Sayfa 100/960 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon
Arama sonucu : 7677 madde; 793 - 800 arası.

Konu: DGNMO - Doğanlar Mobilya

1. Yukarda yatasın pazarlma giderli karıslastırmalı olarak verilmiş. Yüzde 50 oranında artan satışlara paralel olarak kalemlerde artış olmuş. Yatas bunu bilancosunda gayet şeffaf bir şekilde paylaşmış.

Aynı bilgiler dogtas bilancosunda neden yok?!!!!!

2. 31.03.2017 usd 3.64
    31.12.2016 usd 3.58

Kurda oynama yok denilecek kadar az iken zararın gerekcesi nasıl kur farkı oluyor?

Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Daha oncde bahsetiğimiz gibi dogtas bilancosundaki tek olumlu durum düşük gelen pazarlama satış ve dağıtım giderleri. Bu masraflar altında '' ''Reklam giderleri, seyahat. giderleri, satış personeli maaşları, satış komisyonları, satış nakliye giderleri, kira giderleri yer almaktadır.

Daha cok satan dogtas nasıl daha ucuza nakliye etti?

Personel sayısnı artıran dogtas nasıl daha az maaş odedi.

Magaza sayısını artıran dogtas nasıl daha az kira odedi?

Cevabını bilen bir yatırmci var mı?

Ceza almıştınız diye hatırlıyorum, dönüşte kendi hisseniz olan Yataş’ta değil de Doğtaş’ta yazmaya başlamanız oldukça ilginç. Buradaki hiçbir Doğtaş yatırımcısı gidip de Yataş sayfasında Yataş’a giydirmiyor. Gönderilerinizde iyi niyet olmadığı çok aşikar.

Buradaki insanlar, Doğtaş’ın geleceğine inanıp ona göre yatırım yapıyorlar. Sanırım sizin canınızı sıkan konu da tam olarak bu: Doğtaş’ın iyi bilançolar açıklama potansiyeli.

Neyse, size yine de iyi kazançlar dilerim.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Cogito06 Yazıyı Oku
    Ceza almıştınız diye hatırlıyorum, dönüşte kendi hisseniz olan Yataş’ta değil de Doğtaş’ta yazmaya başlamanız oldukça ilginç. Buradaki hiçbir Doğtaş yatırımcısı gidip de Yataş sayfasında Yataş’a giydirmiyor. Gönderilerinizde iyi niyet olmadığı çok aşikar.

Buradaki insanlar, Doğtaş’ın geleceğine inanıp ona göre yatırım yapıyorlar. Sanırım sizin canınızı sıkan konu da tam olarak bu: Doğtaş’ın iyi bilançolar açıklama potansiyeli.

Neyse, size yine de iyi kazançlar dilerim.
    Ceza almıs olmamın ne alakası var?
    Burdakiler yatasa yatas sayfasında giydirmiyor ancak dogtas sayfasında bolca giydirdiler.

Gayet iyi niyetliyim. Eger sizde öyleyseniz tartışma cılaracak yazılar yazmak yerine rakamlarla konusun. Ben bilançolarda anlayamadığım seyleri acıkca yazdım. Siz anladıysanız acıklayında öğrenelim.

Nasıl oldu??

5. Doğtaş'ın dolar değil Euro borcu var öncelikle bilmiyorsunuz belli onu belirtelim. 31.03.2016 Euro kuru 3.209, 31.03.2017 Euro kuru 3.885 finansman giderinin fazla çıkmasının 2 nedeni var. Birincisi kur farkındaki artış. İkinci nedeni ise şirketin bu dönemde mağaza açtığı için çektiği kredilerdir.

6. Doğtaş ile yataşı kıyaslayınca bize kızıyorsunuz yataştaki ciro artışı gerçekten harika sürekli kar eden bir şirket. Televizyonlarda sürekli reklamları gösterilmekte ve bunun karşılığını da hissedeki artışla gösteriyor. Bizim hikayemiz zarar eden bir şirketi Türkiye'nin 1 numaralı şirketi yapmaya yönelik yani burada hikaye yeni başlıyor. Ben 2. ve 3. Çeyrekte Doğtaş'ın kar edeceğini bekliyorum. Belki bakarsınız faaliyet karıyla fark attığımız yataşı dönem karıyla da geçeriz😉

7.  Alıntı Originally Posted by sekiz Yazıyı Oku
    Doğtaş ile yataşı kıyaslayınca bize kızıyorsunuz yataştaki ciro artışı gerçekten harika sürekli kar eden bir şirket. Televizyonlarda sürekli reklamları gösterilmekte ve bunun karşılığını da hissedeki artışla gösteriyor. Bizim hikayemiz zarar eden bir şirketi Türkiye'nin 1 numaralı şirketi yapmaya yönelik yani burada hikaye yeni başlıyor. Ben 2. ve 3. Çeyrekte Doğtaş'ın kar edeceğini bekliyorum. Belki bakarsınız faaliyet karıyla fark attığımız yataşı dönem karıyla da geçeriz😉
    Bende de yataş var ama dogtasta takibinde.esas faaliyet karı dogtasin gerçekten güzel ancak satışlarda yataş fark atmış. Doğtaş satışlarda yataş gibi atış yapsaydı o zaman hisse çok güzel olurdu.insallah ikiside bu çeyrekte daha güzel bilanço açıklar herkes kazanir

Lenovo P1a41 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by sekiz Yazıyı Oku
    Doğtaş'ın dolar değil Euro borcu var öncelikle bilmiyorsunuz belli onu belirtelim. 31.03.2016 Euro kuru 3.209, 31.03.2017 Euro kuru 3.885 finansman giderinin fazla çıkmasının 2 nedeni var. Birincisi kur farkındaki artış. İkinci nedeni ise şirketin bu dönemde mağaza açtığı için çektiği kredilerdir.
    Degerli gorsleriniz ve bilgilendirmeleriniz için teşekkürler.

Ancak sizinde bilmediğiniz birşey var ki dogtastan daha hızlı büyüyen yatas bu işi böyle devasa borclar almadan başarıyor. Yani bu borc batagını artan magaza sayısına baglamak büyük hata....

Diğer bir husus ise 2 milyondan 21 milyona cıkan finansal gelirler... Bunun sebebi nedir?

Aydınlatırsanız sevinirim..

Sayfa 100/960 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •