15" aralginda emir gonderiyor. Ideal hazir fonksiyonda degisiklige gitmedigi surece; robot belirtilen saat araliginda her bar kapanisinda kendisini tanimladiginiz sistem & grafik girdilerinden uretilen en son "Sistem.Yon" e senkronize olacak sekilde piyasa fiyatindan emir gonderir ve pozisyon kontrol sekmesindeki anahtar bilgisini gunceller. Robot sanal modda devreye alinir ve bar kapanisi sonrasi gercek moda cekilirse anahtar guncellenmis kalir ancak emir gonderimi tetiklenmez.

Normal seansi sisteminiz/robotunuz "Sat" pozisyonun da tamamlanmis olsun. Aksam seansinda ise once "Al" sonra "Sat" uretilmis ve kapanisi "Al" ile yapmis olsun. Ertesi sabah robot ilk bar kapanisida pozisyonunuzu tek bir islem ile son yon "Al" a gecirir. Bu ornekte tum seanslari kapsayan grafik kullanildigi ve robotun "9:30 - 18:15" saat araliginda gercek modda calistigi farz edilmistir.

Tek satir kullanmiyorsaniz robot kodunuzdaki tanimli saat araligi ve emir gonderimine iliskin detaylari kontrol etmelisiniz. Aksam seansinda PYS fiyatindan emir iletimi olmayacak dolayisiyla isleme girmek isterseniz robot kodunda duzenleme yapmaniz gerekecektir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
    Gece seansında robot kullanmak istemiyorsanız:

ideal ROBOT a tıklayın

hafta sonu çalışmayı iptal edin yanında tick varsa
    ve
    çalışma saatlerini istediğiniz saatlere ayarlayın 09:30---18:14

grafikte sistem ne gösterirse göstersin işlem yapmaz

sistem gece görülen fiyatlardan dolayı ters yönde kalır ise sabah açılışta o tarafa işlemini yapar yönüne döner.
    Bear_Bull
    @BearBull26

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
    ideal açıklama yapmış

Bear_Bull
    @BearBull26

4.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    ideal açıklama yapmış

- VIP-X030 "09:30-18:15" araligini kapsar sekilde devam edecek olmasi bence uygun olmus.

- Idealgo modulu robotlarinin aksam seansinda simdilik kullanilamayacak olmasi bilgisinden ayni sekilde "Tek satir robot" un da aksam seansinda simdilik kullanilamayacagi sonucuna vardim. Eger oyleyse, robotum aksam seansinda da islem yapsin diyenler tek satir yerine en azindan sadece aksam seansinda LIMIT fiyat tipiyle emir iletimi yapabilen robot kodu duzenlemeleri gerekecek.

5. cuma akşam ilk gece seansında işlem yapmayı düşünüyor musunuz arkadaşlar ?
    Yoksa bir süre izlemek mi gerekir sizce ?

6.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    cuma akşam ilk gece seansında işlem yapmayı düşünüyor musunuz arkadaşlar ?
    %90 ımız izler tahmınen
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

7.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    cuma akşam ilk gece seansında işlem yapmayı düşünüyor musunuz arkadaşlar ?
    Ben isleme girmeyip bir sure izlemeyi planliyorum. Aksam seansina hazir olup olmadigimi gorme amacli icin 1 kont ile robot testler dusunuyorum.

8. ben işlem yapmayı düşünüyordum fakat ilk bir kaç gün robotla akşam emir göndermek mümkün olmayacakmış.
    Bu akşamki güncellemeyle akşam verilerini alabileceğiz fakat robotla işlem yapamayacağız. Önümüzdeki hafta yapılacak olan yeni güncellemeden sonra ancak robotla işlem yapabilecekmişiz.

Sayfa 392/594 İlkİlk ... 292342382390391392393394402442492 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •