Sayfa 183/997 İlkİlk ... 83133173181182183184185193233283683 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 1,457 - 1,464 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. BES Bitti Sıra Geldi Yastık altındaki HAYALİ 2.200 TON Altına

Hazine 2 bin tonluk altın için tahvil satışını başlatıyor

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yastık altında atıl bekleyen ve 2 bin 200 tonu bulduğu tahmin edilen altınların ekonomiye kazandırılmasını amaçlayan altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasının ilk ihracının 2-6 Ekim'de yapılacağını açıkladı. Başbakan Yardımcısı Şimşek konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Yastık altında atıl bekleyen ve 2 bin 200 tonu bulduğu tahmin edilen altınların ekonomiye kazandırılmasını amaçlayan altın tahvili ile altına dayalı kira sertifikasının ilk ihracı 2-6 Ekim'de yapılacak" dedi.

ANKARA (AA) - ZEYNEP AKYIL

http://www.hurriyet.com.tr/hazine-2-...tiyor-40581587

http://www.haberekibi.com/ekonomi/ha...or-h11786.html

artık senelik 1-2 puan kar payı verirler onu da en başta 14-18-22 ayar işlenmiş altınını 24 ayara çevirirken çevirme masrafı diye al koyarlar....

aynı malı kuyumcuya gidip almaya kalkarsan bilezik için % 1 , 14-18 ayar fantazi takı için % 10'dan başlayan marjlarla işçilik ödeyeceksin , yani vatandaşı ÇOK GÜZEL öpecekler...

Bu arada altın günlerine vatandaş ilgi göstermiyor , bankalar da müşterisi olan kuyumcuları sıkıştırıyor...Önce POS cihazlarındaki komisyona kol gibi zam yapıyorlar , sonra da varsa bize hurda altın getir 3 gün sonra bizden al, 2-3 hafta sonra eski seviyeye getiririz dediklerinin duyumunu alıyoruz..
    Son düzenleme : riko66; 17-09-2017 saat: 13:33.

2. Psikolojik sorunlarından da kaynaklı şekeri tavan yapan, tansiyonu hoplayan bir zihnin yaptığı sentez ve temel analiz ne derece sağlıklı olabilir?
    15 Temmuz 2018'e ve Kasım 2018'e dikkat!

3.  Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    fon her zaman mevduattan daha iyidir, mesela 801 likit fon aylık 1,07 getiriyor, %10 stopaj kesintisini düşüp mevduata oranlarsak bürüt mevduat karşılığı aylık %14,39 yapar
    14,39x0,90=x, x/12=1,079 çıkar, yuvarlak hesap çıkar, yani bürüt 14,40 demek doğru olur, 14,50 den her ay bağlayan 32 gün parasını bloke eder, 14,40 bileşik hesap 32 gün sonu tahminim 14,50 eder, risk seven için yıllık %40 getirende var, bazı bankalarda, içi full hisse dolu %100 , risk high!, likit risk %0,000, no risk!
    Arkadaşlar bahsi geçen fon 16 eylül 2016 günü 164.057561 TL.
    16 eylül 2017 tarihinde ise 182.143331 TL. Toplam yıllık brüt getiri %11,02
    Mevduat eş değeri ise brüt %11,67
    801 likit fonun aylık brüt %1,07 getirdiği tarih dilimini bulamadım. Tarih olarak yazarsanız sevinirim.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    Dolar 3,94 iken 2,7-2,9 ı ilk ortaya atan kişi olarak acıda olsa gurur duyuyorum, akşam tekrar dolara baktım, ne zaman ? ne fiyattan alım yapılır? kısa ve öz yorumum sşağıda, faiz tartında geçirilmeler ve sapmlalar oluyor, oda er-geç rayına girer, yetişir, neyse bedavadan bilgi ve tecrübemi aktarıyorum, gençlere faydam olsun, yaşlılar işin kurdu, mesajı dolar tipiğinide ekledim
    ======
    akşam usd/tl ye göz attım,1- 1,5 yıl daha düşüş devam edecek görünüyor (2019 temmuz-agustos a kadar) 2,70-2,90 a değip dönerse dönecek yoksa daha aşağısı mümkün, faizler 1 yıla kalmaz 20-22 olur, buda ayı tuzağı olur, dolar sat koş tl , py malı gazoz fiyatından toplasın, crash and thrash gazı gazete ve tv de verildi, 2-3 ay sürdü bu, bu aralıkta mal devredildi, alacakları yer 2,7-2,9 olur diye tahmin ediyorum, borsada 1 yıl 100-110 da da salınsa dolar taşıyanda ciddi stres birikimi olur, ucuzdan verir, ben bu duyguyu 2001 de yaşadım , 550,000 den 3 yıl taşı sat 600,000 e, faizler aylık %10 , yıllık %110, hele gecelikler %7000 , benim 3 yıllık toplam getirim %10, kaçan fırsat Derya , öyle böyle değil, yabancı 3 günde parayı 2 ye katlamıştı , tl tarafında, 2019 yazı gibi dolara bakarım, ucuz ise alınır, o vakte kadar yüksek faiz ekonominin can simiti olur, kendi düşüncemdir, alıntı yapmayın, soru sormayın, okuyun geçin, isteyen 7 olur, 10 olur desede o kişiye saygı duymak erdemdir, ben tecrübemi akardardım , okuyan okur,
    =======
    Ben de sizin gibi düşünüyorum.

5. Hazine'nin altın (ve dolaylı olarak dövize) endeksli borçlanma isteği geçen gün bahsettiğim yurt içi döviz likiditesi sıkışıklığı ve bunun yarattığı ve ileride yaratması muhtemel anomalilerin önüne geçmek amaçlı olduğunu düşünüyorum. Bu hamle yurt içi döviz likiditesinin tcmb'nin yüklü swap ihalelerine rağmen geçici karakterde olmadığı ve daha uzun süre devam edeceğini teyit ediyor. Swap mekanizması sadece *geçici* döviz likiditesi sıkışmasına çözüm olabileceğinden büyük ihtimalle önümüzdeki aylarda swap ihalelerinin döviz likiditesine olan destekleyici etkisi azalacak. Hatta ihalelerin miktarının arttırılmaması ya da hafifi te olsa azaltılması neticesinde yeni anomaliler gündeme gelebilir. Bu nedenle likiditenin rahatlatılması için yurt içinden var olan döviz likiditesini bozmayacak ama döviz ile bire bir eşlenik sayılabilecek tek alternatif olan altın tedarik edilmesi kritik önem taşıyor. Zira yurt içine arz edilecek bir döviz tahvili var olan likiditeyi değiştirmeyeceğinden tek seçenek yurt içi altın ya da yurt dışı döviz borçlanması gibi duruyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Altını birçok sıradan vatandaş aslında geçmişte bankaların düzenlediği kampanyalarda onlara teslim etmişti...Belki yeni evlenen çiftlerden bu kampanyaya katılan olabilir.
    1- Halkımız altını sever ve onun getirisine bakmadan elinde tutan bir kültür sahibidir.......(3-5 bilezik bir kaç küçük altın genelde her evde bulunur ve satılmaz)
    2-Hane halkı borçluluk oranı gerçekten yüksek .....Birikimler ve üzerine borçlanmalarla halk konut sahibi yapıldı....Çukkası sağlam olanlar portföy yaptıklarından elindeki altını bu kağıtla değişmez diye düşünüyorum

Dolayısıyla Bu kampanya da istenilen oranda altının toplanma olasılığını ben şahsen oldukça düşük buluyorum.

7. BES ilk çılktığında lale çılgınlığı benzeri millet akın akın bankaya koşmuştu, bu altın olayıda tutar, insan oğlu çok gariptir, mesela 28$ a üretilen iPhone x çıktığı gün ya bankadan kredi çekecek alacak yada elindeki doları bozdurup 2-3 milyon kişi alacak, en az 500$ dan satarsa apple şaşırmam, 20 katı kazık, yani bunun adı lale olur, telefon olur, bes olur, mes olur, farkı yoktur, sistem şu şekilde olabilir, altını yatır bankaya, yılda %5 kar payını al, isteyene koşulsuz çıkma hakkkı tanı, herkes koşar. Sisteme her yıl giren 100 kişiden 20 si çıksa sistem kusursuz iş görür, banka mevduat sistemi gibi, %20 i mevduatı çekse bankalar %200 den para bulamaz, herkes altını geri çekse sorun olmaz, tl çekerse ciddi sorun olur, çünkü altın atıl bir ürün, çoğu merkez bankası 10-20 sene önce bunu fark etti ve tamamını sattı, elinde tutmuyor
    Son düzenleme : ACIBİBER; 17-09-2017 saat: 18:02.
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

8. Fon yönetim ücretini hesaba kattınız mı

Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    fon her zaman mevduattan daha iyidir, mesela 801 likit fon aylık 1,07 getiriyor, %10 stopaj kesintisini düşüp mevduata oranlarsak bürüt mevduat karşılığı aylık %14,39 yapar
    14,39x0,90=x, x/12=1,079 çıkar, yuvarlak hesap çıkar, yani bürüt 14,40 demek doğru olur, 14,50 den her ay bağlayan 32 gün parasını bloke eder, 14,40 bileşik hesap 32 gün sonu tahminim 14,50 eder, risk seven için yıllık %40 getirende var, bazı bankalarda, içi full hisse dolu %100 , risk high!, likit risk %0,000, no risk!

Sayfa 183/997 İlkİlk ... 83133173181182183184185193233283683 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •