Sayfa 13/338 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon
Arama sonucu : 2699 madde; 97 - 104 arası.

Konu: DGATE - Datagate Bilgisayar

3. .................

Alıntı Originally Posted by tatarramazan. Yazıyı Oku
    .................
    Ramazan hoşgeldin biraz geç oldu ama , 7,2 ye kadar beraberiz İnşallah. Yatırım tavsiyesi degildir.

PakBaris Guest
    Spek yaklasik 1 senedir baskilama yapiyordu. Hisse sahibi "Bu kadar yeter" demis olmali ki, spek tekrardan (1-2 sene önceki gibi) yavas yavas hisseyi yükseltme moduna girdi. Hissede eski olanlar bilirler. Bu hisse pek tavan yapmazdi. Ama hergün %1 veya %2 yavas yavas yükselirdi, 2015-2016 takip edenler bilirler.

Yukselis moduna sokulma sebebini bilemiyorum, ancak muhtemel senaryolar:

1) 2017 ilk çeyrek kar durumu iyi olabilir.

2) Dolarin TL karsisinda nispeten stabilize olmasi sonucunda, tüketicilerin aylardir erteledikleri "cep telefonu, bilgisayar vs" alimlarini hayata geçirmeleri olabilir.

3) Son günlerde dolar (her ne kadar dizginlenmis olsa da) geçen seneki degerinin %40 üzerinde. (2.70 >> 3.70) Sirketin hisse degeri ise, ayni süre zarfinda 7.xx'lerden 4.xx'lere düstü. Yani hisse çok ucuzlamisti, dolar bazinda.

4) Hissenin esas sahibi yabancilar "bu fiyatin altinda artik mal yok" demis olabilirler. (Citibank Yabanci, Emeklilik Fonlarini kastediyorum.) (Haa, biyikli yabanci onlar derseniz, olabilir, bilemiyorum)

5) Sayin Bilecik'in Tusiad baskani secilmesi, zayıf da olsa yükselisin sebeplerinden biridir, ihtimal dahilindedir. Tusiad baskani oldu diye, sirketleri neden etkilensin ki diyenler olabilir, o idealistler ile tartismak istemiyorum, o yüzden yorum da yazmiyorum. Ama sizler olasiliklari asagi yukari zaten tahmin edersiniz.

Sadece beyin cimnastigi yaptim.
    Bir de nacizane not düsmek istedim Dgate sayfasina, ileride bakariz öngörülerimde hakli mi çikacagim, haksiz mi diye.

Asla YTD.

6. Derim ve dgate yılda 1 kiprasip milleti topluyor sonra 1 sene bekle....kurtuldum sonunda. ytd

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

PakBaris Guest
    Hissenin fiyati 5.20tl (tarih 10-Nisan-2017).
    Bu sene içinde 10tl olmasini bekliyorum, kisisel görüsümdür. (sadece tarihe/foruma not düseyim dedim.)

Sayfa 13/338 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •