Sayfa 433/505 İlkİlk ... 333383423431432433434435443483 ... SonSon
Arama sonucu : 4034 madde; 3,457 - 3,464 arası.

Konu: AKSA Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş.

Üretim kapasitesi 2019 yılı içerisinde 315.240 ton dan 352.177 tona çıkmıştı. Şimdi verimsiz makinaları hurdaya ayırarak kapasiteyi revize etmişlet. Daha önce dediğim gibi nötr bir haber...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Arkadaşlar sermaye arttırımı olacak mı

Alıntı Originally Posted by as1 Yazıyı Oku
    geçmişte dolar bazlı 3 defa 4.5 dolarlara kadar bir tepe oluşumu var, şu anki gösterge faizini dikkate aldığımızda 11.5 TL (2 usd) değeri karşımıza çıkıyor bu da net dönem karıyla ilgili bir değer. Kapasite kullanımı %100 lere çıktığında karlılıkta artacağından bu değer yıllar içerisinde tekrar 4.5 dolarlara kadar çıkacaktır.
    Sabah 14, 40a kadar çıkmışken akşama eksi kapamazsak iyidir...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Yatırımcı ilişkilerini arayan oldu mu?

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5. İnanın doğru düzgün bir yönetim olsa bu hisse çok daha iyi durumda olurdu kapasite ile ilgili haberi bile bu güne açıklamaları bile bence tesadüf olamaz sanki hissenin yükselmesini istemiyorlar

6. bedelsiz tarihi belli mi

7. Haber nötr ve ileriye dönük olumlu bir haber bile denebilir.
    Sermaye artışına gelince , şirket daha önce Sermaye Tavanını %100 arttırmak için genel kurul kararı almıştı, tavanın sınırları dahilinde de %75 sermaye artışı olacak, ilerleyen dönemlerde %25 daha arttırabilir, SPK dan gelen haberin neden yanlışlık olarak görüldüğünü tam anlayamadım.

Alıntı Originally Posted by tourkana Yazıyı Oku
    Haber nötr ve ileriye dönük olumlu bir haber bile denebilir.
    Sermaye artışına gelince , şirket daha önce Sermaye Tavanını %100 arttırmak için genel kurul kararı almıştı, tavanın sınırları dahilinde de %75 sermaye artışı olacak, ilerleyen dönemlerde %25 daha arttırabilir, SPK dan gelen haberin neden yanlışlık olarak görüldüğünü tam anlayamadım.
    Çünkü bugüne kadar böyle bir uygulama yapmamış. Şirket yönetimi gerekçeli kararı görünce ne yapacağına karar verir. Belki tekrar %100 için başvurur belki de %75 yapar geçer.

Sayfa 433/505 İlkİlk ... 333383423431432433434435443483 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •