Sayfa 187/338 İlkİlk ... 87137177185186187188189197237287 ... SonSon
Arama sonucu : 2699 madde; 1,489 - 1,496 arası.

Konu: DGATE - Datagate Bilgisayar

1. artık satış şartları oluşmayıncaya kadar (satış eşiği) hisseleri satmayı düşünmüyorum...bu güzel havada satmak bana göre cesaret ister..ben satar satmaz hemen yerine koymuştum...kimseye de tavsiye etmiyorum...benim gibi şanslı olup da yerine koyma şansınız olmayabilir...görüyorsunuz sektör çok güzel bir hava yakaladı...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    artık satış şartları oluşmayıncaya kadar (satış eşiği) hisseleri satmayı düşünmüyorum...bu güzel havada satmak bana göre cesaret ister..ben satar satmaz hemen yerine koymuştum...kimseye de tavsiye etmiyorum...benim gibi şanslı olup da yerine koyma şansınız olmayabilir...görüyorsunuz sektör çok güzel bir hava yakaladı...
    Sayın keko emeğinize sağlık yorumlarınız bize güven veriyor,en azından paniklemiyorum Allah razı olsun.

3. Abiler herkeze selam
    Bu ceza olayı nedir ne yapılınca ceza yiyoruz.bende bir ky yım.yazılarınızı takip ediyor bişeyler öğrenmeye çalışıyorum.anlatırsanız sevinirim.ty

4.  Alıntı Originally Posted by Hılmı Yazıyı Oku
    Abiler herkeze selam
    Bu ceza olayı nedir ne yapılınca ceza yiyoruz.bende bir ky yım.yazılarınızı takip ediyor bişeyler öğrenmeye çalışıyorum.anlatırsanız sevinirim.ty
    arkadaşlar geçmişte 20 bin adet datagate hissesini 5,73 ten almıştım...benim alışımdan sonra hisse 4,25 leri görecek kadar indi..bende bir ara umutlarımı yitirdim yarısını yani 10 bin adetini satarak başka bir hisseye geçtim...sonradan pişman olup tekrar datagate hissesine geçtim ama son gelişimle artık 10 bin adet değil ,sadece 9 bin adet alabildim..toplamdaki lotum ise 20 binden 19 bine düştü...yani %5 lotum eksildi...

bende bu olayı datagate kendisinden ayrılana ceza kesiyor diye yorumladım... yani giden pişman oluyor...kısaca bunu demek istedim...yoksa gerçekte kimsenin bize bir ceza kestiği yok...

demek istediğimiz trade yapmak isterken veya başka bir hisseye gidildiğinde hisse adetimiz genelde azalıyor...bunu biraz da espiri bir dille anlatmaya çalıştık...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5.  Alıntı Originally Posted by teo6044 Yazıyı Oku
    Sayın keko emeğinize sağlık yorumlarınız bize güven veriyor,en azından paniklemiyorum Allah razı olsun.
    paniklememek önemlidir bir çok dostumuz iki gün içinde aldığı hisse gitmeyince morali bozulup satış yapıyor...veya hisse çıktığında her an geri gelecek zanı ile olmadık yerden satıyor...

bu topikte bilgi ve tecrübelerimiz ile ne görüyorsak söyleyeceğiz dostlar...bu hissede 5-10 kademelik gaplı açılışlarda hisse gapını doldurmak için inip gapını doldurduktan sonra yoluna devam edebilir...tıpkı dünkü açılış gibi...belki bu gap olduğunda satış yapılabilir...onun dışında işlem hacmi 30-35 milyon tl aralıklarına ulaşmadığı sürece bence korkulacak bir şey yoktur...o şartlar oluşmadığı sürece bence tutulmasında fayda var...

hisse son bir kaç gündür güçlü duruyor o yüzden de bu güçlü duruşu çıkışların devam edeceğini gösteriyor..bundan dolayı bence tutulmasında fayda var..anormallik olursa ve bende bunu fark edersem zaten düşüncelerimi burada paylaşırım..

6. Anladım abi meseleyi şimdi acemiliğime ver zamanla ögreneceğim inşallah

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    dostum datagate çıkış trendine girmişken vede kront ve link gibi sektör şirketleri tavan yapmışken senin buralardan satıyor olman büyük bir cesaret...ben sabahtan 6,05-13 aralıklarına biraz satış yazmıştım (uzun bir süredir ilk defa bunu yapıyorum) daha sonra güya tavana düzeltmiştim...en son baktığımda düzelme olmamış ve 10 bin tane satılmış...hemen panik ile sattığım 10 bin adeti 6,04 ten tekrardan yerine koydum...
    Dgate her çıkışta mutlaka 10 15 kademe düzeltme yapıyor. Bende 6.04 den yerine koydum malları 10 bin lot olarak.yarina 6.50 lerden çakacam. Eminim fırsat verecektir. 6.25 ler duzeltmesinde tahta hoşuma giderse tekrar giriş yapcam. Tabi piyasada önemli. Bazen 10 kademede almak lazım bazende beklemek lazım. Böylelikle hem lotum artıyor hem maliyetim aşağı iniyor. Trade etme psikolojisi olmayana önermem ama. Ytd

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. bu aralar iş yeri bilgisayarımda (ki gündüzleri hep onu kullanıyorum ) türk telekom kökenli internet sorunu oluşuyor...bu sorun biraz önce geçti...

sabah önce 6,18 lerden açılış yaptı (4 kademe gap) o açılış ile 6,23 ler görüldü ardından gapını kapattı...o sırada kront ve link hisseleri gevşeyince biz de gevşedik...o iki hisse için datagateye geçiş yapanların satışları ile şu anda 6,04 fiyatı ile bir miktar eksideyiz...bu arkadaşlar da uzaklaştıktan sonra datagatenin 6,00 ın üzerini biraz daha hazm etmesini bekleyeceğiz...

datagate zaten çıkış trendine girmişti ama dün belki de dünkü bazı hisselerin rüzgarı ile bir miktar daha fazla çıkmış olabilir...şimdi o kısmı törpülüyor...ben hala hiç bir hareket yapmadan yerimde duruyorum...dün giren arkadaşların satışları bittikten sonra vede 6,00 ın üzerini iyicene güçlendirdikten sonra tekrardan çıkmasını umut ediyorum...beklentim de bu yönde...tabi bu süreçte endeks de önemli dostlar ??

bakalım datagate nasıl davranacak ??? endekste bir sıkıntı oluşacak mı ?? kimseye tavsiye etmemekle birlikte (kimsenin alış ,satış veya tut kararlarına müdahale etmek istemem) benim kararım tutmaktan yanadır....bakalım kısmetimizde neler olacak ??

Sayfa 187/338 İlkİlk ... 87137177185186187188189197237287 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •