Sayfa 2/997 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Daha önce çalıştığım aracı kurum 10K üzeri nakiti mevduat yapardı , Takasbank para piyasasındaki gecelikten çok daha yüksek olurdu...10K altını ise takasbank piyasasında değerlendirirdi........

Aracı kurum piyasa şartlarına göre rakabetçi komisyon alsa da şu an çalıştığım kuruma göre oldukça yüksek kaldığından buraya geçtmiştim.....Borsa komisyonu benim için daha önemli...............

2.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Aracı kurum bankalardan oran alıyor,seçenekleri bana sunuyor banka kararını ben veriyorum.Benim adıma istediğim bankaya mevduat hesabı açıyor.
    Rakamlar toplu ve yüksek olduğundan mutlaka oranlar rekabetçi oluyor.
    adı üzerinde ''aracı kurum''sadece aracılık ediyor küçük bi komisyon alıyor.

not:sağlam aracı kurum sizin artı menfaatinizedir.(aracı kurumunuzun bu işlemi yasal olarak yapmaya yetkisi varmı araştırınız..!!!!)

YTD
    Aracı kurumun adını yazmadığınıza göre çekindiğiniz birşey olmalı, yanılıyor muyum?

Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    Aracı kurumun adını yazmadığınıza göre çekindiğiniz birşey olmalı, yanılıyor muyum?
    Çekincem yok.
    Bildiğim kadarı ile bu yetki YASAL OLARAK her aracı kurumda yok.Reklama girmesin diye kurum adını belirtmedim,hangi kurum olduğunu siz değerli forum üyeleri araştırınız.

YTD
    Son düzenleme : iki gozum; 12-08-2017 saat: 20:01. Sebep: f

4.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Çekincem yok.
    Bildiğim kadarı ile bu yetki YASAL OLARAK her aracı kurumda yok.Reklama girmesin diye kurum adını belirtmedim,hangi kurum olduğunu siz değerli forum üyeleri araştırınız.

YfTD
    yetki derken tam olarak nedir araştırılması gereken?

5. Mevduat bankaları dışında hiç kimse mevduat toplayamaz. Aracı kurumların mevduata aracılık etmek gibi bir yetkisi yok. Yapılan işlem ya gerçekte bu değil ya da yasadışı.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

6.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Mevduat bankaları dışında hiç kimse mevduat toplayamaz. Aracı kurumların mevduata aracılık etmek gibi bir yetkisi yok. Yapılan işlem ya gerçekte bu değil ya da yasadışı.
    Birkaç hafta önce bir aracı kurumda swaplı mevduata aracılık yaptıklarını söylediler.Yani onlar komisyonlarını alıyor sizin adınıza bankalar da parayı ve opsiyonu bağlama işini yapıyorlar cüzdanları da teslim ediyorlarmış.Bu mümkün mü yoksa bu işlem de şüpheli mi sizce?

7. Vekalet vermediğiniz sürece böyle bir şeye yetkileri yok. Aracı kurum sadece sermaye piyasası ürünlerine aracılık edebilir.
    Son düzenleme : JonDowes; 12-08-2017 saat: 22:12.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

8.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Noterden vekalet vermediğiniz sürece böyle bir şeye yetkileri yok. Aracı kurum sadece sermaye piyasası ürünlerine aracılık edebilir.
    Hiç vekaletnameden bahsetmediler.

Sayfa 2/997 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •