Sayfa 248/997 İlkİlk ... 148198238246247248249250258298348748 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 1,977 - 1,984 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    kurumlar vergisi %20 den daha düşük olacak noktasından % 22 ye artış noktasına nasıl geldik?
    Sadece finans sektörü için...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Tebrikler çok iyi zamanlama...
    Teşekkür ederim..... Hatta uçaktan inmiş, Esenboğa da cep telefonu ile almıştım... Ancak ben USD da öngürüm en fazla 3,44 idi belki 3,38 TL olur diye defalarca demiş ve alay konusu edilmiştim.. O insanlar buraya yazmıyor şimdi..

3,10 TL ye oradan 2,80 TL ye gelecek 3,40 TL lerden USD satmayanlar çok pişman olucak diye yazanlar 50 sayfa öncesi mevcut. Lütfen o sayfaları da okuyunuz. Ve ne denli saçmaladıklarına şahit olunuz. Tipe bak diyenler, yoruma bak diyen, müneccimle akrabamısın diyenler gırla idi..

Şu an bir tanesi cevap yazamıyor.. Çünkü buraya yazdıklarımı özelden birkaç insan iyi biliyor ve okuyor.. Her ne ise bol kazançlar dilerim...

3.  Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    bildiğin osmanlının son dönemlerinde savaşa girmeden önce vergiler artırılırdı, şimdi de vergiler artırılıp savunma sanayine aktarılacak. aselsan almak lazım
    Ayrıca bu vergi artışlarının özel bir kanun ile direk olarak savunma bakanlığına aktarılacağı belirtiliyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim..... Hatta uçaktan inmiş, Esenboğa da cep telefonu ile almıştım... Ancak ben USD da öngürüm en fazla 3,44 idi belki 3,38 TL olur diye defalarca demiş ve alay konusu edilmiştim.. O insanlar buraya yazmıyor şimdi..

3,10 TL ye oradan 2,80 TL ye gelecek 3,40 TL lerden USD satmayanlar çok pişman olucak diye yazanlar 50 sayfa öncesi mevcut. Lütfen o sayfaları da okuyunuz. Ve ne denli saçmaladıklarına şahit olunuz. Tipe bak diyenler, yoruma bak diyen, müneccimle akrabamısın diyenler gırla idi..

Şu an bir tanesi cevap yazamıyor.. Çünkü buraya yazdıklarımı özelden birkaç insan iyi biliyor ve okuyor.. Her ne ise bol kazançlar dilerim...
    Sağol herkese bol kazanç...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Son dakika haberler
    şimşek: Mevduat faizinin yüksek seviyesi kredi faizlerine yansiyor

şimşek: Hazine'nin finansman açısından bir sıkıntısı yok

ağbal: Kira gelirinde götürü gider oranı yüzde 25'ten yüzde 15'e düşecek

ağbal: şans oyunlarında vergi kesinti oranı %10'dan %20'ye çıkacak

ağbal:tüm vergilerden savunma sanayine daha fazla pay veren bir düzenleme getireceğiz

ağbal: özelleştirme uygulamalarına devam edeceğiz

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    çok ciddi vergi artışları açıklanıyor. Naci Ağbal açıklıyor.......................

Bankalara kurumlar vergisi : %20 den %22

Gelir ve ücret 3. kademe vergisi kademesi %27 den %30 a

kira götürü indirimi %25 ten %15 e (çok ciddi bir düzenleme)

Firmalar kar dağıtmasa da içeride bulunan sermayeye %1 vergi uygulanacak

Binek otomobillerde ötv %40 oranında arttırılacak.

Daha çok ciddi vergi artışları ve düzenlemeler geliyor...............
    Konut kiraları ya artar ya da millet aldığı kiranın 3'te birini vergi olarak vermemek için elindekini satar kurtulur. Konut al kiraya ver durumuna darbe .

Cari açığımızın gırtlağı geçtiğinin kanıtı: otomobilde ötv yüzde 40 artırılıyor. Dolar mevduatçılar bayram edebilir.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Konut kiraları ya artar ya da millet aldığı kiranın 3'te birini vergi olarak vermemek için elindekini satar kurtulur. Konut al kiraya ver durumuna darbe .

Cari açığımızın gırtlağı geçtiğinin kanıtı: otomobilde ötv yüzde 40 artırılıyor. Dolar mevduatçılar bayram edebilir.
    Konut kiralarını artması ancak kiracıların kayda değer gelir artışı ile olur. Bunun olması bana göre çok zor. Hatta bu denli boş kiralık ev varken fiyatları arttırmak evin boş kalma süresini uzatarak daha fazla zarar getirebilir. 2. belirttiğiniz ihtimal daha olası. Ama bu durumda da alan ne yapacak?. Zira alım gücüne sahip olanların zaten en az 1 evleri var. 2.yi mutlaka kiraya verme amaçlı alıyor. Bugüne kadar 3-4 ev alıp (yazlık hariç) her ay birinde yaşayan pek görmedim.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by garantmevduat Yazıyı Oku
    Gösterge faizi fişekledi.

http://www.bloomberght.com/tahvil/faiz

GÜNİÇİ EN YÜKSEK: 14,96
    14.96 11.93 300 bp nasıl düştü

Sayfa 248/997 İlkİlk ... 148198238246247248249250258298348748 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız