Sayfa 135/338 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235 ... SonSon
Arama sonucu : 2699 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: DGATE - Datagate Bilgisayar

2. günün yorumunu bekliyoruz ..önümüzdeki hafta ufukda hangi kademeler olabilir sn keko

3. birazdan bir kapanış yorumu yaparım arkadaşlar..bu arada dökülenler oldu mu acaba ?? bir ara 6,00 aşağı kırılırken 5,82 yi bile gösterdiler....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. vay zalım vay 15 den 4 lere düş. sonra fişekle...yine 15 lere mi

5. evet arkadaşlar bir kapanış yorumu yapalım....:

öncelikle endeks sabah vakitlerinde %0,80 civarı artıdaydı..bu gün cuma günü olması nedeniyle bu hafta boyunca güzel primler yapan hisseler hafta sonu riskini almamak adına (çünkü genelde piyasalar etkilenmesin diye ne kadar kötü haber varsa hafta sonları açıklanıyor ) kar realizasyonları oldu...özelikle kozalaklar ,kardemir d, sasa...v.b baba hisselerin önemli bir kısmı satışlar yediler..bu yüzden de gün sonundaki endeksin artılılığı ancak %0,30 seviyesinde olabildi...

işte datagate bu ortamda öğleden sonraya kadar bile 6,00-6,08 aralığını güçlendirme çalışması yaparken endeksin gevşemesi ile bir çok ky panik ile satış yaptılar bu satışlar ile bir ara 5,82 ler bile görüldü...daha sonra güzel toparladı..gün içinde logodan bir yorum yapmıştım logo dahi %15 artılılıktan %10 artılılığa indi...işte böyle bir ortamda dahi datagate sağlam durmasını bildi..

bu gün ağırlıklı ortalama 5,92 oldu kapanışımız ise 6,15 oldu...görüldüğü üzere alış iştahı ve çıkış isteği maxsimumdu...bu hissede sık sık agresiflik genlerinde olacak diyorduk tam da tarif ettiğimiz gibi davranıyor...işlem hacmi göstergesine baktığımızda ise gün sonunda 25 milyon yaptığını görüyoruz...oysa önceki gün 5,29 tavan seviyesini gördüğü günde ve gün sonununda ancak %10 prim yaptığı günde dahi işlem hacmi 35 milyon tl idi...dün %5 prim yaparken dahi işlem hacmi 11 milyon tl idi..düne göre bir karşılaştırma yapmak istesek en az 3 katı olan 33 milyon tl lik bir işlem hacmi yapmamız gerekiyordu...

artık gittikçe daha az işlem hacmi yapmamızın nedeni artık birilerinin hisseleri topluyor olması ve dolayısı ile tedavüldeki hisseleri çekiyor olmasıdır....dikkat ederseniz satış kademelerinde 1 000 -3 000 lotlar vardı....en kalın satış kademesi arkadaşların gösterdiği kadarıyla 8 000 lot kadardı...

kısacası hisse agresif çıkarken birileri tarafından toplanıyor bazı yatırımcılar da orta ve uzun bir kenara attıkları anlaşılıyor...hisse bu şekilde çıkmaya devam ederse bir hafta sonra artık kademelerde 2 000 ,3 000 lotlar dahi bulabilmek zorlaşacaktır...olası bu süreçte bir çok ky dökülecektir...benim de dahil bir çok ky arkadaşın yükseklik korkusu var ,karın üzerinde çok da uzun süre duramıyoruz...zaten geçmişinde de agresif çıkışların başlangıç noktası 5,90 imiş...oradan itibaren bir kaç aydı 18 tl civarlarını görmüştür...tabi 5,90 fiyat seviyesinden önce belki de bir yıl boyunca güzel bir toplama dönemi yaşadıktan sonra o agresif çıkışını yapmıştır...

şu zamanlarda ise hisse 4,25 i gördükten sonra yavaş yavaş çıkmaya başlamıştır...yani tahta yapıcı 5,90 değil de 4,25 ten itibaren agresif toplama imkanı bulmuştur...bu hissenin bilanço dışında bir beklentisi var mı bilmiyoruz ama her ne beklenti ise geçen yıl çok güzel hisse çıkmıştır...bu yıl daha yeni yeni çıkıyor...

birazdan dirençleri ve çıkabileceği yerleri göstermek amacı ile bir de grafik üzerinden bir çalışma yapacağım...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. bu günkü kapanış zaten çok şey söylemeyi gerektirmiyor....çıkış iştahı ve duruşu çok güzeldi...tahminlerime göre yarın tekrardan çıkışına devam edecek...bu süreçte kim kalır kim dökülür bilemiyoruz...ama bir çok ky nın zararı diz boyu iken böyle yüksek çıkış potansiyeli olan bir hissede bulunabilmek gerçekten de hem şanstır hem de büyük bir nimettir...umarım yaralarımıza merhem olur datagate...

birazdan bir de grafik üzerinde göstermeye çalışayım..
    Son düzenleme : keko; 29-06-2018 saat: 19:03.

7. ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bu günkü kapanış zaten çok şey söylemeyi gerektirmiyor....çıkış iştahı ve duruşu çok güzeldi...tahminlerime göre yarın tekrardan çıkışına devam edecek...bu süreçte kim kalır kim dökülür bilemiyoruz...ama bir çok ky nın zararı diz boyu iken böyle yüksek çıkış potansiyeli olan bir hissede bulunabilmek gerçekten de hem şanstır hem de büyük bir nimettir...umarım yaralarımıza merhem olur datagate...

birazdan bir de grafik üzerinde göstermeye çalışayım..
    Roket maşaAllah roket,,,,nazar deymesin.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Sayfa 135/338 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •