Sayfa 109/577 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209 ... SonSon
Arama sonucu : 4610 madde; 865 - 872 arası.

Konu: OSTIM - Ostim Endüstriyal

1. dötün dara düştü mü hissedarlarından para istiyorsun...düzlüğe çıktımı sırt çeviriyorsun..

2. hafta sonu ne bu yoğun yazılar..........demek haftaya şenlik var...

3.  Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    ostimin en büyük yatırımları
    2013 yılında biten ve mülkiyeti tamamı kendilerine ait olan
    **ostim finans merkezi
    satışları devam eden
    **ostim prestij
    inşaatına başlanacak olan

** teknopark
    http://www.ostimteknopark.com.tr/index.php
    Selam benim kafama takıldı sayın emektar siz bu şirketi iyi tanıyosunuz ? Şirket bedelli yaparken artıracağı bedelliden gelen paranın % 25 ni Ostim Teknopark projesinde kullanıcam diye açıklama yaptı, ne spk , ne yatırımcı sormadı ben Ostim in iştiraklerinde Ostim teknopark diye bir iştirakini göremedim, ostim teknoparktada kurucu ortaklarında ostim vakfı var , ostim yenilenebilir enerji kümelenme ve ostim teknoloji isimleri geçiyor bu ismi geçen kuruluşlar ostim endüstirelle hiç alakaları ve bağlantıları yok , teknoloji ve kümelenme grupları Ostim vakfına bağlı kuruluşlar .Şirket Ostim vakfına avans ve ya borç mu veriyor? Siz şirkete bu konu hakkında soru bilgi sordunuzmu ve ya geçmişte bu na iştirak edicem diye bir açıklma varmı ? Teşekkürler iyi hafta sonları.

4. ostimim şirket olarak karmaşık bir yapısı var...ta...kuruluşuna gitmek lazım...kooperatif olarak kurulmuş .sonra bu kooperatif vakfı kurmuş 1993 yılında.. ...sonra vakıf değişik tüzel kişilikler kurmuş ve iştirakleri haline gelmiş......OSTİM TEKNOPARK DA BUNLARDAN BİRİ....kurucu üyelere bile sorsanız içinden çıkamaz.
    ostimde ne kadar oluşum varsa hepsinin başında orhan aydını ve onun yandaşlarını görürsünüz....
    ostim vakfı bu kadar mal varlığı ve sanayici ortağı ile zamanında profosyönel kişiler tarafından yönetilseydi yerli uçağımızı arabamızı aklınıza gelen ne varsa hepsini üretirdi...
    bunlar kağıt üzerinde herşey kurmuş ortada elle tutulur bir şey yok..her yeni oluşumda şirketin içi boşaltılmış...üyelere nasıl narkoz verdilerse henüz uyanan kimse yok...dünyanın göz bebeği olacak ostim sanayi kendi üyelerini soymaktan başka bir işe yaramamış...
    biz vakfın ne delegesiyiz nede şirkette söz sahipliğimiz var..bu gün var yarın yokuz karımızı gördümü çıkarız....sorunu çözecek olan kendileri...

5. Arkadaşlar, yazıları okuyorumda bazı arkadaşlar ostimi adına bakarak bir şey sanıyor. Tam Adı "OSTİM ENDÜSTRİYEL YATIRIMLAR VE İŞLETME A.Ş." Bunu okuyan gören de sanırki bu şirket bir Endüstri (Sanai,) kuruluşu, yada Endüstri kuruluşlarına işletmeler kuran teslim eden firma sanır..Oysaki Endüstri ( sanayii ) ile hiç alakası yok. Sanayi endüstri diyince aklınıza ne gelir: Otomotiv, beyaz eşya, Havacılık, Gemi ve deniz araçları, ve bunlara ait parçaların tasarım ve üretim yerleri... Bunlar kocaman bir emlakçı. ve işyeri işletmecisi. Orhan Aydında bir "odabaşı". sanayici değiller, yalnızca "işadamı" Her sanayici ( Industrialist ) bir iş adamıdır ama her işadamı bir sanayici değildir.. Yani Bu adamlar daha firmaya isim verirken bile insanları aldatmayı amaçlamışlar. şimdi ne bekliyoruzki bunlardan...6 yılda bir işadamı kendi kağıdına sahip çıkmazmı, yatırımcısına biraz olsun para kazandırmazmı...Geçen yıl bu zaman gözünü kapa bir kağıt alan en az %50 kaçandı, ortalama da BIST100 ) %55 kazandı. Diyeceğim o ki Bu adamlardan bir sanayicide olmaz "işadamı" da olmaz. Bundan dolayıda ben fırsat bulduğumda kol yada elimi kesip çıkacağım.. İlk çıkışta bana göre 1.68- 1,70 gibi olacak orayı bekliyeceğim...daha iyi bir tavsiyesi olan arkadaş varsa yazarsa bende yararlanayım...

6. 3.200 dönüm yer..yapı kooperatifi gibi düşünün...tamamı kooperatif üyelerinin parası ile alınmış...üyeler işyerine kavuşuyor artan arsaları değerlendirmek üzere vakıf kuruluyor...kooperatif üyeleri vakfında delegesi oluyor...imtiyazlı hisselerin birkısmı bunlar...
    seçilen yönetim yıllar içinde altından girmiş üstünden çıkmış.... Merhum Cevat Dündar ın kemikleri sızlıyor...
    bende 1980 öncesi ankara da okuduğum yıllarda ostim inşaatlarında amele olarak çalışmıştım...

7.  Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    Sayın Emektar, yazıda iyi bir OSTİM güzellemesi yapılmış.. Dikkatimi çeken birkaç nokta " OSTİM’in değeri katlanarak artıyor. Kazanıyor, kazandırıyor. Dünya konjonktüründe OSTİM’in yeri var. Ben bir OSTİM sevdalısıyım. OSTİM’i seviyorum. OSTİM’deki her türlü faaliyet beni sevindiriyor. OSTİM sadece bir sanayi bölgesi değildir. Ağaç, dalı ile gürler. Ağaç, yaprak, meyve birbirini tamamlar. ...." Burada kazananlar kimlermiş acaba..
    Diğer bir konu, “OSTİM’in kuruluşunda iyi bir besmele var, ihlas var, hep böyle iyi niyetle gider. Kötü niyetli insan OSTİM’in içinde yaşamaz, yaşayamaz zaten..."
    Bu konularda tamamen yalan konuşmuş. Doğru olma durumu yalnızca Ostim yönetiminde yer alanlar için geçerli...Onları kazançları katlanark büyüyor. Elbette onlar Ostim sevdalısı olacaklar, Birbirlerine karşıda gayet uyumlu ve iyi niyetlidirler, yal yenirken hırlanır ama ısırılmaz....Diğer konular biz yatırımcılar için boş gevezelik...

Sayfa 109/577 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •