Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
Arama sonucu : 34 madde; 17 - 24 arası.

Konu: 6 Yılda yaklaşık 14 kat kazanç sistemi

1. Sayın zeynelgun;

http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=9400 linkindeki topikte queenstocks programında kurduğum bir programı anlatmaya çalıştım. Konu ilerledikçe bazı arkadaşlar sanayi oranlarıyla kurulacak aylık portföylerin de iyi getiriler sağladığını belirttiler. Sizin paylaşımınızı görünce bir örnek olsun diye bazı hesaplamalar yaptım. Ama bazı şeyleri yanlış hesapladım herhalde.

Eğer zahmet olmazsa, ve sizin için bir sorun olmayacak ise, programda "PORTFÖY MODEL TEST ETME" sayfasında en solda "mavi i" butonunun üzerine mause'la geldiğinizde çıkanları yazabilir misiniz? böylece nerede hata yaptığımı bulabilirim.

saygılarımla..

2.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Sayın zeynelgun;

http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=9400 linkindeki topikte queenstocks programında kurduğum bir programı anlatmaya çalıştım. Konu ilerledikçe bazı arkadaşlar sanayi oranlarıyla kurulacak aylık portföylerin de iyi getiriler sağladığını belirttiler. Sizin paylaşımınızı görünce bir örnek olsun diye bazı hesaplamalar yaptım. Ama bazı şeyleri yanlış hesapladım herhalde.

Eğer zahmet olmazsa, ve sizin için bir sorun olmayacak ise, programda "PORTFÖY MODEL TEST ETME" sayfasında en solda "mavi i" butonunun üzerine mause'la geldiğinizde çıkanları yazabilir misiniz? böylece nerede hata yaptığımı bulabilirim.

saygılarımla..
    Kusura bakmayın hata benden kaynaklıymış. Bist Tüm olarak sonuçlar bunlar.

3.  Alıntı Originally Posted by zeynelgun Yazıyı Oku
    Kusura bakmayın hata benden kaynaklıymış. Bist Tüm olarak sonuçlar bunlar.
    Bir de , testlerinizi yaparken "yayınlanma dönemine göre" seçiyor olabilir misiniz?

4.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Bir de , testlerinizi yaparken "yayınlanma dönemine göre" seçiyor olabilir misiniz?
    Evet yayınlanma dönemine göre seçiyorum, pratikte ise özellikle bilanço dönemlerinde sistemi her gün çalıştırıp eklenen çıkan hisse var mı kontrol etmek lazım.

5.  Alıntı Originally Posted by zeynelgun Yazıyı Oku
    Sanki bir hata var; (aslında 2017 yi hiç hesaba katmamak lazım)
    [IMG][/IMG]
    Sayın zeynelgun;

grafikte verdiğiniz % getirilere ulaşmak için "BİLANÇO KULLANIMI" sekmesinde " HESAP DÖNEMİNE GÖRE" seçmek gerekiyor. En azından ben "YAYINLANMA DÖNEMİNE GÖRE" seçerek verdiğiniz oranlara yaklaşamadım bile...

6.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    dostum bız bu kriteri aynı anda kendı kendımıze mı bulduk bılmıyorum.

ben senden birşey çalmadıgıma eminim.

acaba senmı bıryerlerde benım boyle bırsey dedıgımı duydun.

yoksa ıkmızıde bırbırımızedne habersızmı boyle bırsey uydurduk.

neyse onemı yok.

aslıdna bu dedıgın seyin farklı bır versıonunu ben düşündüm.

benimki şöyle efk+nk/pd :D 0,2 filan gibi bir oran cıkarmakta fakat ben bunuda excelde % sel gosterdım.

böylece senın dedıgın gıbı hısselerın ucuz kalmış olanlarını buluyor back testlerde tutarlı sonuclar oldugunuda gördüm.

hatta 1 haftadır begendıgım bılanco lıstelerını yapmak ıcın saatlerce bılancoları exccele ısledım.

senin yaptıgın excel nasıl bırsey ?

benimki şöyle

ayrıca algoritma sistem yazabıldıgım için ideal terminaliyle nk/pd(net kar / piyasa degeri) yi indikator de yaptım.

İyi günler erhan bey investinde bazı rasyoları excele aktarabilir ama bu sizin excel lazım nasıl temin edebilirim

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. @erhanacikgoz1 bey zaten twitter dan takip ediyor muşum sizi 😀😀😀😀

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku

çok güzel çalışmalar bunlar, erhan ve serkan beyleri tebrik ederim.
    başlık da yeni açılmış sayılır, epey çok bilgi paylaşımı yapabileceğimiz bir başlık olur umarım.
    2017-3 verileri yakında gelmeye başlayacak. bilanço okumaya ve kod yazmaya hakim olmayan ky ler için yaptığınız analiz çalışmaları bu sayfadan paylaşabilirseniz çok iyi olur. liste içinde yüksek artış beklenen bir iki hisseye baktım, artışa geçmişler doğal olarak ama endeksin 110 binden 102 bine çekilince potansiyeli olan bu şirketler de epey geri gelmiş, stoplu çalışmak lazım gördüğüm kadarıyla.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler eğitim amaçlı kendi kişisel görüşlerime dayanmaktadır. katılmadığınız görüşüm olursa yapıcı bir dille gelen her tür eleştiri beni sevindirir. herkese bol kazançlar.

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •