Sayfa 334/960 İlkİlk ... 234284324332333334335336344384434834 ... SonSon
Arama sonucu : 7677 madde; 2,665 - 2,672 arası.

Konu: DGNMO - Doğanlar Mobilya

son andaki satış hayra alamet değildi zaten. 15 milyon civarı kar bekleniyordu. umarım zarardan kara geçen bir firmaya gerekli ödül verilir. biraz aklım karıştı. sabah şok olmayız umarım.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    siz siz olun sakın beni dinlemeyin. bildiğinizi yapın.

ytd
    siz siz olun sakın beni dinlemeyin. bildiğinizi yapın.

3. Yarı portföyü 4,74, 72 çıktım, hayırlısı olsun

4. geçen yıl 6 aylıkta esas faaliyet karı 7 civarı bu yıl 37 sürdürülebilir karlılık benim için önemli

5. *Kısaca yorumlamak gerekirse ilk değerlendirmelerim ;

Faaliyet karlılığı çok güzel. Hatta harika. Bu şu demek şirket satışlarını yaparken %15 kar marjı yakalıyor. Ve bunu her şirket başaramaz. Şirketin bu yöndeki performansını ilk çeyrek ve her zaman takdir ettik zaten.

Maalesef kurdan kaynaklı finans gideri karı yine mahvetmiş. Bu şirketin tek derdi Euro borcu ve bu borcun hedge edilememesi.

Öte yandan cironun 6 aylık performansı SN. Ersin Düzen'in 600 milyon luk ciro beklentisi ışığında olmamış. İkinci sıkıntıda bu.

Özetle bilanço kötü değil. Ancak özellikle ciro kaynaklı iyi de değil. Finansal giderler herkesin malumuydu zaten.

Yani orta şeker bir bilanço var.

Herkes için hayırlısı...

Elinde olan arkadaşların kazançlarının devamını temenni ediyorum..

Sevgiler...
    Forum eski kullanıcı adım:"ufukss"

6.  Alıntı Originally Posted by slm333 Yazıyı Oku
    geçen yıl 6 aylıkta esas faaliyet karı 7 civarı bu yıl 37 sürdürülebilir karlılık benim için önemli
    Aynen onemli olan faaliyet kari ve FAVOK. Euro kredinin kur farki gideri net kari cok asagi cekiyor. Bu kredi odendigi zaman faaliyet karinin buyuk kismi dipte net kar olarak duracak.

7. sn.KUZEYs 600 milyon yıllıktı sanırsam eğer doğru hatırlıyorsam o konuda da sıkıntı yok diyebilirim

8.  Alıntı Originally Posted by slm333 Yazıyı Oku
    sn.KUZEYs 600 milyon yıllıktı sanırsam eğer doğru hatırlıyorsam o konuda da sıkıntı yok diyebilirim
    Evet yıllıktı. Basit hesapla yıl/2 300 gelmemesini yazdım. Neticede yıl sonu bu rakam yakalabilir. Ve yakalanırsa çok daha farklı olacak zaten...
    Forum eski kullanıcı adım:"ufukss"

Sayfa 334/960 İlkİlk ... 234284324332333334335336344384434834 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •