Sayfa 145/594 İlkİlk ... 4595135143144145146147155195245 ... SonSon
Arama sonucu : 4749 madde; 1,153 - 1,160 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by Kyno Yazıyı Oku
    Sayin Akça buradaki cogunluk madur yatirimci.....birkac patron saksakcisi olsada.... Kotu adam oyunlar basi bu
    sirketi yonetiyorum sananlardir.
    ....... mirasyediler...imtiyazli capsizlar.
    Ihracat ne alemde bilen varmi ? Kontratliymis..... son ceyrek kontrat
    calismadi herhalde....yine ayak oyunu
    yine yalan.....
    Sahaya inip tek lot mal almayan bu
    ....... yoneticiler kötü adamdir nokta
    Ytd.
    Saygilar.

LG-D802 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ne yapalım senin gibi Gedikten yapılan işlemlerden 3 5 te olsa nemalanmıyoruz ki?Derse çıkıp benim gibi birisi ayıp olur mu?

Evet Feyyaz Bey'e laf ettirmedim ettirmemde.Ama bunu kendine menfaat temin etmek için yapan şer.fsizdir.Durumlar hiçbir zaman sizin burada lanse ettiğiniz gibi olmadı olamaz.Feyyaz Bey çıktı elini taşın altına koydu.İzmir küçük yer biraz araştıran herşeye ulaşır.Yapmadığınız eleştiri kalmadı.Feyyaz bey tek patron mu bu şirkette.Ya arka planda kalanlar ne olacak.Hiç ortalıkta olmayanlar.Feyyaz Bey'e burada yaptıklarınız ayıp olmadı mı?

Ben herkesle hisse geri alımından bişey ummayın diye açık açık paylaştım.Hatta kimileri ile bunu özel olarak telefonda.İçsel bilgim olduğu için mi?Hayır.Tecrübem olduğu için.

Bu şirkete patronlar BSOKE deki bedelli yoluyla 45 mln dolara yakın para koydular.Şimdi burada herşeyi çok bilen size soruyorum.Hangi maaşla bu 45 mln doları kaç yılda geri alacaklar.Siz bu işleri bilmediğiniz gibi matematik falanda bilmiyorsunuz.Daha ötesi yok.Buralarda kaç kere genel piyasa için felaket tellallığı yaptınız.Kaç şu an endeks önünüzde yazan ekranda?

Bana ve Eksipnos35 dostumu kendimden ayırmam bize diyeyim en ufak ithamda bulunmayın yoksa karşılığını hiç hoş vermem.Bunun dışında ne haliniz varsa görün.
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 25-01-2019 saat: 11:56.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

2.  Alıntı Originally Posted by CARİ Yazıyı Oku
    öz sermayesi tekrar 1 milyar TL üzerine çıkar.
    ytd.
    saygılar,
    şunun şurası ne kaldı 15 şubat gibi görürüz. dediğiniz gibi olsaydı tahtanın anası ağlardı. ytd

3.  Alıntı Originally Posted by CARİ Yazıyı Oku
    öz sermaye 30/09/2018 tarihindeki kur etkisi ile(Euro=6,9505; usd=5,9902) dibi görmüştür. Kurlar tekrar daha yukarı çıkmaz, satışlar bıçak gibi kesilmezse sorun görmüyorum.
    Yıl sonu kesin olan bir şey var. 30/09/2018 tarihine göre öz sermaye de ciddi bir iyileşme oldu.(Euro=6,0280;usd=5,2609)
    yaklaşık kabaca torba 150 milyon Euro civarı yabancı para borcu vardı. Yanlış hatırlamıyorsam. Yatırımlar da bitti yeni borçlanma
    olmadığına göre öz sermaye de ciddi iyileşme olacağı net. Şirket satış yaptığı sürece problem yok. Öz sermaye de iyileşme hız
    kazanacaktır.(30/09/2018 b.söke 1,16; batıçim:2,88 )
    Söke de %4 küsür batı hissesi var bu batıçim hisse fiyatını aşağıya baskılayarak öz kaynak iyileşmesini gizleme çabalarıdır. ;batıçim %75 sökenin sahibi.

Biz gördüğümüze ve yaşananları yorumluyoruz. Bize ne gösteriliyorsa o kadar anlıyoruz. Arka tarafta olup biteni bilmemiz mümkün değil.
    Hayırlısı ile bekliyoruz.
    ytd.
    Saygılar,
    Sana tavsiyem bildiğin konulara yorum yap.Hala bekliyoruz 3 sene oldu SANKO ele geçirmişti şirketi.Sen arka tarafı da iyi bilirsinde işine gelmiyor bazı durumlar.Kurdan gelen artıyı hangi aşağı fiyat basması ile törpüleyeceklermiş.Matematiksel imkanı var mı?

% 4 7,2 mln lot hisse eder. Hisse 2 lira olsa ne 3 lira olsa ne sadece 7.5 mln tl fark eder özkaynakta.Bununla da hiçbir şey baskılanmaz.Mevcut yönetimin hiçbir şekilde bu yukarıda dediğini yapması işine gelmez.Bunun kimin işine geleceği ve neden geleceği gayet açık ama siz anlamak istemiyorsunuz.Örnek mi AGYO örnek mi BUCIM örnek mi GOLTS örnek mi ISGYO.

Bu işi ya Sanko yapıyor ya İ.T ya da ikisi birlikte.Başkada imkan yok.

Bir şeyi de net olarak yazayım.10 lirada hisse geri alım yapılmasına karşı çıktım.Ama şimdi bence şu fiyat seviyelerinden her ne olursa olsun gerekirse banka kredisi ile bile olsa hisse geri alımı yapılmalıydı-yapılmalı.Ayrıca bu fiyat seviyelerinden bu hisseleri normal bir yatırımcı alsa sıkıntı olmaz ama Sanko ya da İ.T nin el altından bu fiyatlardan toplayacağı her bir lot büyük sıkıntı mevcut yönetim için.
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 25-01-2019 saat: 11:40.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4.  Alıntı Originally Posted by tekin71 Yazıyı Oku
    Bu yönetim kimseye mama koklatmaz, YD ihtiyaç duyduğu miktar kadar artırdı. Yönetim buğünleri çok iyi gördü özsermayesinin ne kadar zayıflayacagını bildiği içinde o kadar değerledi arsalarını. KY nın hisseyi taşıması için her türlü algı yapıldı. En çok şu konuşuldu bu fabrika taşınırsa arsa ne olur ne eder merak etmeyin ne ederse etsin size bişey vermezler. İşinizi Allaha havale etmekten başka şansınız yok. Hisse fiyatına gelince artık buralar dipler gibi bilançonun gelmesi ile daha net bir gelecek göreceğiz yatırımcılar ağresifleşmeye başladı bu normal. Ki yoksa başka türlü kimseye sattıramıyorlar. Arkadaşlar Allah YARDIMCINIZ olsun. Ben her zaman yazacağım hiç bi zaman korkaklar gibi kaçmayacağım. Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kalın sağlıcakla
    Sanal ortamda korkaklık olmaz,asıl korkaklar burada haksız her türlü ithamı yaptıkları halde muhataplarının karşısına geçtiklerinde tek kelime edemeyenlerdir,biz burada yaptığımız her türlü eleştiriyi ve fazlasını muhataplarının yüzüne karşı hemde resmî olarak defalarca yaptık,merak eden bulur,açar okur...burası gerçekten Dallası geçti...Ceyar kim,kötü adamlar kimler bunlar muhtmelen filmin sonunda belli olur.

5. Bazıları halen ihracatda sıkıntı olduğunu hedeflerin tutmayacağını düşünüyor galiba,yeni fabrikanın devrede olduğu 3. Çeyrek bilanço ihracat 70 milyon tl/5,3=13,2 milyon dolar ihracat olmuş sadece 3. Çeyrekde,2018 kontratlı ihracat hedefi 40 milyon usd ulaşılmaz atmasyon bir hedef değil,tek risk son çeyrek sektörde iç talepte yaşanan ciddi daralma muhtemelen diğer ihracat şansı olan fabrikalarda bu potansiyeli değerlendirmek için ellerinden geleni yapmışlardır,bu durum bizim ihracatımızı yada bağlantı fiyatlarını etkilermi net olarak bilemem ancak son çeyrek Söke’nin çimento paketleme ve diğer konulardaki kapasiteninde tam anlamıyla zirvede olduğu düşünülürse hedeflerin tutmaması için hiç bir sebeb yok...borçluluk oranı 2 ve 3. çeyrek bilançolarda tepe noktalarını görerek kurlardaki düşüş ve ihracat gelirininde etkisiyle ciddi anlamda azalma sürecine girmiş olması gerekiyor,özsermayede ciddi bir artış görmemiz süpriz olmayacaktır.

6. Birileri kış aylarında 10 lira euro hayali kurup şirketi neredeyse batırırken ben kurdan bu saatten sonra medet ummayın yazmıştım,yine söylüyorum 2018 bir istisnaydı,2019 da bu şekilde kambiyo zararları olmaz,40 milyon dan fazla turist beklenen ülkede dövizin düşme şansı yükselme şansından fazladır,cari açık zaten makul seviyelere çekilmeye başladı...Ocak ayı neredeyse tüm bölgelerde tarihi yağış rekorları kırıldı,bu şirketin 3 tane Hes sahibi olduğunu da unutmayalım.

7. 78.750.000.- TL den 181.250.00 artırılarak 260.000.000.- TL ye.(12.10.2017 de)

22. Bilanço tarihinden sonraki olaylar
    Şirketimizin 260.000.000 TL çıkarılmış sermayesinin tamamı nakit karşılığı 140.000.000 TL artırılarak 400.000.000 TL'ye çıkarılmasına ilişkin işlemler tamamlanmış olup, çıkarılmış sermayenin 400.000.000 TL olduğunu gösteren esas sözleşmemizin Kayıtlı Sermaye başlıklı 6. maddesinin yeni şekli 08.10.2018 tarihinde İzmir Ticaret Sicil Müdürlüğü'nce tescil edilmiştir.

400-78,25=321,75 milyon TL artış yapıldı .bedelli sermaye artışı. %75 batıçim katıldı.241.31 MİLYON TL.
    320,75X %9 kusur İ.T katıldı. 29 MİLYON TL. 241+29=270 MİLYON TL. 51 milyon TL. kalan pay.
    45 milyon usd ortakların koyduğu parayı hesaplayamadım. %75 BATIÇİMİN katılımı kredi ile yapıldı. PATRON cepten koyduğu
    45 MİLYON USD diye bir rakam yok. ortada.

25 lot alım satımla elde edilecek hangi kar .eldeki hisse senetlerinin valörünü kurtarır?

sonuç olarak top yek ün burada kayıpta. arada bir çıkıp al sat yapanlar hariç. Bir de YD 'den öpenler.

YTD.
    Saygılar,

8.  Alıntı Originally Posted by EKSİPNOS35 Yazıyı Oku
    Birileri kış aylarında 10 lira euro hayali kurup şirketi neredeyse batırırken ben kurdan bu saatten sonra medet ummayın yazmıştım,yine söylüyorum 2018 bir istisnaydı,2019 da bu şekilde kambiyo zararları olmaz,40 milyon dan fazla turist beklenen ülkede dövizin düşme şansı yükselme şansından fazladır,cari açık zaten makul seviyelere çekilmeye başladı...Ocak ayı neredeyse tüm bölgelerde tarihi yağış rekorları kırıldı,bu şirketin 3 tane Hes sahibi olduğunu da unutmayalım.
    HES olayına aynen katılırım.artı son çeyrekte başlayan elektrik birim fiyatına yapılan zam da ENERJİ şirketini 2019 da artıya geçirecektir.
    Ama ülkenin yabancı para pozisyonu için durum hiçte kolay değil.Kolay yönetilir değil gibi duruyor.30-40 milyar usd 3 aylık dönem de gerekli.Yabancı para girişi tıkanmış durum da?Para elbet bulunacaktır ama maliyeti de önemli. İç piyasada ki inşaat işleri malum.Suriye işi çözülürse inşaat işi için iyi olur.
    Söke ihracat yaptığı sürece problem yok. Liman da malını yükler çifte kavrulmuş.
    Bu yazdıklarımı bir çok yorumcu dan duymuşunuzdur.
    Yatırım kararı sizi bağlar ,asla yatırı tavsiyesi içirmez.
    ytd.
    Saygılar,

Sayfa 145/594 İlkİlk ... 4595135143144145146147155195245 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •