Sayfa 609/1312 İlkİlk ... 1095095595996076086096106116196597091109 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,865 - 4,872 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Yakında başka çaresi kalmayan evsahipleride aynısını yapacak
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. Neden evleri sahibinden değil de emlakçıdan kiraya veriyorum?
    İşte bu yüzden.

Emlakçıma diyorum ki "üniversite öğrencisi veya mezunu kibar çocuklar bul bana. Çeliktepe veya gültepe halkından hiç kimseyi istemiyorum. Dışarıdan gelmiş olacak. İyi bir üniversite kazanmış olacak (abidin üniversitesi olmaz) ve en önemlisi, herhangi bir tartışmada bana silah çekmeyecek karakterde biri olacak"

Kendim kiraya vermeye kalksam hemen bizim çeliktepenin "hanz0"ları eve talip olur. Adama nasıl "sen kiracı profilime uymuyorsun, ben seni istemiyorum" diyeceksin?

İnsanlara hayır demek zordur. Bu yükü benim üzerimden alan emlakçım sağolsun, var olsun.
    Son düzenleme : djoz; 14-06-2022 saat: 08:54.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

3. "Kiracılar mağdur falan değil" dediğim zaman saçma sapan tepkiler geliyor.

Aha işte en basit örnek. Silah alacak parası var ama kiraya zam yapmak istemiyor.
    Gidin bakın arabası falan da vardır.

Hani hep diyorum ya 3+1 manzaralı dublekste oturan kiracım bile zam zamanı "geçinemiyorum" diye ağlıyor.
    1+1'e taşın Ian o zaman.

Alışmış kudurmuştan beterdir derler.
    Beleşe fena alıştılar. Normal rakamlara dönmemek için katil olmayı bile göze alıyorlar.
    Hükümetin de bu haksızlığı körüklemesi, kiracı sorununu en az mülteci sorunu kadar büyütecek.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    "Kiracılar mağdur falan değil" dediğim zaman saçma sapan tepkiler geliyor.

Aha işte en basit örnek. Silah alacak parası var ama kiraya zam yapmak istemiyor.

Hani hep diyorum ya 3+1 manzaralı dublekste oturan kiracım bile zam zamanı "geçinemiyorum" diye ağlıyor.
    1+1'e taşın Ian o zaman.

Beleşe fena alıştılar. Normal rakamlara dönmemek için katil olmayı bile göze alıyorlar.
    Hükümetin de bu haksızlığı körüklemesi, kiracı sorununu en az mülteci sorunu kadar büyütecek.
    beklenen olaylar maalesef yavaştan başladı.

umarım halkımız artık tüm mağduriyetlerini tek sebebinin enflasyonu düzgün açıklamayıp ülkeye mülteci dolduran hükümet olduğunu anlar.

benim ekonominin e sinden anlamayan 65 lik allah adamı babam bile artık asgari ücret artmasın faizler düşmesin diye söylenmeye başladı.

zira birkaç beyin hücren çalışıyorsa faizler her düştüğünde gelirin sabitken ev fiyatları ve kiraların katlandığını anlayabiliyorsun.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,658
    Aslında çözüm çok basit. Faizleri %70 yapmak. O zaman her şey gerçek değerine yakınsar. Şu aşamada bütün fiyatlar zahiridir. Senin evinin 5 milyon olması, usd/try'nin 17 olması mesela zahiridir. Yalan yanlış manipülasyonlarla o fiyat etiketini koyabiliyorsun. Ama kiracının maaşı gerçektir. Onu manipüle edemiyorlar. Sorun bu.

Hazine eurobond faizi olmuş %11. Dolarımı 9 yılda amorti ediyorum. Inanılmaz bir getiri. Şu ekonomi yönetimi normale döndüğünde gayrimenkuller, arabalar elde patlayacak.

6.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    "Kiracılar mağdur falan değil" dediğim zaman saçma sapan tepkiler geliyor.

1+1'e taşın Ian o zaman.

Kiralık 100.000 tl ye Yalı var,1000 tl ye Gebzede Müstakil ev var
    Yalıda oturayım ama 1000 tl vereyim zihniyeti hızla gelişiyor.

7. Kiracı ev sahibini öldürmüş, bu haberi herkes kendi zaviyesinden okuyarak ders alacağı yerde adeta sidik yarıştıranlar var. ALLAH akıl fikir versin. Hiç kimse zorda kalmasın, açlığı ve çaresizliği yaşamasın. Çaresiz kalan tüm canlılar son kozunu kullanır . Yani ya ölür ya öldürür. Bu tüm canlılarda böyledir.

Sn. ajfa ' nın dediği gibi ; şu anda kamufle edilmiş bir enflasyon ve manüpüle edilmiş bir piyasa var. Değeri şu kadar dediğiniz malınızın aslında değerinin şişirildiğinin farkında olan akıllı ev sahipleri de var. örnek ; benim Ankara daki ev sahibim. Adam kendisi de memur ve her şeyin farkında. Bu pazar site toplantısına gelmişti. Ortamda Kira artış meselesi açıldığında çoğu topraktan mal sahibi veya esnaf olanlar hükümete saydırırken benim ev sahibi bu kararın gerekçesini anlattı. herkesin iç barış için bu %25 meselesine bir yıl uyması durumunda hiç bir şey kaybetmeyeceğini ama uyulmazsa aile de bile huzur kalmayacağını felan. Adam en basit anlatımla '' şimdi benim kiracım ayda 1500 tl. veriyor. Ben bu parayla sakaryada okuttuğum oğlumun ev kirasını veriyorum. Ben kirayı 3000 yap dersem, sakaryadaki ev sahibide zam yapsa ne değişecek . Yine aynı. Hadi siz kirayla bakkal borcunu karşılıyor olun, bir yıl da bakkal ürünlerini azaltsan ölmezsin ama kiracı sana bu zammı yaptığında hep aç kalırsa vicdanın ne diyecek . Uzatmayın alın düzenli kiranızı oturun. '' dedi.

Yok efendim, kafası atarsa kiracıyı vururmuş veya ev sahibini öldürürmüş. Hırsla kalkan zararla oturur. Bakın djoz işi çözmüş. Düzgün işi , hayatı olan hiç kimse özgürlüğünü bırakıp hapse gitmek istemez. Dediğim gibi ancak çaresizler şiddete başvurur. Ayrıca , işinize gelince devletten sağlık, maaş artışı vb. talep ederken devletin koyduğu kurallara da seve seve uyulacaktır. Yoksa ormanda bile kurallar var.

8.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Kiracı ev sahibini öldürmüş, bu haberi herkes kendi zaviyesinden okuyarak ders alacağı yerde adeta sidik yarıştıranlar var. ALLAH akıl fikir versin. Hiç kimse zorda kalmasın, açlığı ve çaresizliği yaşamasın. Çaresiz kalan tüm canlılar son kozunu kullanır . Yani ya ölür ya öldürür. Bu tüm canlılarda böyledir.

Sn. ajfa ' nın dediği gibi ; şu anda kamufle edilmiş bir enflasyon ve manüpüle edilmiş bir piyasa var. Değeri şu kadar dediğiniz malınızın aslında değerinin şişirildiğinin farkında olan akıllı ev sahipleri de var. örnek ; benim Ankara daki ev sahibim. Adam kendisi de memur ve her şeyin farkında. Bu pazar site toplantısına gelmişti. Ortamda Kira artış meselesi açıldığında çoğu topraktan mal sahibi veya esnaf olanlar hükümete saydırırken benim ev sahibi bu kararın gerekçesini anlattı. herkesin iç barış için bu %25 meselesine bir yıl uyması durumunda hiç bir şey kaybetmeyeceğini ama uyulmazsa aile de bile huzur kalmayacağını felan. Adam en basit anlatımla '' şimdi benim kiracım ayda 1500 tl. veriyor. Ben bu parayla sakaryada okuttuğum oğlumun ev kirasını veriyorum. Ben kirayı 3000 yap dersem, sakaryadaki ev sahibide zam yapsa ne değişecek . Yine aynı. Hadi siz kirayla bakkal borcunu karşılıyor olun, bir yıl da bakkal ürünlerini azaltsan ölmezsin ama kiracı sana bu zammı yaptığında hep aç kalırsa vicdanın ne diyecek . Uzatmayın alın düzenli kiranızı oturun. '' dedi.

Yok efendim, kafası atarsa kiracıyı vururmuş veya ev sahibini öldürürmüş. Hırsla kalkan zararla oturur. Bakın djoz işi çözmüş. Düzgün işi , hayatı olan hiç kimse özgürlüğünü bırakıp hapse gitmek istemez. Dediğim gibi ancak çaresizler şiddete başvurur. Ayrıca , işinize gelince devletten sağlık, maaş artışı vb. talep ederken devletin koyduğu kurallara da seve seve uyulacaktır. Yoksa ormanda bile kurallar var.
    Sizin ev sahibinin hangi partiye oy verdiğini anlamak çok kolay. Stokculara falanda suç atıyordur. İthalaılar üretimi bitirdi falan. Ev sahibinden beklenen fedakarlığı bence memurlardan(ev sahibinizden) da bekleyelim. Enflasyon farkı zammını almasınlar.

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 609/1312 İlkİlk ... 1095095595996076086096106116196597091109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •