Sayfa 183/338 İlkİlk ... 83133173181182183184185193233283 ... SonSon
Arama sonucu : 2701 madde; 1,457 - 1,464 arası.

Konu: DGATE - Datagate Bilgisayar

1. geçen gün en son 6,22 yi gördükten sonra hisse yavaş yavaş satış yiye yiye ve düşük hacimler ile 5,55 e kadar inmişti...işte bu gün düşük hacimler ile düşüşlerin sert tepkisini görüyoruz...yeter ki endeksteki sıkıntı bitsin...düşük hacimler ile inen ve daha önce sağlam beklentiler ile çıkmış olan her hissenin olası alış tepkisi her zaman sert olacaktır...

bu bağlamda datagatenin tepkisinin ilk etapta 6,22 lere kadar varması beklenebilir...tabi endeks tozutmadığı sürece...??? orayı gördükten sonra bu çıkışı hazm etme çalışmasından sonra endeks tekrardan izin verirse 6,50 direnci daha sonra da 6,78-7,00 dirençleri hedeflenebilir...daha sonra da en son zirvesi olan 7,15 hedefler arasına girer...buranın geçilmesi ile de çıkış ivmelenir...olası o ivme ile de 8,50-9,20 aralıkları hedefe girer...

tabi bu süreçte endeksin de hafif eksi yada yatay yada artılı olması şartlarımız var..bu şekli ile bilançoları karşılar...iyi bir bilanço gelirse güzel güçlenir...

bakalım bundan sonraki süreçte nasıl davranabilir ?? endeks destek vermeye devam edecek mi ?? datagate iyi bir bilanço getirebilecek mi ???
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bu gün endeks gibi yatay takıldık..ağırlıklı ortalamamız 5,50 idi bizim kapanışımız 5,51 oldu...düzeltmeye girdiğinden beridir ilk defa ağırlıklı ortalamamızın üzerinden bir kapanış yapıyoruz..işlem hacmimiz 3 milyon tl oldu...bu miktar malumunuz azdır...şu ana kadar iyi duruyoruz...endeksin %0,32 yükseldiği bu günde biz %0,92 yükseldik...şu ana kadar göstergeler iyi görünüyor...umarız hem endeks düzelir hem de datagate...datagatenin süprizlik faktörü her zaman vardır...çünkü zirvesine göre üç kat aşağıdadır ve buda kendisine her daim agresiflik katacaktır...biraz da sığ olması hissenin her an her şey yapabilmesine olanak sağlıyor...artık hayırlısı diyelim dostlar...umarız yakında güzel haberleri gelir...çünkü geçen gün durup dururken endeksin yüzde 3 düştüğü bir günde çok agresif toparlamıştı ve buda hareket de bana güzel bir haberinin gelebileceğini düşündürtmüştü...

kendimizi biraz darı ambarında hissedelim...
    cuma günü düzeltme süreci başladığından beridir ilk defa ağırlıklı ortalamasının üzerinde bir kapanış yaparak olumlu işaretler vermişti...onun dışındaki günlerde de bir kaç tane olumlu işaret oluşturmuş ise de endeksin sert düşüşleri başladığı için gerekli çıkışı yapamamıştı...ama cuma günü ve bu gün endeks olumlu olunca datagate de geciken hareketini yapmaya başladı...gün sonunda tekrardan bir yorum yaparız...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Speek mali topladiysa nasil 17tl ....4.30 geldigi gibiburadan gidecegi yeride billir....16...15 alan neyapicak...bence atik saglam bir tepki vermsi lazim...

4. hisselerde şunu gözlemliyorum dostlar...:
    -eğer bir hisse agresif çıkışlardan sonra satış eşiğine ulaşmış ise (işlem hacmi rekor kırmış ise ) ilk önce ağırlıklı ortalamasının altında kapanış yapıyor..
    -ardından hafif eksili kapanışlar yapıyor..ardından orta sertlikte eksililiğe maruz kalıyor...
    -ardından yüksek oranlı düşüşlere maruz kalıyor...
    -daha sonra düşüş miktarı azalıyor..
    -daha sonra ağırlıklı ortalamasına yakın kapanış yapıyor
    -daha sonra ağırlıklı ortalaması veya üzerinden kapanış yapıyor

böylece düzeltme süreci sona eriyor...düzeltme süreci sona erdikten sonra bu sefer de tepki çıkışları başlıyor...bunun için de şu işaretleri veriyor (tabi endeksi de gözeterek...kötü endeks süreçleri etkileyebiliyor )

-önce hisse diplerinde iken işlem hacmini düşürüyor...düşüş marjı bu şekilde kısıtlanıyor...ardından ağırlıklı ortalaması veya üzerinden kapanış yapıyor...

-ardından önce hafif artıda kapanışlar yapıyor,ardından orta çaplı çıkışlar yapıyor...ardıdan da yüksek oranlı çıkışlar yapıyor ...yüksek oranlı çıkışlardan sonra tekrardan işlem hacmi yükseliyor ve süreç tekrar tersine işleme başlıyor....

düzeltme ve çıkış süreçlerini ben bu şekilde gözlemliyorum...tabi bu süreçlerde endeks katalizör görevi görüyor..yani bazen iniş ve çıkışları derinleştirebiliyor....ama genel anlamı ile bu şekilde olduğunu gözlemliyorum...

bu bağlamda endeks de düzelmeye başlarsa datagatenin bu çıkışı tepkisinin biraz daha olgunlaşmasını bekliyorum...

5. bir kapanış yorumu yapalım dostlar :

datagate en son cuma günü pozitif kapanış yapmış vede düzeltmeye girdiğinden beridir ilk defa ağırlıklı ortalamasının üzerinden bir kapanış yaparak oldukça olumlu davranarak bana göre düzeltmenin bittiğinin ilk küçük ama anlam olarak büyük işaretini vermişti...hisseler nasıl ki düzeltmeye girerken küçük olarak başlayan düşüşler gittikçe büyüyorken çıkışlarda da durum buna benzerdir...

cuma günü %0,92 lik bir artışı bu gün %4,17 lik bir çıkış ile süsledi....endeksin %0,17 ekside olduğu bir günde bunu yapıyor olması aslında hissenin ne kadar da çıkışta istekli ve agresif olacağının da işaretlerini verdi...ağırlıklı ortalama 5,69 oldu kapanışımız ise 5,74 oldu..oldukça güzel bir kapanış gerçekleşti...bu durum bize gün içinde bu hisseyi satanları büyük bir çoğunluğunun bu hisseden kopamayarak gün sonunda tekrardan hisseye giriş yaptıklarını gösteriyor...

kişisel tahminlerim endekste orta ve sert düşüşler olmadığı sürece çıkışın devam edeceği şeklindedir...sabahta söylediğim gibi bu çıkışın ilk etapta 6,22 ye kadar devam etmesini bekliyorum..ardından 6,50 direnci daha sonra da 6,78-7,00 direnci ve daha sonra da 7,15 ler söz konusu olacaktır...bu günkü istekli ve güzel kapanış bu hissenin endeksi de gözeterek zaman zaman agresifleşeceğini de gösteriyor...şu anda söylediğimiz bu rakamlar bize çok uzak olabilir ama vakti geldiğinde bunu rahatlıkla yapabilecek bir datagate potansiyelinin olduğunu göreceğiz...

açıkçası bu günkü kapanış bana çok büyük moral vede heyecan verdi...bu gün güzel bir trade imkanı da verdi ama şahsen ben hiç elleşmedim...sadece seyrettim...bakalım önümüzdeki günlerde endeks nasıl olacak ?? bu endekste datagate nasıl davranacak ??? acaba datagate beklentilerimiz dahilinde hareket edebilecek mi ??? bunu bize zaman ve datagate gösterecektir..

ben hepimize başarılar diliyorum....

6. Yarın tahta kopabilir.tum gün mal aldılar. Bir aksilik ve şpegin kafasi bozmazsa6 üzeri görürüz. Naçizane fikrim. Ytd

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Hisseden ben yarın ümitliyim. Tek kafama takılan ise 20 yıldır hisseleri takip ederim zaman zaman alım yaparım falan ama beni tek birşey düşündürüyor. Bizim gördüğümüz olumlu gelişmeleri takip eden herkes görebilir ve borsa genelde tersine işler bizim tek eksiğimiz beklenti olmaması mesela gerel elektrik aklıma gelen bir tanesi bir batarya haberi hisseyi nereye taşıdı. Bizde ucuz olduğunda yola çıkıyoruz ama bunun gibi birçok ucuz kalan hisse var. O yüzden temkinli olmakta fayda var. Hepinize bol kazançlar.

SM-G900FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Diver dediğin çok doğru ama borsada doğru er geç yerini bulur. Önemli olan timeing. Biz KY ler hisse düşünce ort yapıyor ve düşen bıçağı tutmaya çalışıyoruz. Bu hisse elbetteki tekrar 10 lari ve üzerini görecektir. Ama psikolojiye öyle oyniyolarki zararina hisse satıyorum yada panikliyorsun yada Trade islemler de carpiliyoruz. Ama uzun vadede bekleyen hep kazanır. Trendleri doğru takip edenlerse çok beklemeden kazanirlar

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 183/338 İlkİlk ... 83133173181182183184185193233283 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •