Sayfa 474/476 İlkİlk ... 374424464472473474475476 SonSon
Arama sonucu : 3806 madde; 3,785 - 3,792 arası.

Konu: AKSA Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş.

kötü değil, ama bu ralliyi sindirecek kadar da iyi değil.. teknik olarak zirveye geldik, büyük bir çanak oluşuyor.

Beni çok yanılttı. Şahsen 90m civarı bekliyordum.

3.  Alıntı Originally Posted by temhay Yazıyı Oku
    Beni çok yanılttı. Şahsen 90m civarı bekliyordum.
    Herkese yanılttı,yani soru şu bu bilançodan sonra ne olacak..?

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Bende dahil herkesin beklentisi yüksekti ama şu kriz ortamında çok kötü bilanço değil zarar açıklayan şirketlerin 14-15 lira olduğunu düşünürsek çok yüksek yerlerde değiliz

Gerçi ereglidede yüzde 50 aşağı geldi millet ah vah etti hiç bir şey olmadı. Bu gün alanlar bunu bilmiyormuydu.

6. SONUÇ: BİLANÇO MUHTEŞEM, NET KAR BEKLENTİN ALTINDA...

Net Kar ı istedikleri rakama çekmişler... yani gizlemişler...ben onları anlıyorum..yani neden böyle yaptıklarını..

ağaca değil, ormana baktığımda süper bilanço..gizlenmiş kar bence yaklaşık 50-60 milyon arası o da benim hesabıma uymakta...

net kar rakamına değil...nakit akış tablosuna bakın...ve 3 çeyrek ile karşılaştırarak...nakit akışındaki muhteşem farkı görürsünüz...

yönetim borcu azaltmaya odaklanmış..yüksek kar açıklayarak, geleneksel oranda temettü vermek zorunda kalmamak için net karı gizleyerek karı önümüzdeki dönem-dönemlere aktarmışlar...

bence de çok iyi yapmışlar...

7. pazartesi okumuş çocuklar-yani aracı kurum analistleri, burun kıvıracak..kimisi negatif, kimi de amalı kerhenli açıklamalar yapacaklar...

bunlardan etkilenenler ve net kar rakımına bakarak değerlendirme yapanlar varsa satacak, almayı düşünenler de almayacak..

iyi mi edecekler, kötü mü 1-2 haftaya kadar anlayacağız..

bence trend devam edecek hem de hızlanarak ve ivmelenerek..

yazdıklarım al sat tavsiyesi kesinlikle içermez...spekin sağ solu belli olmaz..

8.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    SONUÇ: BİLANÇO MUHTEŞEM, NET KAR BEKLENTİN ALTINDA...

Net Kar ı istedikleri rakama çekmişler... yani gizlemişler...ben onları anlıyorum..yani neden böyle yaptıklarını..

ağaca değil, ormana baktığımda süper bilanço..gizlenmiş kar bence yaklaşık 50-60 milyon arası o da benim hesabıma uymakta...

net kar rakamına değil...nakit akış tablosuna bakın...ve 3 çeyrek ile karşılaştırarak...nakit akışındaki muhteşem farkı görürsünüz...

yönetim borcu azaltmaya odaklanmış..yüksek kar açıklayarak, geleneksel oranda temettü vermek zorunda kalmamak için net karı gizleyerek karı önümüzdeki dönem-dönemlere aktarmışlar...

bence de çok iyi yapmışlar...
    Sizinle aynı fikirdeyim Yönetim geçen yıl ilk üç çeyrekte kar göstermeyip son çeyrekte beklenti üzeri kar açıklamıştı, bu sene de tersini yaptı. Yani yine alicengiz oyunları. Bilançoyla istedikleri gibi oynuyorlar.amaçları yüksek temettü ödemesinden kaçınmak.Maalesef bu tür alicengiz oyunlarıyla yatırımcının güvenini sarsıyorlar.Sonra da hisse neden yükselmiyor diye şikayet ediyoruz. Sebebi bu Yönetimidir.

Sayfa 474/476 İlkİlk ... 374424464472473474475476 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •