Sayfa 493/535 İlkİlk ... 393443483491492493494495503 ... SonSon
Arama sonucu : 4279 madde; 3,937 - 3,944 arası.

Konu: AKSA Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by berat37 Yazıyı Oku
    Sayın tigi karbon elyaf kısmı dowaksa ilk defa son 3 aylık dönemde artı olmuş bu demek oluyorki dowaksa 2020 de kara geçecek ve haziran ayında 3500 ton kapasiteyi 5500 tona çıkartıyor bu yıllar icinde 14500 tona çıkacak dolayısıyla Aksa ya fayda sağlayacak 10 yıldır dowaksaya giden paralar yapılan yatırım meyvesini verecek inşallah
    Dowaksada basit bir şirket değil amerikalı enerji devi
    Vestaş dan 300 milyon dolar sipariş aldığını ve bunun 2021 de sonunu teslim edeceğini unutmayalım yatırım tavsiyesi değildir

Akrilik elyaf demek bir bina yaparken nasıl önce demir döşersiniz sonra çimento kum yapıp beton olursa

Kumasinda trikonunda halınında demiri akrilikdir

Akrilik olmadan ne kumaş ne triko nede halı olmuyor

Nasıl demirsiz inşaat olmazsa akriliksiz ürün olmuyor

Birde tüm satışlar dolarla

Ham madde alımları bir kısmı dolar bir kısmı tl

Borcunun yüzde doksanı döviz satışlarının tümü döviz olduğu için doğal olarak hedge ediyor
    Yatırım tavsiyesi değildir

Hedefimiz yıldızlar olsun tutamasak da yükseliriz inşallah

Ytdr

SM-J500F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sonuna kadar katiliyorum. ben de bu beklenti ile duzenli olarak alim yapiyorum. bir gun beklentilerimiz gerceklestiginde is isten gecmis olacak diye dusunuyorum.

demek istedigim konu, yuksek temettu verimi bu hissenin performansina tas koyuyor diye okuyorum bilancoyu. eger yanlisim var ise duzeltin lutfen. karsi argimanlar gormeye acigim.

5. Dostlar bu aksa ilkbahar aylarını geç aşıklar gibi sever
    Aksa yukarı alarmı yukarı ilk bahara kadar ve ilkbaharda akar.fakat bana ufak bir darbe vurmasına rağmen seviyorum aksayida yönetim daha aktif olsa .anladınız dostlar siz nokta ytd.

6. Mukayese etmek icin AYGAZ'a baktim.

Sermaye 300 Milyon lot, halka aciklik orani %23.66 yani dolasimda 71 Milyon lot var. 273 Milyon kar etmis,
    verdigi kar payi net 42 kurus.yedeklerde 338 Milyon TL. Gecmis yil karlarinda 1.5 MILYAR var.

Sadece otogaz istasyonu sayisi 17.000, toptan mal verdigi diger istasyonlar haric.
    Tup ve yedekleri fabrikasi var, bir kac limani var, gaz tasima amacli 3 gemisi var, TUPRS ta %10 hissesi var.

Daha bilmedigimiz kimbilir neler var, istasyonlarinda sattigi su bile kendi su markasi.

Koca yil bekle, verdigi 42 kurus.

Fiyati bugun 12.71 TL.

Burada AKSA'yi uzun uzun yazmayacagim, cogunluk biliyor.

Verdigi net 62.9 kurus.

Fiyati 7.63 TL.

------

Simdi bu hisse gider diyecegim, Hocam nereye kadar gider diyeceksiniz.

O nedenle demiyorum.

7. Ha bu arada, iki sirketin sermayeleri hemen hemen ayni, AYGAZ 300 Milyon, AKSA 323 Milyon.

AYGAZ 2019 yilinda 273 Milyon net kar, AKSA 277 Milyon net kar etmis.

Yukarda AYGAZ'in mal varliginin bir kismini yazdik, adamin dudagi ucuklar.

Bir de AKSA'ya bu gozle bakin istedim.

Nakit uretme gucu ve karini ortagiyla paylasma kulturu acisindan.

8. Bugun gunlerden Cumartesi.

Simdi, bizim Cemalettin Beyimiz kalkar, Beykoz'da bogaza karsi kahvesini icerken, sip diye aklina geliverir.

Bu Tinaz, neden bu AYGAZ'i bizim AKSA ile mukayese etmez diye dusunur dedim.

Cok da iyi dedim..

Sayfa 493/535 İlkİlk ... 393443483491492493494495503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •