Special Days Image
Sayfa 101/959 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon
Arama sonucu : 7669 madde; 801 - 808 arası.

Konu: DGNMO - Doğanlar Mobilya

Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Ceza almıs olmamın ne alakası var?
    Burdakiler yatasa yatas sayfasında giydirmiyor ancak dogtas sayfasında bolca giydirdiler.

Gayet iyi niyetliyim. Eger sizde öyleyseniz tartışma cılaracak yazılar yazmak yerine rakamlarla konusun. Ben bilançolarda anlayamadığım seyleri acıkca yazdım. Siz anladıysanız acıklayında öğrenelim.

Nasıl oldu??
    Bir kere bilançoyu detaylı incelemeden üstünkörü bakıp ona göre yorum yaptığınız çok belli.

Satışları %25 civarında artan bir şirket var. Faaliyet karını ciddi biçimde arttırmış, ki bir yataş yatırımcısı olarak sizin canınızı en çok sıkan konunun bu olması gayet anlaşılır.

Pazarlama giderlerindeki azalmanın, sizin dediğiniz konularla değil, şahsen reklam giderleri ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Maliye Bakanlığı bile bir ara vergi indirimi var beyaz eşyanızı ve mobilyalarınızı yenileyin reklamı yapıyordu. Doğtaş mantıklı bir biçimde önemli bir gider kalemi olan reklam harcamalarını bu dönemde azaltmış olabilir.

Haklı olduğunuz tek konu, Doğtaş'ın bu giderlerin detaylarını vermemiş olması. Belki tam bu yüzden bu detayları açıklamıyor. Rakipleri anlamasın diye..

Sn. Sekiz gibi, ben de 2 ve 3. çeyreklerde şirketin kar açıklamasını, hatta ciddi oranda yüksek kar açıklamasını bekliyorum. Burada anahtar öneme sahip konu finansman giderleri. Onu da daha önce yazmıştım, kısa vadeli borçlarının vadesini uzatmış Doğtaş. Karının ne kadar yüksek geleceği de satışlarını ne kadar arttıracağına bağlı.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Cogito06 Yazıyı Oku
    Bir kere bilançoyu detaylı incelemeden üstünkörü bakıp ona göre yorum yaptığınız çok belli.

Satışları %25 civarında artan bir şirket var. Faaliyet karını ciddi biçimde arttırmış, ki bir yataş yatırımcısı olarak sizin canınızı en çok sıkan konunun bu olması gayet anlaşılır.

Pazarlama giderlerindeki azalmanın, sizin dediğiniz konularla değil, şahsen reklam giderleri ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Maliye Bakanlığı bile bir ara vergi indirimi var beyaz eşyanızı ve mobilyalarınızı yenileyin reklamı yapıyordu. Doğtaş mantıklı bir biçimde önemli bir gider kalemi olan reklam harcamalarını bu dönemde azaltmış olabilir.

Haklı olduğunuz tek konu, Doğtaş'ın bu giderlerin detaylarını vermemiş olması. Belki tam bu yüzden bu detayları açıklamıyor. Rakipleri anlamasın diye..

Sn. Sekiz gibi, ben de 2 ve 3. çeyreklerde şirketin kar açıklamasını, hatta ciddi oranda yüksek kar açıklamasını bekliyorum. Burada anahtar öneme sahip konu finansman giderleri. Onu da daha önce yazmıştım, kısa vadeli borçlarının vadesini uzatmış Doğtaş. Karının ne kadar yüksek geleceği de satışlarını ne kadar arttıracağına bağlı.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazınız ziyadesiyle tutarsız.....

Once beni ayrıntılı incelememekle suçluyorsunuz. Sonra şirket ayrıntılı açıklama yapmamış diyorsunuz. Ayrıntılı açıklama yapmayan bilanco nasıl ayrıntılı incelenecek.

Ayrıca rakipleri anlamsın diye açıklamamışlar cok komik oldu. Rakiplerinden once ortaklarını ve yatırımcıların dusunmeli.

Kaldıki rakiplerinin anlayamadıklarını siz nasıl anlıyorsunuz? Bu konuda üstün yeteneklere mi sahipsiniz?

Ayrıca 21 milyonluk finansal gelirlerin sebebi nedir? Net zararın azalmasına onemli katkısı var çünkü
    😁

Valla ben de bilmiyorum finansman gelirleri nereden geliyor. Ama borçlarının vadesini uzatırken bir de finansman gelirleri artmaya devam ederse bu çeyrekte belki net finansman gelir elde eder

Bunun tek kötü yanı ise sizi burada daha çok görme ihtimalimiz

Size yataşta bol kazançlar. Doğtaş sayfasındaki tüm Yataşçılara da genel olarak diyorum ki, arkadaşlar korkmayın, gelin siz de biraz Doğtaş alın

Sent from my iPhone using hisse.net
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Cogito06 Yazıyı Oku
    Valla ben de bilmiyorum finansman gelirleri nereden geliyor. Ama borçlarının vadesini uzatırken bir de finansman gelirleri artmaya devam ederse bu çeyrekte belki net finansman gelir elde eder

Bunun tek kötü yanı ise sizi burada daha çok görme ihtimalimiz

Size yataşta bol kazançlar. Doğtaş sayfasındaki tüm Yataşçılara da genel olarak diyorum ki, arkadaşlar korkmayın, gelin siz de biraz Doğtaş alın

Sent from my iPhone using hisse.net
    Gayet iyi niyetli olarak rakamlarla bilançoda anlmadaığım yerleri soruyorum.

Nickler değişiyor ama verilen cevap hep aynı. Sataşmaya yönelik.. Aşağılayıcı ve hakaretvari cevaplar..

Bendr almak istediğim için soruyorum. Anlayalım ki yataırım husunda karar verelim. Ben anlayamadım.. Anlayan var mı?

Muhteşem düşen pazarlama giderleri ve muteşem artan fiansal gelir?

Diyeceksiniz ki sebebini ne yapacaksın.. Sen sonuca bak..

Peki sadece bu doneme ozgu olarak acıklanamayan sekilde değişen bu iki değer diğer ceyreklerde aynı şekilde olacak mı??

Yani ilk çeyrek bilancosu ile kar beklentisi oluşturan doğtas diğer ceyreklerde dusuk pazarlama gideri ve yuksek fiansman geliri açıklayamaz ise ne olur hiç düşündünüz mü?

5. Herkesin bol kazançlı bir hafta geçirmesi dileğiyle..
    Hissemiz 2.50'nin altına gelmeyerek buraları yeni dip noktası yapmıştır. Yakında 2.80 ve üzeri hareketler yapmasını bekliyorum. YTD

6.  Alıntı Originally Posted by sekiz Yazıyı Oku
    Herkesin bol kazançlı bir hafta geçirmesi dileğiyle..
    Hissemiz 2.50'nin altına gelmeyerek buraları yeni dip noktası yapmıştır. Yakında 2.80 ve üzeri hareketler yapmasını bekliyorum. YTD
    Sayın 8

Finasal gelirler ile ilgili görüşünüzü belirtir misiniz?

7. Finansal gelirlerinin nereden geldiğini merak ediyorsanız Doğtaş'ın yatırım ilişkilerine mesaj atabilirsiniz.

Sayfa 101/959 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •