Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 34 madde; 9 - 16 arası.

Konu: 6 Yılda yaklaşık 14 kat kazanç sistemi

1. Dostum, performans testi yapmak için oluşturduğum excel de deneme yanılma yöntemi ile ve gözle ile pd/efk rasyosunu buldum. sağlıklı sonuçlar verdi. tabi daha detaylı incelemelerle net kar katmanında faydası olabilir.
    Ama net kar konusunu manuel bakmayı daha faydalı görüyorum, şöyleki; firma tek seferlik zarar yazmış olabilir, ceza yemiş olabilir, zarardan kara geçecek olabilir. Sadece net kara bakınca bu tarz detaylar gözden kaçıyor. Bana göre şirketin esas faaliyetinden kar elde etmesi sağlıklı.
    İdeal kullanmadım ama matriksde keşke faaliyet karını katabileceğim bir indikatör yapabilsem ama yok, yada çeyrek dönemlik kıyaslamaları yababilecek platform olsa.
    bende kendi excelimi yaptım. ancak son iki-üç dönem için güncel bir excel hep yapamıyorum, çünkü işbankasının geçmiş piyasa değeri veren sayfası artık yok. hemde ralli döneminde en çöp hisse bile rahatlıkla artma imkanı buldu.
    6 yılla sınırlı da olsa rasyoları deneyebilecek bir excel yaptım. işte bu excelde pd/efk nın iyi sonuç verdiğini gördüm.

Yapmış olduğum excel sadece rasyoları test etmek içindi. queenstocks da göremediğim çeyreksel artışlara göre hisse seçebildim. böylece kartını ivmeli arttıran hisselere yoğunlaşabiliyordum.

bu rasyoları kullanabileceğim ve hisse seçimi yapabileceğim farklı bir excelde var. verileri girdikten sonra sıralama yapıp ilk hisselerden alıma geçiyorum.

Hisse seçerken çeyreksel baz verilerine önem veriyorum. bu nedenle özsermaye karlılığını bile çeyreksel bazda da hesapladım. örneğin RYSAS kaydılılmış yıllık kar ile hesaplanınca eksi bir özsermaye karlılığı var, fakat sadece çeyreksel bazdaki kar dikkate alınırsa özsermaye karlılığı artıda, yani bu çeyrekteki gibi kar yapmaya devam ederse özsermaye karlılığı artacak.

Biraz uzun yazdım ve resim atamadım, çok müsait değilim. Excel dosyasını, yani queenstocks tarzı hesaplama yapan dosyayı paylaşacağım biraz düzenleme yaptıktan sonra.
    diper topic de de çok şey yazmışsınız fırsat bulunca okuyacağım.
    iyi geceler...

Alıntı Originally Posted by serkan1980 Yazıyı Oku
    Dostum, performans testi yapmak için oluşturduğum excel de deneme yanılma yöntemi ile ve gözle ile pd/efk rasyosunu buldum. sağlıklı sonuçlar verdi. tabi daha detaylı incelemelerle net kar katmanında faydası olabilir.
    Ama net kar konusunu manuel bakmayı daha faydalı görüyorum, şöyleki; firma tek seferlik zarar yazmış olabilir, ceza yemiş olabilir, zarardan kara geçecek olabilir. Sadece net kara bakınca bu tarz detaylar gözden kaçıyor. Bana göre şirketin esas faaliyetinden kar elde etmesi sağlıklı.
    İdeal kullanmadım ama matriksde keşke faaliyet karını katabileceğim bir indikatör yapabilsem ama yok, yada çeyrek dönemlik kıyaslamaları yababilecek platform olsa.
    bende kendi excelimi yaptım. ancak son iki-üç dönem için güncel bir excel hep yapamıyorum, çünkü işbankasının geçmiş piyasa değeri veren sayfası artık yok. hemde ralli döneminde en çöp hisse bile rahatlıkla artma imkanı buldu.
    6 yılla sınırlı da olsa rasyoları deneyebilecek bir excel yaptım. işte bu excelde pd/efk nın iyi sonuç verdiğini gördüm.

Yapmış olduğum excel sadece rasyoları test etmek içindi. queenstocks da göremediğim çeyreksel artışlara göre hisse seçebildim. böylece kartını ivmeli arttıran hisselere yoğunlaşabiliyordum.

bu rasyoları kullanabileceğim ve hisse seçimi yapabileceğim farklı bir excelde var. verileri girdikten sonra sıralama yapıp ilk hisselerden alıma geçiyorum.

Hisse seçerken çeyreksel baz verilerine önem veriyorum. bu nedenle özsermaye karlılığını bile çeyreksel bazda da hesapladım. örneğin RYSAS kaydılılmış yıllık kar ile hesaplanınca eksi bir özsermaye karlılığı var, fakat sadece çeyreksel bazdaki kar dikkate alınırsa özsermaye karlılığı artıda, yani bu çeyrekteki gibi kar yapmaya devam ederse özsermaye karlılığı artacak.

Biraz uzun yazdım ve resim atamadım, çok müsait değilim. Excel dosyasını, yani queenstocks tarzı hesaplama yapan dosyayı paylaşacağım biraz düzenleme yaptıktan sonra.
    diper topic de de çok şey yazmışsınız fırsat bulunca okuyacağım.
    iyi geceler...
    Bilgilendirme için teşekkürler.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    dostum bız bu kriteri aynı anda kendı kendımıze mı bulduk bılmıyorum.

ben senden birşey çalmadıgıma eminim.

acaba senmı bıryerlerde benım boyle bırsey dedıgımı duydun.

yoksa ıkmızıde bırbırımızedne habersızmı boyle bırsey uydurduk.

neyse onemı yok.

aslıdna bu dedıgın seyin farklı bır versıonunu ben düşündüm.

benimki şöyle efk+nk/pd :D 0,2 filan gibi bir oran cıkarmakta fakat ben bunuda excelde % sel gosterdım.

böylece senın dedıgın gıbı hısselerın ucuz kalmış olanlarını buluyor back testlerde tutarlı sonuclar oldugunuda gördüm.

hatta 1 haftadır begendıgım bılanco lıstelerını yapmak ıcın saatlerce bılancoları exccele ısledım.

senin yaptıgın excel nasıl bırsey ?

Merhaba Erhan kardeşim
    Halil Buhurun uzun vadeli yatırımcı 4-5-6 sayfalarından seni hatırlıyorum.
    Hatta bir ara temel analize göre hisse seçtiğin bir sayfa vardı çok takip edememiştim ama paylaştığın excell bana çok yararlı oldu.
    Her çeyrekte bilançosuna göre ucuz gördüğüm hisseleri alıp bir çeyrek taşıdım.
    Bilanço odaklı excell dosyasını kendime göre düzenledim ve kendimce kriterler belirlemiş ve 2016 şubatta twitter da paylaşmıştım.
    QueenStocks programını kullanarak şu kriterleri belirlemiştim;

[IMG][/IMG]

2 yıldır güzel kazanç sağladı, eğer sisteme tam uyabilseydim çok daha kazançlı olacaktı.

Konuyu açan serkan1980 arkadaşı da tebrik ederim, doğru yolda ilerliyor.

4.  Alıntı Originally Posted by zeynelgun Yazıyı Oku
    Merhaba Erhan kardeşim
    Hatta bir ara temel analize göre hisse seçtiğin bir sayfa vardı çok takip edememiştim ama paylaştığın excell bana çok yararlı oldu.
    Bilanço odaklı excell dosyasını kendime göre düzenledim ve kendimce kriterler belirlemiş ve 2016 şubatta twitter da paylaşmıştım.

[IMG][/IMG]

2 yıldır güzel kazanç sağladı, eğer sisteme tam uyabilseydim çok daha kazançlı olacaktı.

başarılarının devamını dılerım dogru yoldasınız... sizi hatırladım.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5.  Alıntı Originally Posted by zeynelgun Yazıyı Oku
    Merhaba Erhan kardeşim

[IMG][/IMG]

Bu sistemi ;

BİST TÜM de, 5 hisseli portföy oluşturarak ve sıralama kriteri olarak ÖZSERMAYE KARLILIĞI kullanarak 01.01.2005 ile 26.09.2017 tarihleri arasında test ettiğimizde şu sonuçlar elde ediliyor :

3 AYLIK periyotlarla yapılan yatırımın getirisi yaklaşık % 6.000 ;
    AYLIK periyotlarla yapılan yatırımın getirisi yaklaşık % 25.000.

6.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Bu sistemi ;

BİST TÜM de, 5 hisseli portföy oluşturarak ve sıralama kriteri olarak ÖZSERMAYE KARLILIĞI kullanarak 01.01.2005 ile 26.09.2017 tarihleri arasında test ettiğimizde şu sonuçlar elde ediliyor :

3 AYLIK periyotlarla yapılan yatırımın getirisi yaklaşık % 6.000 ;
    AYLIK periyotlarla yapılan yatırımın getirisi yaklaşık % 25.000.
    Bist sanayi hisselerinde aylık olarak hatta uygulamada bilanço gününde uygulayarak çok daha karlı olabilir. Ben aktif büyümeye göre sıralayıp 4 hisse seçiyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by zeynelgun Yazıyı Oku
    Bist sanayi hisselerinde aylık olarak hatta uygulamada bilanço gününde uygulayarak çok daha karlı olabilir. Ben aktif büyümeye göre sıralayıp 4 hisse seçiyorum.
    Queenstocksta BİST SINAİ de sıralamayı AKTİF BÜYÜME ye göre yaparsanız ve 4 hisselik portföy oluşturursanız 01.01.2005 ten günümüze getiri % 2648 çıkmaktadır.

8.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Queenstocksta BİST SINAİ de sıralamayı AKTİF BÜYÜME ye göre yaparsanız ve 4 hisselik portföy oluşturursanız 01.01.2005 ten günümüze getiri % 2648 çıkmaktadır.
    Sanki bir hata var; (aslında 2017 yi hiç hesaba katmamak lazım)
    [IMG][/IMG]

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •