Sayfa 163/338 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263 ... SonSon
Arama sonucu : 2699 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: DGATE - Datagate Bilgisayar

1. geçen gün yaptığım yorumlarımdan birinde şu cumleyi kurmuştum...

ama bu hafta boyunca olumlu duran endeksin cuma günleri hafif ekside olması bana göre sorun değildir...hatta bana göre haftaya da çıkış yapacağını işaret ediyor...en azında 101 binleri görmemiz lazım...datagate için de bu süreci atlatıp tepki vermek için bir kaç günlük olumlu endekse ihtiyacı var...

endeks olumlu açıldı kişisel tahminim 101 bin ler görülecek...datagatenin tepki vermesi için bir kaç günlük olumlu endekse ihtiyacını olduğunu söylemiştik...bakalım nasipte neler var..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. halkbank 15 tl lerden 7 tl lere düştü üstelik de hala fk sı 2-3 civarlarında vede kelepir fiyatlarında işlem görünüyor..neden bu kadar düştü ?? bunu bankayı arayıp sorduğunuzda size herhangi bir gerekçesi yoktur diyecekler...çünkü herhangi bir kap haberine dayanarak düşmüş değil...ama nedir zarrap davası nedeniyle ceza gelme ihtimali vardır...işte bu risten dolayı düşmüştür...

geçmişte de datagatenin çıkışında herhangi bir somut kap haberi gerekçesi yoktur ama nedir büyüyen bir şirket vede başka bölgenin disbütörlüğünü de alma ihtimali var...bu ihtimal gerçeğe dönüşüp kap haberi olarak ortaya çıktığında zaten beklenti satın alınmış olduğundan bu haber satış fırsatı olarak kullanılacaktır..borsanın temelinde beklentiler var...beklentiler alınır gerçekler satılır...

datagatenin özeti budur...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. okumuş adamlar aylar önce bir değerleme raporu yayınlayıp datagatenin ederinin 14,97 tl olduğunu eğer başka bir bölgenin de disbötürlüğünü alırsa ?? değerinin 29 ,67 tl olacağını söylemişler..şirket bu raporu doğrular şekilde geçmişte 18 tl yi görmüştür..olay budur dostlar..artık isteyen böyle değildir der ve gider 500 hisseden beğendiği ile ilgilenir...isteyen de buna inanır ve tüm hisselerden gelir bunun ile ilgilenir...karar sizlerindir....

4. beyler datagatenin değeri 6 tl dir diyorsanız hisse şu anda 6,58 tl dedir...o vakit sizin mantığınıza göre endeks hala 99 binde iken ederine ulaşıp geçmiştir de...o yüzden bence sizin bu hisse ile ilgilenmenize gerek yoktur..topik sayfasını da gereksiz tartışmalar ile bence kirletmeyelim...

5.  Alıntı Originally Posted by kitapci0 Yazıyı Oku
    Hatırladığım kadarıyla hisse geri alım kararı 6 liranın altına düştüğü zaman alındı, bunu da patron 6 liranın altında benim hissem ucuzdur mesajı olarak yorumlayabilirsiniz
    doğrudur bende öyle algılıyorum zaten...hisse aşırı düşünce ve belki de kelepir fiyatına düşünce şirket alım kararı aldı...eğer 6 tl ler ederi olsaydı şirket ederinde olan bir hisseyi alma gereği duymazdı...

6.  Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    Uyarmistim giderken sessiz olunmazsa ky atlar ve sonuç hüsran olur
    sıkıntı yok dostum hisseler çıkar da iner de ...düzeltme ve dinlenmeler normaldir...

7. indeks kardeşimiz daha agresif...kendisi %6 ya yakın primli iken biz %4,5 civarı primliyiz...cuma günü yaptığımız yorumda indeksin düzeltme süreci konusunda aslında daha güçlü durduğunu ama datagate abisinin indeks üzerinde baskı yaptığını söylemiştik...gönlüm iki kardeşin el ele yukarı çıkmalarıdır..ikisini de severim...

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    beyler datagatenin değeri 6 tl dir diyorsanız hisse şu anda 6,58 tl dedir...o vakit sizin mantığınıza göre endeks hala 99 binde iken ederine ulaşıp geçmiştir de...o yüzden bence sizin bu hisse ile ilgilenmenize gerek yoktur..topik sayfasını da gereksiz tartışmalar ile bence kirletmeyelim...
    Tartışmalara konacak son nokta.Ağzınıza sağlık.

Sayfa 163/338 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •