Sayfa 102/997 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 809 - 816 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by foxmulder Yazıyı Oku
    Ben siZe yolunu Söyleyeyim çekersin 3 yılda USD kurunu 15 tl ye bir daha kimse o cep telefonunu alamaz. Sonrasında eğitime ve AR-GE yatırımlarına ağırlık verirsin. 30 yıl içerisinde bir Güney Kore olabilirsin. Bir çok çözüm üretilebilir ancak her üretilecek reçete çok kötü ve Acıklı bir 30 Yıldır . 2001-2016 yıllarında ise tam tersi sıcak paracılar kolay büyüme tercih edilmiştir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Biz daha yerli araba uretecek babayigit ariyoruz bulundumu ben takip edemedim bulununca haber verin.

2. Birbirimize çok takılıyoruz. Akşamdan sabaha bir şeylerin değişmesini bekliyoruz değişmeyince de sataşıyoruz. Sn. Power ın USD ları onu, Mehtap hanım ın TL leri ise kendisini ilgilendirir..
    Kim ne derse desin kim söylerse söylesin gerçek bir tanedir. O da şu an yazdığımdır.. İster inanırsınız ister kendi kendinize yalanlar söyler inanır zarar edersiniz..
    2005-2011 yılları arası AKP hükümetine ve ekonomik politikalara inanılmaz güven vardı. Her zaman savunurum EKONOMİ=GÜVEN dir.. Bu güveni bu piyasa ve halk AKP hükümetine 10 yıl tanıdı. Hatta 2008 yılı büyük kriz dahi piyasaların hükümete güveni ile TEĞET GEÇTİ...
    Ayrıca FED in her ay 20 milyar USD basıp yaklaşık 5 yıl boyunca dünyayı USD a boğmasını Türk Milleti AKP hükümetine maal etti.. AKP lilerde bu bedava sermaye hele bir de USD olunca gerçekten kendilerinin birşey yaptıklarını sanarak sermayeyi 2009-2010-2011 yılında cepten yedi...
    İlk sinyal Mayıs 2012 de FED den Bernanke ile geldi... Parti Bitti dedi.. 2002 yılından 2012 yılına kadar yataya saran USD artık yataya sarmıyordu...

İkinci sinyal 2014 yılı 27 Ocak ta geldi.. Sabah 2,10 TL olan USD kuru öğlen 2,39 TL ye çıkmış TCMB PPK acil toplantı ile 100 değil tam 500 baz puan politika faizini artırarak durumu zor kurtarmıştı..

Hala kendimize olan özgüvenimiz tam bir şekilde yollarda Mercedesler AUDİ ler BMW lerden geçilmiyor İncik Boncuk Konaklarına 1,5 milyon TL 2,5 milyon TL ye satış rakamları veriliyordu...

3.cü sinyal Eylül 2015 de USD ın 2,50 TL ler den soluksuz yeniden 3,07 TL gelmesi idi...

4.cü sinyal malumunuz 1 ayda USD ın 2,92 TL den 3,9422 TL ye sanki bir para birimi değil de hisse senedi gibi yükselmesi oldu.. MB zaten politika faizini 2014 yılında 500 baz yükseltmiş olmasından dolayı bunun üzerine gizli kapaklıda olsa GLP ile filan en az 300 baz lık daha faiz artırarak USD 8 ayda 3,43 TL ye zar zor getirdi...

Sonuç; Demek ki bu ülkede ekonomi alanında birşey değişmemiş. 1990 larda ki gibi bir gece de 1 TL 1,5 TL aniden yükselebliyormuş...
    FED in parasal genişleme sürecinde ne tür MAKRO Ekonomik Tedbirler alındı..?
    İncik Bocuk Konakları, BMW ler, AUDİ ve Mercedesler alındı.. Hatta millet o denli gösteriş budalasıydı ki; Cipe benzeyen CİPCİK arazi araçları, sırf mercedese biniyor desinler diye sanki Türk halkına özel üretim Reno motoru kullanan Mercedeslere alım sırası vardı...

Peki şimdi FED ne yapıyor?
    Sanki Napolide ki Vezüv yanardağı.. Uyuyor... Oysa ABD den gelen kötü enflasyon datası, kötü ABD hükümeti Trump, ABD de iç ayaklanmalar, FED in faiz artıramaması, USD endeksin dünyada tarihi diplere çok yakın olmasına rağmen TR de USD 3,10 TL olması gerekirken 2018 için zirve değer olan 3,40-3,50 TL bandına çekilebildi diye zil takıp oynamadığımız kaldı.
    Ama bu Volkan bir patlarsa 3,95 TL yi 24 saatte bulabiliriz...

ABD nin yapacaklarını anlatayım. En az 2 yada 3 defa daha 0,25 baz artışlar ile %2 politika faizine gelicek.. 6 trilyon USD olan bütçesini her ay 20 milyar usd toplayarak 3,5 trilyon USD da indirecek ve bunu zaman yayacak. Belki 4 belki de 5 yıl. Bu arada dünyada 5 yıl boyunca insanlar üreyecek çoğalacak ama USD azalacak...

Bunla ilgili bir Makro Çalışma görüyormusunuz?
    I-ıh... Ben görmüyorum...

Mehtap hanım inanın bu yazıma da duygusal dememeniz için oldukça realistic ve rasyonel yazmaya çalıştım.

Olay budur. Bunu farklı yerlere ideolojilere siyasete lütfen çekmeyiniz.

Kısaca bu ülkede sadece birşeylerin değiştiğine toplum olarak inandırılmaya çalıştık ve belki de inandık..

Ama rakamlar bu ülkede hala hiçbirşeyin değişmediğini hala aynı kaldığını ve hala bir USD riski olduğunu ve bununda her an Sn.Power ın dediği gibi bir deval ile dahi sonuçlanabileceği gerçeğini söylediğidir...

Bol Kazançlar....

3. Sıkıntı yok sevgili Selka.
    Ben sizin bazıları gibi inatla veya düşmanlıkla değil samimi şekilde yazdığınıza zaten öteden beri inanıyorum.
    Yazınızın içeriğine girersem konu politikaya kacacağı için girmek istemiyorum ama sadece şunu söyleyeyim ki 2008 krizi sadece hükümete duyulan güvenle atlatılmadı. Nasıl atlatıldığını tarih kitaplarında gelecek nesiller okuyacaktır diye tahmin ediyorum
    Bana göre bir ülkedeki ekonomik durumu kabaca o ülkedeki insanların eğitim, kültür ve ahlak seviyesi belirler.
    Yani ana unsur bunlardır.
    Hükümetler ne yaparlarsa yapsınlar zaten belirleyici bu unsurlarda ilerleme sağlayamadıkça ekonomik durumda kalıcı ve bü
    yük bir ilerleme sağlayamazlar.
    Yani insan kaliteniz Yüz üzerinden 50 ise ekonomik gücünüzün yüz üzerinden 90 olma ihtimali yoktur.
    Fakat pratik çözümlerle, sıkı ekonomik tedbirlerle, bütçe disiplini ve benzeri tedbirlerle bu değeri 60-70 yapabilirsiniz.
    AK Parti hükümeti de bana göre bunu yapmıştır.
    Mutlak çözüm olmasa da başarı olarak görmek durumundayız bence.
    Toplum olarak günü kurtarma kafa yapısına sahipken hükümetlerden mucizeler beklemek abes olur.
    Son düzenleme : mehtapkarayol; 31-08-2017 saat: 05:39.

4.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Olay budur. Bunu farklı yerlere ideolojilere siyasete lütfen çekmeyiniz.

Kısaca bu ülkede sadece birşeylerin değiştiğine toplum olarak inandırılmaya çalıştık ve belki de inandık..

Ama rakamlar bu ülkede hala hiçbirşeyin değişmediğini hala aynı kaldığını ve hala bir USD riski olduğunu ve bununda her an Sn.Power ın dediği gibi bir deval ile dahi sonuçlanabileceği gerçeğini söylediğidir...

Bol Kazançlar....
    Yazınız rasyonel ama eklenmesi gereken yerler var.

çiller dolar alan yanacak dedi dolar 3 katına çıktı, bunun gibi sayısız örnek var yaşı yetenler bilir.

2007 de e muhtıra yapıldı, parti kapatma davası, gezi olayları, 17-24 aralık, 7 haziran seçimlerinden sonra(koalisyon sonrası) olan olaylar, 15 temmuz.

bakın 6 tane olay saydım bunlar geçmişte olsaydı 1980 lerde 1970 lerde olsa dolar ne olurdu ? 1,80 den 3,60 a mı çıkardı yoksa 15-20 lira mı olurdu ?

bu ülkeyi 16 yıldır yöneten hükümeti seversiniz sevmezsiniz, ama eskiden olsa memur maaşlarını bile ödeyemen, yurtdışından çok küçük miktarlarda borç almak için yalvaran ama alamayınca ağlayan bir hükümete göre "Ras-Yo-Nel" olarak kat ve kat başarılı olduğunu söylemek, haklarını teslim etmek gerekiyor.

syg,

5.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    ABD'de askeride başkanıda siyasetide ABD derin devleti hatta daha açık ifade dersek dünyayı kontrol eden karanlık güç kontrol eder.Burada maalesef ABD hakkında bilgi çok az,gerçekler bilinmiyor. lütfen paran varsa ABD de bir süre kalıp sistemi incele. AB japonya,g.kore ülkelerinide ABD doğrudan kontrol eder. zaten bu gücün kontrol ettiği ülkeler dünya ticaretinin %65'ini oluşturur. Bizim gibi ülkelerde ABD'nin dolaylı sömürgesidir.geriye çin ve rusya kalıyor,işte onların durumu karışık,kafa yoracaksınız onlara yorun.
    Ben ABD de 5 yil yasadim, kuzey amerika disinda 3 kitada bircok ulkede de yasadim. Siz de bir gidip gorun, sonra konusalim.

6.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    dolar 7,5TL olunca bu ülkede bazı k.çlar yere inecek merak etme dostum.sonrasında kademeli 10TL ye doğru yol alacak.işte o zaman bu şımarmışlık ve yozluk büyük bir şamar yiyecek. PARA son sözü söylecek.
    2001de de dolar 3 olacak diye millete aldirdilar 1,5 ustunden. Gercekten oldu. Ama 2015 yilinda oldu. Alanlarin cogu goremedi, ama adamlar sozunu tuttu

7.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Haha çok komik.
    Biz ne diyorsak o oluyor.
    Dolar düşecek dedik dolar düştü.
    3.44 olacak dedik oldu.
    3.39 olacak diyoruz o da olacak.
    Asıl trolleyenler dolar düşmesine rağmen hayal görüp dolar şöyle uçacak böyle kaçacak diye rüya görenlerdir.
    Sürekli dolar uçacak dersek herkes dolar alır böylece dolardan para kazanırız hesabındalar
    ablam bildi şimdi.

8. dolar çıktığında da power bilmiş olacak bu böyle gidecek.

Sayfa 102/997 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •