Sayfa 852/959 İlkİlk ... 352752802842850851852853854862902952 ... SonSon
Arama sonucu : 7669 madde; 6,809 - 6,816 arası.

Konu: DGNMO - Doğanlar Mobilya

1. Doğtaş Kelebek Mobilya, 2Ç19’de 33 milyon TL FAVÖK açıkladı ve bu rakam geçen senenin aynı dönemine göre yüzde %840 büyüme gösterdi. FAVÖK marjı ise, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 1745 baz puan artarak %19.8 oldu.
    FAVÖK nedir:Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kârlılık anlamına gelen ve şirket değerlemeleri için tüm dünyada geçerli olan bir analizdir. ... Bu analizde faiz ve vergi öncesindeki kar oranı hesabı yapılarak işletmenin içinde bulunduğu finansal durumun net bir şekilde görülmesi amaçlanır.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2. Doğtaş Kelebek Mobilya'nın, 2Ç19 de net işletme sermayesi 162 milyon TL (2Ç18: 102 milyon TL ve 1Ç19: 139 milyon TL) olarak gerçekleşirken, net işletme sermayesinin satışlara oranı %26.1 (2Ç18: %16.4 ve 1Ç19: 23.0%) olarak kaydedildi.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3. şimdilik bu verileri paylaşmayı yeterli görüyorum.ben doğtaş kelebek mobilya'nın bu veriler ışığında hakettiği yerden çok uzaklarda olduğu kanısındayım.ama son söz piyasanın tabi ki.umarım hızla hakettiği yerlere gelir.

4. Dgklb'te pozisyon aldığınız yazdıklarınızdan anlaşılıyor, umarım kazanırsınız.

Ama şu soruma cevap verebilir misiniz;

4.00 liradan nominal fiyatlara 6-8 ayda düşen ve yatırımcısına sabır tavsiye etmekten başka bir desteği olmayan yönetim anlayışını nereye koyacaksınız peki!!

2 yıldır bu şirkete güvenip yatırım yapan insanların uğradığı zarar, hadi parayı boşverelim çektiği sıkıntıları nereye koyacaklar.

Bu süreçten birikimini faizde değerlendirmeyip borsaya yatıran ve bu şirketin sahiplerini adam zannedip birikiminin 4/3'ünü kaybeden biri olarak yazıyorum.

Bu saatten sonra isterse 10-20 TL olsun, zerre umrumda değil ve kıymeti yok benim için. Davut ve avanesine ahiret, hesap kitap, vs.vs. varsa şayet (artık bunlar yüzünden olup olmadığı hakkında da şüphelerim var) hakkımı hiçbir zaman helal etmiyorum ve etmeyeceğim..

It is the average of 5 people in the human environment..

5. Spek misin nesin. Paylaşımından sonra çöktüPara tekniği yapar.

Sayfa 852/959 İlkİlk ... 352752802842850851852853854862902952 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •