Sayfa 259/997 İlkİlk ... 159209249257258259260261269309359759 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 2,065 - 2,072 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Cumhurbaşkanı başdanışmanından 'vergi' tepkisi - http://bndl.tw/rrhIcbXr
    % 40 lik vergi artisi hukumet indirecek bir orandir..ve bu artistan cbaskaninin haberinin oldugunu sanmiyorum.
    Hukumet bile bu kadar israf vs artik dayanamayip kendi kendilerini sabote ediyor.Rte nin etrafinda cok fazla dostu kaldigini sanmiyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    kendi arabası olanlar için ufak bir hesaplama;
    2017 gerçek rakamlar
    bakım: 2.025 TL (şehirlerarası yol çok yapınca iki defa bakım yaptırmak zorunda kaldım)
    Kasko: 835 TL
    Zorunlu Sigorta: 475 TL
    MTV: 776 TL
    TOPLAM: 4.111 TL, aylık 343 TL
    Arabanın bugünkü değeri 65.000 TL, % 14'ten fon maliyeti aylık net 636 TL
    TOPLAM MALİYET: 979 TL aylık (daha kontak açılmadı)
    Yazlık kışlık lastik, olası ceza vb..

Yine de bir araba şart çünkü ulaşım gelişmemiş, acil ihtiyaç var uzun yol var...

3. Aktiften oran alan varmi son gunlerde?

4. Bu işler danışıklı, yarın Reis çıkar %40 vergi artışı mı olur, %20 ye çekin bunu" der, tüm puanları toplar. At FAV a bekle

5.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Sistemin birden fazla evi olanı cezalandırmasını kesinlikle destekliyorum.
    İnsanın en temel ihtiyaçlarının başında gelen evin fiyatının kazanç hırsı olanlar tarafından yükseltilmesini doğru bulmuyorum. Bu nedenle 1. evden sonraki evlere fahiş vergi konulması taraftarıyım.
    Birileri kira ile geçinecek diye ev sahibi olamamış olanlar ömür boyu ev almaya uğraşmamalı.
    Bu konuda kesinlikle hem fikiriz...

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Büyük küçük mandraların süt üretimini piyasanın üstünde fiyat vererek kapatan firma AK GIDA imiş .
    Ulusal Süt Konseyi (USK), 1 Ağustos 2017-28 Şubat 2018 tarihlerinde çiğ süt referans fiyatının litre başına 1,3 lira olmasını kararlaştırırken, sektör temsilcileri bu fiyatta mutabık kaldı, üreticiler ise ancak maliyetlerini kurtarabildiklerini belirterek desteklerin artırılmasını istedi.

USK, dün gerçekleştirdiği toplantıda, yılın başından bu yana 1,21 lira olarak uygulanan çiğ sütün referans litre fiyatını 1 Ağustos 2017- 28 Şubat 2018 dönemi için 1,3 liraya yükseltti.

Yinecek peynir 30 lirayi bulur bu gidisle.

7.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Cumhurbaşkanı başdanışmanından 'vergi' tepkisi - http://bndl.tw/rrhIcbXr
    İyi polis-kötü polis.

Sorgulamada polisin biri çok serttir kabadır korkutucu davranışlarda bulunur, sonra diğeri gelir gayet yumuşak gönül alıcı kibar. Sorgulanan kişi bu psikolojik oyunda rahatlar ve iyi polise anlatır herşeyi.

Burada sözkonusu şey benzer bir durum, kazığı birisi soktu, ancak başdanışman yahu olurmu molurmu diyerek gönül alıyor, saf kişiler de acaba bu zam oyununu içerideki fetöcüler mi yaptı diyerek hükümete suç bulmuyor yada yatışıyor.

Veya aaa bak başdanışman bile karşı, kalkabilir umudu verip aşırı tepkiyi önleyip zamanla unutulmasını sağlıyorlar.

Bu arada vergi dilimlerini artırırken her zaman enflasyonun altında artırarak halkı mütemadiyen ezmişlerdir. Her yıl yüzde3-4 olduğundan göze batmasa da son 6 yılda yüzde 25 civarı daha vergi dilimleri düşmüştür. Orta-düşük gelirli halk fakirleştirilmiş alım gücü düşürülmüştür.

Yüzde27 den yüzde 30 a çıkarılan orta kademe vergi dilimi sonucu(yıllık 30 ila 70bin arasında BÜRÜT geliri olan) orta gelirliler ezilmiştir.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. OVP açıklandı...

Millet vatanına, devletine sadece parası değil, canı bile feda olsun ama....

Gönül istiyor ki; OVP'nin içinde devleti yöneten siyasilerinde; çok daha mütevazi konutlarda oturup, bir alt model ve marka makam arabalarına binsinler...

Örnek; 2,000,000 TL ye S650 Benz yerine; 210,000 TL ye olan C180 Benz e binebilirler...

Yoksa benim aklıma direkt şu geliyor...

"BÖYLE KAFAYA, BÖYLE TARAK..."

Sayfa 259/997 İlkİlk ... 159209249257258259260261269309359759 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •